Osamelý bostonský údržbár Lee Chandler (Casey Affleck) po smrti svojho staršieho brata Joea (Kyle Chandler) s prekvapením zisťuje, že sa stal poručníkom svojho šestnásťročného synovca Patricka (Lucas Hedges). Plný obáv sa tak vracia do mestečka Manchester-by-the-Sea, v ktorom vyrastal. Tam je nútený sa vyrovnať so svojou minulosťou, ktorá ho odlúčila ako od exmanželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, v ktorej vyrastal. (Itafilm)

Darkslayer

Kruté nahliadnutie do duše a života nenávratne zlomeného človeka. Reálne chladné, bez príkras alebo pozlatka. Nestranné nakuknutie do každodenného života a zdanlivo nepodstatných situácii bez potreby zaujáť akékoľvek stanovisko. Skvelé herecké výkony a citlivá ale precízna réžia. Pomaly plynúce s komornou hudbou práve v tých správnych momentoch. Asi jedinou výtkou je, že niekedy to spomaľuje až priveľa s mierne zdlhavými scénami. ()

skeptic

Film, ktorý vo mne vyvolal ani nie tak smutné, ako skôr "neurčité" pocity. Ale vo výsledku kladné. Mohol z toho byť "žmýkač sĺz", ale režisér (a scenárista v jednom) to tak nechcel. Proste indie. ___ Casey Affleck zahral veľmi dobre. Jeho charakter - Lee z ktorého sa stala citovo odtiahnutá asociálna osoba, hlavne vzhľadom na ľudí, ktorých nepozná, alebo z ktorými sa už dlho nevída. Jednoducho nemá záujem o žiadne nové známosti, akoby možno chcel ostatných chrániť od seba, alebo ho jednoducho tragédia tak poznačila. Jeho charakter sa jednoducho od začiatku do konca nezmení. Až na pár výnimiek. Keď preberá otcovskú figúru - čo je jasne ilustrované na jeho rozhodnutí, keď sa Patrick pýta či môže prísť k ním jeho priateľka, Lee prvýkrát súhlasí, no potom čo sa stáva opatrovníkom je jeho odpoveď opačná a rezolútna. ___ Páči sa mi ta "obyčajnosť" filmu, až na ten obrovský scenáristicky konštrukt s Leeho rodinnou tragédiou. Našťastie to bolo podané čo najlepšou formou (teda bez zbytočného pátosu). Trochu ma zarazilo Patrickove chovanie, s ktorým by ako smrť otca skoro vôbec neotriasla, až na ten mrazák... Páčilo sa mi, že som opäť raz mal pri filme pocit, že to nie je (len) film. 90% ()

BOURQUE

„Miesto pri mori“ - ani príbeh ani samotný film nie je jednoduchý. Celý film sa skladá z dvoch veľmi smutných príbehov, kde (možno paradoxne) malé a vôbec nie dlhé scény vyvolávajú ešte väčšiu depresiu a súcit. Rodinná tragédia na dvoch front, kde „flashbacky“ sú správne načasované a fungujú tak, ako majú. Aj tento príbeh potvrdzuje, že neexistuje nič horšieho, ako strata vlastných detí (prípadne rodiča) a to v človeku zanechá nevyliečiteľné rany a bolesť, ktorá nikdy nezmizne. Výkony hercov/herečiek je v podstate bezchybná – človek má pocit, že to, čo vidí, nie je „hra herca/herečky“. Nemalý výkon C. Afflecka. K získaniu Oscara mu gratulujem. Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

tragos

Skvely Affleck! Michelle Williams me snad poprve lehce zklamala, scena u kocaru mi prisla z jeji strany neverohodna. Zaujal prostrih casovych linek, hlavne u pravnika. ()

anatheman

Otřesné, dokonale otřesné. 78 %? Vážně? Hypernudný film, který se snaží neúspěšně přednést silné poselství. K tomu zde vystupují nesympatické a především tupé postavy. To skutečně dostal Affleck Oscara za to kňourání? Jediné, co se dá výrazněji ocenit, je hudba. Tím to končí. ()

