Lajna

• Česko Lajna (viac)
Česko, (2017–2021), 9 h 32 min (Minutáž: 21–26 min)

Scenár:

Petr Kolečko

Kamera:

Jan Šťastný

Hudba:

Jiří Burian

Jiří Langmajer, Zdeněk Piškula, Norbert Lichý, Hana Vagnerová, Petra Špindlerová, Pavla Dostálová, Josef Kaluža, Marek Taclík, Václav Neužil ml. (viac)

Elitný hokejový tréner Luboš Hrouzek, olympijský víťaz z Nagana a bývalý hráč NHL, bojuje po ukončení kariéry nielen na striedačke, ale aj v osobnom živote. Jeho hokejové srdce by rado zostalo v Havířove, ale žena jeho srdca by bola šťastná kdekoľvek inde. (TV JOJ)

bobstock

´´ Tohle je Havířov vole, všechny ty lidi se maj úplně na hovno, jedinou jejich radostí je, že ten váš hokej konečně není úplně k zblítí! ´´ :) Langoš rulesssss! ()

dan4815

Na doporučení mého inteligentního kamaráda jsem si našel čas, a tak jsem odložil šňupadlo a plně "mozkově" připraven jsem šel do toho. OK, zmýlilo mě jméno Langmajer, říkal jsem si, že nemůže hrát ve sračkách. To jsem ještě nevěděl, že tam hraje Piškula... ale dobrá, dle herců závěry tak často nedělám. Možná jsem udělal chybu a seriál jsem viděl v naprosto bdělém stavu. Také jsem nemusel brát zase tak vážně doporučení od kamaráda, v jehož očích je nejlepší počin nějaké céčkové parodie na parodie nacistické tématiky. Nejsem hokejista, ale dle mého mozku si myslím, že Lajna je prostě jenom o přehnanosti. Nemám zalíbení v absurditách, nelíbí se mi, když je někdo zbytečně agresivní a nevtipný magor. Na druhou stranu, i přes teatrálně podané stereotypy - žena trenéra zlatokopka, syn hokejistou z donucení, trenér idiot, jsem se přece jenom chvílemi bavil. Možná je to tím, že je to taková seriálová jednohubka, a když už divák vidí několikátý díl za sebou, tak se mu ten mozek vypne. Není to hrozné, ale ani to není nic, na co bych se chtěl znova podívat. ()

nonick1

Po amatérských okresních kopačkách přišly na řadu profesionální haviřovské hokejky a je to mazec, mazec, mazec! Na roli Hrouzka by se těžko hledal jiný představitel, než právě Jiří Langmajer, který trenéra hraje tak, jako by sám kdysi v Havířově trénoval dorost :-) Od dob Okresního přeboru jsem se takhle nenasmál - kromě všudypřítomných hlášek pobaví i narážky na aktuální hokejové reálie, jenom nečekejte žádné dvojsmyslné jinotaje, tohle není mahjong ;-) a s přímočarým tahem první lajny na soupeřovu branku (rozuměj: divákovu bránici) se na žádnou schovku nehraje. Zajímavou přidanou hodnotou scénáře je nečekaný vývoj hlavních postav i překvapivý zvrat, týkající se hokejové budoucnosti klubu... ()

Flopik

Langmajer si to užíva, no a my prvotriedne s ním. Prvá séria je naozaj skvelá, nasmial som sa kvalitne, frky mi sadli na výbornú a má to dokonca aj poriadny dej.Piata časť s Guhom je zlato. Druhá citeľne slabšia ale nič hrozného, opäť sa nasmejte len v menšej miere a občas to bude nudiť. Má však aj vyložene dobré časti takže u mňa stále nadšenie a na Luboša sa teším aj do tretice. ()

petikacka

Já to prostě miluju!!! Hokej sleduju od dětství, kdy jsem se svým otcem fandila našim proti "rusákům" a totok mi dala  hlavně 3.série . Langoš je tu prostě geniální a jeho Deniska( Vágnerka) je možná ještě lepčí. Naprosto geniální seroš, který mě vždycky rozveselí a to je co říct! Za mě naprosto jasná 100-vka. ()

