Réžia:
Jiří SvobodaScenár:
Jiří SvobodaKamera:
Marek JandaHudba:
Jiří ChlumeckýHrajú:
Ondřej Vetchý, Miroslav Donutil, Zuzana Stivínová, Lenka Vlasáková, Viktor Preiss, Tomáš Töpfer, Petr Štěpán, Vítězslav Jandák, Ondřej Malý, Jan Novotný (viac)Obsahy(1)
Příběh muže, který dokázal uskutečnit sen o samostatném státě navzdory monarchii i snahám uchýlit se pod křídla carského Ruska, a který také napsal text prvního zákona nově vzniklého Československa. Ve filmu se názorově střetnou Kramář a Rašín, přesto se oba sejdou v jedné vězeňské cele a nakonec i ve vládě nově vzniklé republiky. S tou bývají nejčastěji spojováni Tomáš Garrique Masaryk a Edvard Beneš, zatímco další, neméně důležité osobnosti, zůstávají v jejich stínu. (Česká televize)
(viac)Hrajú
Ondřej Vetchý
Československo
Najlepšie filmy:
S čerty nejsou žerty (1984)
Obecná škola (1991)
Prípady 1. oddelenia (2014) (seriál)
Miroslav Donutil
Československo
Najlepšie filmy:
Sluha dvou pánů (2000) (divadelný záznam)
Pelíšky (1999)
Sluha dvou pánů (2010) (divadelný záznam)
Zuzana Stivínová
Československo
Najlepšie filmy:
Čierni baróni (1992)
Specialita šéfkuchaře (1999) (TV film)
Ztracená brána (2012) (seriál)
Lenka Vlasáková
Československo
Najlepšie filmy:
Ochranca (2021) (seriál)
Udělení milosti se zamítá (2002) (TV film)
Lea (1996)
Viktor Preiss
Československo
Najlepšie filmy:
S čerty nejsou žerty (1984)
Brouk v hlavě (2020) (divadelný záznam)
Scapinova šibalství (1980) (TV film)
Tomáš Töpfer
Československo
Najlepšie filmy:
Záhada (2011) (divadelný záznam)
Blboun (2001) (divadelný záznam)
Brouk v hlavě (2020) (divadelný záznam)
Petr Štěpán
Československo
Najlepšie filmy:
Dokonalá svatba (2010) (divadelný záznam)
Smrt Pavla I. (2008) (divadelný záznam)
Četnícke humoresky (2001) (seriál)
Vítězslav Jandák
Československo
Najlepšie filmy:
Tri oriešky pre Popolušku (1973)
Tichá bolest (1990)
Signum laudis (1980)
Ondřej Malý
Československo
Najlepšie filmy:
Prípady 1. oddelenia (2014) (seriál)
Deväťdesiatky (2022) (seriál)
Hořící keř (2013) (TV film)
Jan Novotný
Československo
Najlepšie filmy:
Sluha dvou pánů (2000) (divadelný záznam)
Sluha dvou pánů (2010) (divadelný záznam)
Král Lear (2003) (divadelný záznam)
Jaroslav Plesl
Československo
Najlepšie filmy:
Příběhy obyčejného šílenství (2009) (divadelný záznam)
Teremin (2010) (divadelný záznam)
Tonko, Slávka a kúzelné svetlo (2023)
Jan Plouhar
Československo
Najlepšie filmy:
Prípady 1. oddelenia (2014) (seriál)
Hořící keř (2013) (TV film)
Zkrocení zlé ženy (2016) (divadelný záznam)
Adrian Jastraban
Československo
Najlepšie filmy:
Král Lear (2003) (divadelný záznam)
Prípady 1. oddelenia (2014) (seriál)
Hořící keř (2013) (TV film)
Michal Bumbálek
Československo
Najlepšie filmy:
Stavrogin je ďábel (2005) (divadelný záznam)
Je třeba zabít Sekala (2018) (divadelný záznam)
Raskolnikov: jeho zločin a jeho trest (2009) (divadelný záznam)
Martin Finger
Československo
Najlepšie filmy:
Deväťdesiatky (2022) (seriál)
Odpad, město, smrt (2013) (divadelný záznam)
Metanol (2018) (TV film)
Ondřej Novák
Československo
Najlepšie filmy:
Prípady 1. oddelenia (2014) (seriál)
Četnícke humoresky (2001) (seriál)
Fair Play (2014)
Martin Siničák
Československo
Ondřej Kavan
Československo
Najlepšie filmy:
Zločin v Polné (2016) (TV film)
Volha (2023) (seriál)
Smyčka (2009) (TV film)
Milan Kňažko
Československo
Najlepšie filmy:
Picasso (2008) (divadelný záznam)
Rok na dedine (1967) (TV film)
Adolf Eichmann (1988) (TV film)
Jiří Čapka
Československo
Najlepšie filmy:
Prípady 1. oddelenia (2014) (seriál)
Gazdina roba (1992) (divadelný záznam)
Muž v pozadí (1995) (seriál)