Dark

Dráma / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózny
Nemecko, (2017–2020), 24 h 23 min (Minutáž: 45–73 min)

Réžia:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Louis Hofmann, Oliver Masucci, Jördis Triebel, Karoline Eichhorn, Maja Schöne, Stephan Kampwirth, Daan Lennard Liebrenz, Andreas Pietschmann (viac)

Recenzie používateľa ALIENka_ k tomuto seriálu (27)

Dark (2017)

Dlouhý odmlky mezi sériema mi sice k pochopení takhle komplexního příběhu zrovna nepomohly, ale nějak jsem to přece doklepala do konce (asi budu muset stejně mrknout na pár explained videí hmm). První dvě série absolutní mrda, dokonce mě přiměly změnit pohled na německou kinematografii (do prdele, teď mám chuť kouknout na německý lidl filmy, tak to tě bůh). Starý dobrý cestování časem, to jsem přesně potřebovala na vyplnění prázdný díry v duši. Bála jsem se, že to potom v další sérii pěkně doserou (ještě ty paralelní světy do toho), ale ono to vlastně všechno vyšlo docela dobře a dokonce to na konci zapadlo do sebe (trocha oleje by sice neuškodila, aale co - dře to, ale jde to že?). Třetí série i přesto bohužel od těch předchozích vypadá jako něco úplně jinýho, prostě už to nemělo tu pěknou atmosféru prvních dvou, a mám pocit, že to místy docela přezdobili. Vzali si toho moc na talíř, ale na konec to přece jenom nějak přežvýkali a dokonce z toho vzniklo smysluplný dílo. Hodnocení: to byl dobrej pocit zase si jednou zacestovat časoprostorem ááách jo/10 ()

Tajemství (2017) (S01E01)

Nechápu, jak jsem něco takovýho mohla tak dlouho přehlížet. No asi to bylo tím, že německý filmy a seriály považuju kvalitou za rovný těm českejm (takže sračka, možná jednou za rok něco, čemu jsem ochotná dát aspoň 7/10). Ale myslím, že to budu muset přehodnotit a omrknout ještě nějaký německý kousky. Takhle dobrej rozjezd jsem nečekala. Byly tam chybky, ale ta atmosféra, zajímavý postavy a ten příběh - no do piče, očekávám, že tohle bude jízda. Hodnocení: 8,5/10 ()

Lži (2017) (S01E02)

Lidi to porovnávaj se Stranger Things. Podle mě se tohle Stranger Things nemůže vyrovnat. Když už, tak Stranger Things pro dospělý. Příběh je složitej (Jak dlouho jsme tady vlastně neměli nic pořádnýho o cestování časem apod.? Řekla bych, že je to kurva dlouho, no už bylo na čase, aby něco přišlo.), není tady prakticky žádněj humor (přiznejme si - třetí série Stranger Things byla hlavně kvůli tomu sračka pro fanbase), atmosféra hustá jak večerní sraní.. Zkrátka 9/10 ()

Minulost a současnost (2017) (S01E03)

Tak tohle je hodně velká mrda. Ta atmosféra, to prolínání současnosti s rokem 1986 je skvěle udělaný a ten konec, kdy ukážou kdo je kdo kuurva. Nelituju, že jsem se do tohohle kousku pustila. Hodnocení: 10/10 ()

Dvojí životy (2017) (S01E04)

Mám čím dál tím víc otázek, záhad přibejvá a mě to baví čím dál víc, jen doufám, že to seriálu vydrží. Hodnocení: 9/10 ()

Pravdy (2017) (S01E05)

Já tomu nemám co vytknout. Konec byl skvělej. Doufám že to takhle bude pokračovat dál. Hodnocení: 9/10 ()

Sic Mundus Creatus Est (2017) (S01E06)

Už mě trochu začíná srát, že se děj pomalu nikam nehejbe. Pořád se řeší starý křivdy z dob před 33 lety, který jsou sice zajímavý a pro příběh důležitý, ale ocenila bych spíš rozluštění záhady jeskyně apod. Ale vypadá to, že na to už díky Jonasovi dojde brzo. Hodnocení: 8/10 ()

Rozcestí (2017) (S01E07)

No už je to tady pěkně zamotaný. Líbí se mi jak tvůrcům nestačí pár záhad najednou, ale s každým dílem přibejvá další. Sakra to cestování časem je ale sexy, asi na to mám slabost - nevím jestli je to tím že jsem neviděla pořádnej cestovatelskej film tak milion let, nebo je to prostě jenom tak přitažlivý téma... Hodnocení: 9/10 ()

Jak zaseješ, tak sklidíš (2017) (S01E08)

Tak tenhle výlet do minulosti jsem si fakt užila. Už se tady začínaj odkrývat nějaký záhady, a musím říct, že je to kurva zajímavý. Zatím snad nejlepší díl ze série. Musím říct, že casting se tady fakt povedl - postavy a jejich minulý já jsou si neskutečně podobný, vsadím se, že ty herce hledali dýl než trvalo samotný natáčení. Hodnocení: 10/10 ()

Vše se děje teď (2017) (S01E09)

Vývoj charakteru umí tenhle seriál fakt skvěle vykreslit. Sledovat vývoj jednotlivejch postav je zajímavější víc než bych čekala. Hodnocení: 9/10 ()

Alfa a omega (2017) (S01E10)