Fifer

Petr Kolečko to má snadný, jen přepsal vtipy na hokej a zaměnil Baroše za Jágra a bylo. Ale je to prostě zábavný, i když jak je u Kolečka běžný, kvalita kolísá: dobrej vtip střídá tragickej. ()

Bozvav

Místy vtipné, místy blbé, povětšinou nuda. Nejsem fanda tohoto seriálového formátu a asi nikdy nebudu. Díky dobrému obsazení, se to dalo koukat (viděny 4 epizody, víc jsem nedala).Za mne 40%. ()

greenlord

na zacatku neskutecnej masakr, kterej preci jen ke konci trosku polevuje, ale kazdej dil zabavi naprosto spolehlive. co se ti vybavi, kdyz se rekne havirov? asi hokej ne?.....:) ()

mala_kea

"Kdyby Bůh věděl, že někdo bude prznit hokej takovýmhle výkonem, nikdy by nedopustil, aby voda mohla zamrznout." Langmajer se pro tuto roli narodil. Seriál, kdy vulgarita zná konečně hranice a je fakt vtipná. Po okresním přeboru další srdcovka, díky, Hrouzku. " I doesnt judge anyone" EDIT po třetí sérii. Je jasné, že ten tah na branku nebude vždy tak přesvědčivý a výkonný a nějaké to uklouznutí přijít musí. Pokud to však hodnotím z pohledu české tvorby, která je už dávno na dně nějakého čobolského rybníka, je lajna velmi vstřebatelná a příjemná podívaná, které prostě nemůžu vysloveně nikoho nebavit. ()

DAPDO

Lajna rozhodně lepší Vyšehradu, kde sice byly první tři díly excelentní, ale pak to upadlo. Lajna si držela vysokej standard v každým díle, bylo na co se koukat, navíc stopáž jednoho dílu 22 minut oproti trapnejm sedmi minutách od Štáfka taky potěšila. Langoš držel tenhle seriál hodně vysoko nejdřív sám, ale překvapivě Vagnerová mu udržela v dalších dílech krok. Škoda malýho prostoru pro Taclíka, ale celkově tleskám i nohama. Po fotbale a hokeji by mohl zkusit Obbod zabrousit do prostředí tenisu, myslím, že tenhle sport, kde v čechách kámen šuká cihlu, by si to zasloužil. ()

Mara97

Ačkoliv Vyšehrad byl fajn a navždy z něho bude mnoho hlášek, Lajna je někde úplně jinde. Langmajer valí jednu hlášku za druhou, seriál má spád, navíc je natočen takovým stylem, že se opravdu nelze nudit. Oceňuji i natáhnutí na formát kolem dvaceti minut - minulý Vyšehrad měl některé díly třeba i kolem pouhých šesti, což už se stopáží rovná trošku delšímu videoklipu mainstreamové písně. Do Lajny se mi dlouho nechtělo, protože hokej moc nemusím, nicméně to byla chyba. Doporučuji všem, od tohodle se opravdu nedalo odtrhnout. ()

Stíba

Langmajer je v roli fanatického hokejového trenéra geniální a jeho výkonu nelze cokoliv vyčíst. Škoda jen, že některé vyloženě geniální scény a hlášky o to více kontrastují s prázdnějšími úseky. Jako celek mě to ale hodně bavilo a je to podle mě povedená přestřelená nadsázka z hokejového maloprostředí naší kotliny. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý

18.01.2024

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

25.03.2022

Voyo svým předplatitelům od 25.3.2022 nabídne každý pátek dvě epizody nového komediálního seriálu ze sportovního prostředí, Národní házená. Děj osmidílného seriálu se točí kolem partičky značně… (viac)