Jonas se vynoří z jeskyně v roce 2019 a svět kolem je důvěrně známý i cizí zároveň. Windenem otřásá zmizení malého kluka. (Netflix)

JetDryerFan

DARK jsem si díky první a druhé sérii zamilovala jak jen to šlo. Na třetí sérii jsem se nesmírně těšila a pak přišel den D. Den, kdy vyšla první epizoda třetí a záverečné série a mě přepadl tak trochu strach. Co když tvůrci neukočírují to, k čemu si našlápli v posledním díle druhé série? Možná proto jsem zhlédnutí odsouvala, ale dnes někde psali “třetí série DARKu má na CSFD 95%“. To byl ten impuls co jsem potřebovala,... Takovejhle “návrat domů” jsem teda rozhodně nečekala. První epizoda je totiž zkrátka a jasně naprosto skvostná nálož napětí, překvapení a emocí, kterou každý fanoušek DARKu chce. Teď už nemám strach. Naopak. Věřím, ze DARK bude mistrovské dílo. ()

Dawe2

Nelíbí se mi jak a kam tento seriál směřuje a lepší to zřejmě nebude co jsem koukal, takže s ním po první sérii a pár dílech končím. Kvality se mu upřít nedají, ale není to pro každého, mě tenhle koncept nevyhovuje byť jsem velkým příznivcem žánru. Ale je to celkem kvalita, Němci se celkem vytáhli. ()

ZeroCZ1233

Dark vykopává svou závěrečnou sérii svým už dávno vybudovaným signifikantním stylem, tedy spletité klubko informací, skutečností a osudů se po částečném rozmotání minulou sérií jen touto epizodou nabaluje o mnoho nových provázků zamotávajících celičký příběh zase více a více. Jsem zvědav, jak z toho chtějí tvůrci za zbylých 7 epizod vybruslit tak, aby se do toho nezamotali také. ()

Anderton

Ak by sa niekomu prvé dve série Dark zdali nebodaj príliš triviálne, tak tvorcovia pridávajú update a celú vec ešte komplikujú o jednu úroveň vyššie, ale pokúsim sa nespoilerovať. Osobne som očakával, že priebeh tretej série pôjde smerom Predestination a aj pointa bude predstavovať niečo v zmysle, že vo Windene je v skutočnosti iba jedna žena a jeden chlap, ale odpovede na základné aj dielčie otázky budú tkvieť zrejme v niečom inom. ()

ALIENka_

Dost jsem se bála, že jak tam přidaj další svět, pěkně se do toho zamotaj a nebudou vědět, co s tím, ale zatím to vypadá dost nadějně. Líbí se mi, jak je tady všechno obráceně. Jenom Ulrich je tady dokonce ještě větší kokot. Cápek bude mít za chvíli na účtě tak 5 rozvodů. Ale do tý komisařky bych neřekla, ale tady je všechno vlastně vzhůru nohama. Každopádně úžasná tajemná atmosféra se nezměnila, díky bohu to bych se fakt nasrala. Dokonce mi přijde víc hororová než předtím, no tak to si nechám líbit. Hodnocení: Největší náhodou pro mě zůstává velikost městečka Winden, tak snad se to objasní. :D/10 ()

• Ke konci epizody hraje skladba „Bad Kingdom“ od německé hudební skupiny Moderat. (Doomcourier)