Dobrý doktor

• Česko Dobrý doktor (viac)
USA, (2017–2024), 89 h 43 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

David Shore

Hudba:

Dan Romer

Freddie Highmore, Nicholas Gonzalez, Antonia Thomas, Hill Harper, Chuku Modu, Richard Schiff, Beau Garrett, Tamlyn Tomita, Graham Verchere, Dylan Kingwell (viac)

Dr. Shaun Murphy (Freddie Highmore) je brilantný mladý chirurg. Je však tiež autista a trpí Savant syndrómom - ojedinelým nastavením mozgu, ktoré posúva genialitu ešte kúsok ďalej. Predsudkov sa dočká dokonca aj od nových kolegov - lekárov, ktorí neveria tomu, že Shaun bude schopný dostatočnej empatie a interakcie s pacientmi. Môže človek, ktorý nemá schopnosť stotožniť sa s ľuďmi, prispieť k záchrane ich životov? Shaun využíva svoje mimoriadne lekárske nadanie, aby zachraňoval svojich pacientov napriek skepse svojich kolegov. Hneď v prvý deň dokáže, že je naozaj výnimočný a zachráni prvý život... (TV Doma)

Recenzie používateľa PlysovyMacko k tomuto seriálu (11)

Vůně spáleného jídla (2017) (S01E01)

Skvelý pilot. Shaun sa pripletie k nehode a zachráni chlapcovi zivot. Najmä vďaka tomu získa prácu v nemocnici. Nikto v neho neverí,  ale je jasne, ze všetkým ukáže, že na to ma. Freddiemu ide hrať čudákov. ()

Ostrovy, část první (2018) (S01E11)

Páčilo sa mi ako sa Shaun trochu uvolnil, učil sa šoférovať, chlastat aj bozkávať. A linka s oddeľovanim dvojčiat bola tiež zaujímavá. ()

Karanténa, první část (2018) (S02E10)

Veľmi dramatický diel. Zrovna na vianoce majú na pohotovosti karantenu. A Shauna najviac trápi hlučné blikajúce svetlo. ()

Karanténa, druhá část (2019) (S02E11)

Neznáma smrteľná choroba akoby zázrakom zmizne a všetci pôjdu domov. A Shaun odrodi svoje prvé dieťa. ()

Zhroucení (2019) (S02E17)

Shaun sa snaží dostať preč z patológie a doktori operujú obri tumor. Shaun geniálne vyrieši dva prípady. Len na konci nezvládol situáciu a bolo mi ho ľúto. ()

Trampolína (2019) (S02E18)

Shaun sa pobije v bare, získa späť prácu a pozve Carly na rande. A  chuda babka co simuluje, lebo je osamelá. ()

Cesta na měsíc (2019) (S03E08)

Shaun je zlatý ako sa bojí s*xu a Carly s ním má dosť trpezlivosť. ()

Nekompletní (2019) (S03E09)

Táto epizóda je o s*xe. Niekto podvádza, niekto po operácii ho mat nemôže a Shaun sa snaží, ale boji sa ho. ()

Přátelé a rodina (2019) (S03E10)

Pre Shauna je veľmi ťažké zmieriť sa s umierajucim otcom. Smutné. ()

Mise, druhá část (2021) (S04E20)

Viac ma baví keď sú v americkej nemocnici a keď hovorili španielsky chýbali titulky. Ale koniec a zasnúbenie pekne uzavreli seriál. ()