Musím říct, že mě konec docela zklamal. Někdy mi přišlo, že se tvůrci snažili všechno hrozně rychle vysvětlit až jsem se v tom ztrácela. Možná by byl dobrej ještě jeden díl, protože tohle bylo rychlejší než ranní sračka. Navíc ta scéna s tím portálem nebyla vůbec vysvětlená, tak doufám že se to nějak objasní v další sérii. A tu černou díru na obloze taky moc nechápu (jak sakra vznikla?), ale hádám, že je to to, co způsobilo apokalypsu? Hodnocení: 7/10 ()

Začátky a konce (2019) (S02E01)

Tak konečně jsem se vrhla na druhou sérii po delší pauze. Musím říct, že zase zorientovat se v tý miliardě postav, který tam jsou bude těžký jak sviňa, jelikož už jsem úplně zapomněla kdo je kdo. Každopádně pěknej rozjezd už ze začátku, rozjíždí se tady novej příběh v apokalypse, trochu se rozjasňuje origin Noaha.. No tohle bude ještě zajímavý. Hodnocení: 8/10 ()

Temná hmota (2019) (S02E02)

Tak do cestování časem se začíná zaplétat více osob, těžko říct, jestli je to dobře nebo ne, ale když to nakonec vyústí v apokalypsu, na dobrej konec bych netipla. Hodnocení: 8/10 ()

Duchové (2019) (S02E03)

Tenhle seriál odvádí fakt geniální práci, nepamatuju si, kdy jsem naposledy viděla takhle dobrej kousek o cestování časem. Všechno je tady propojený se vším, někdo už začíná tušit, že to co se děje asi nebude úplně normální. Když se jedna věc odhalí, druhá zase spadne do temnoty, takže nechává diváka pěkně napjatýho celou dobu. Joo, pěkně se na to kouká, pánové. :D Hodnocení: 9/10 ()

Cestovatelé v čase (2019) (S02E04)

Jak tak na to koukám, tak za chvíli bude v čase zapletený celý město, což znamená čím dál tím víc lidí, co to může posrat. A vypadá to, že to někdo dost fatálně posral, protože způsobit apokalypsu asi nebude úplně jednoduchý, i když.. Z Jonase se nám vyklubal Adam. Hádám, že když vybouchla elektrárna, stál Jonas moc blízko reaktoru, protože jinak si tu jeho krásnou Adamovu tvář nedokážu vysvětlit. :D ()

Ztráty a nálezy (2019) (S02E05)

Ulrich se vydává zachránit Mikkela, pokouší se s ním utýct, ale kdo by pak byl táta Jonase kdyby se jim to povedlo že? Jonas má hluboký rozhovory sám se sebou, do času se zapletou další lidi a Noah je otec Charlotty. Tenhle díl zatím vysvětlil snad nejvíc věcí a všechno to tak pěkně zapadá dohromady (sakra dobře to vymysleli scénaristi). Hodnocení: 9/10 ()

Nekonečný cyklus (2019) (S02E06)

Tak se vracíme v čase na začátek seriálu, Mikkel/Michael ví, co bude muset udělat. Jonas relaxuje u jezera s Marthou a přemejšlí, jak ji sbalit, což mu nakonec usnadní jeho já z budoucnosti a odvede všechnnu těžkou práci za něj. Magnus se setká s nahou Franziskou a radši prchne zpátky do lesa. Zkrátka dobrej návrat do minulosti, vypadá to, že nějaký věci se prostě musí stát a jen tak změnit nejdou. Hodnocení: 9/10 ()

Bílý ďábel (2019) (S02E07)

Hannah se vrací do minulosti zachránit Ulricha, což si po 5 minutách rozmyslí, protože je to píča. Jonas z budoucnosti se setká s Marthou ze současnosti a Klaudia zjistí, že nějaký věci jsou nezvratný. Hodnocení: 9/10 ()

Konce a začátky (2019) (S02E08)

A je to tu, konec další série a sakra, to jak se těším na další. Doufám, že přijde brzo, protože fakt nevim, co budu do tý doby dělat. Akorát si nejsem úplně jistá, jestli bylo dobrý zamotat do toho ještě paralelní světy, už takhle to bylo složitý, jak sviňa (hlavně když se člověk koukne na druhou sérii půl roku po první :D) a ještě paralelní světy do toho? Snad to pak nebude moc přeplácaný. Hodnocení. 8/10 ()

Déjà vu (2020) (S03E01)

Dost jsem se bála, že jak tam přidaj další svět, pěkně se do toho zamotaj a nebudou vědět, co s tím, ale zatím to vypadá dost nadějně. Líbí se mi, jak je tady všechno obráceně. Jenom Ulrich je tady dokonce ještě větší kokot. Cápek bude mít za chvíli na účtě tak 5 rozvodů. Ale do tý komisařky bych neřekla, ale tady je všechno vlastně vzhůru nohama. Každopádně úžasná tajemná atmosféra se nezměnila, díky bohu to bych se fakt nasrala. Dokonce mi přijde víc hororová než předtím, no tak to si nechám líbit. Hodnocení: Největší náhodou pro mě zůstává velikost městečka Winden, tak snad se to objasní. :D/10 ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě

03.01.2023

Možná až příliš ambiciózní byli tvůrci kultovního seriálu Dark od Netflixu. Jejich novinka 1899 totiž opět vrstvila jednu záhadu za druhou, aniž by to však dělala natolik uspokojivým způsobem, jako… (viac)

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

20.11.2022

Tento týden vyšel seriál 1899, mysteriózní thriller o záhadě ztracené posádky velkého parníku. A premiéra to byla opravdu úspěšná. Netflix se do propagace novinky docela opřel, na sociálních sítích… (viac)