holistix

Iritují mě kompozice, jsou v něčem hrozně obecné, nic nevyprávějí, líbivé, jedná se o vkus, jistě, ale prostor je tak plochý a nepřehledný a těžkopádně usiluje o nálodotvornost. Vadí mi herec, jak zírá, jak je v něčem hrozně sebevědomý, přitom by měl být jako postava pokorný, hrozně prosazuje něco, co ta postava podle mě nemá mít: šovinismus a pocit nadřazenosti (přitom je to hovado!). Scénář pracuje s tak velkými extrémy, že mi to připadá jako citová manipulace, vytrhuje mě to, nemůžu tomu uvěřit, vnímám to jako umělost a spekulaci. Hybridní film. Odpudivý. Nevhodně návodná hudba, patos, citové vyděračství. Nevydařená simulace evropského artu s americkým/HBO doctoringem. ()

Sorry

Film celkem fajn, scena s kocarkem silna a nektere momenty byly rozhodne povedome...ale ten zaver byl divny. Vysumeni do eteru. ()

owwidius

Husta atmosfera, rodinna drama a paradne realisticky zahrana. Konence film, ktory ma uveritelne dialogy (ak je prave Casey-mu rozumiet, hehe). V celom filme sa z hladiska pribehu neudeje nic take jedinecne, cele je to o tych beznych situaciach a tie su zachytene tak skvele (za vsetko snad scena s kocikom). V podstate to je taky obycajny pribeh, ale napisany a zahrany neobycajne dobre. [#42/2017] ()

Rockerman

Taková fatální rodinná tragédie, jakou postihla Leeho, by zlomila každého. Stal se z něj apatický a necitlivý chlap. Když ještě k tomu všemu ztratí milovaného bratra a má se starat o teenagera Patricka, je toho na jednoho člověka opravdu moc. Depresivní, ale realisticky natočený film je dobrý, ale ne výborný. Možná bych ubral na stopáži, ikdyž chápu, že je třeba četnými flashbacky vysvětlit, proč je Lee takový, jaký je. Nejsilnější scéna je asi ta s exmanžely u kočárku a také ta, když Lee vysvětluje na policii jak k trágédii došlo. Silný film, který si však určitě podruhé nepustím. ()

Folky

Neuvěřitelná depka. Několik scén opravdu silných. Kdyby byl na konci větší dopad, nebál bych se páté hvězdičky. Takhle jen hodně silné čtyři. ()

Flavors

Realisticky natočený film, kde chlápek, ožralé čuně, zapříčiní rodinou tragédii a přesto s ním soucítím díky hereckému výkonu Casey Afflecka. Skvěle ztvárnil muže zlomeného, rozervaného na kusy a po právu byl za svůj výkon oceněn. Velmi působivé to bylo. ()

Pantata

Tři a půl. Já si nemyslím, že to je zas tak skvěle napsané, protože vrchol toho filmu je hodně před koncem a pak už je to takový pozvolný dojezd... Možná tu mozaiku časových úseků přeskládat jinak a dát zlomový okamžik ze života Leeho až úplně na závěr, působilo by to silněji. ()

FanKalEl

Film so silnými momentami takisto ako aj so zbytočnými a nudnými. Vystrihnúť 30 min a bolo by to stále ok. Caseyho Afflecka mám rád, ale ja by som radšej nominoval jeho brata na oskara za rolu v Účtovníkovi, či už subjektívnym alebo objektívnym pohľadom. (66%) ()

Torgal

Dráma par excellence, stojaca na dvoch pilieroch právom ocenených Oskarom. Prvým je výborný, hollywoodsky neprikrášlený scenár a druhým famózny Casey Affleck, ktorý sa do životom zlomeného muža priam vtelil. Ako to u týchto kritikou oceňovaných filmov býva veľmi často, opäť sa nejedná o film, ktorý by ma za normálnych okolností k sebe lákal. No na rozdiel od takého Moonlightu mám pocit, že sa ma tento hlboký ľudský príbeh skutočne dotkol. 8+/10 ()

pepa3rd

Místy velmi silné momenty střídá plonková vata, ale o jen lehce nadprůměrném hodnocení tohoto filmu nakonec rozhodl až závěr, který tak nějak vyšuměl do prázdna. Škoda, protože podobně laděné filmy mám velmi rád. 60 % ()

bif

První půlka filmu je skvělá. Film má silné momenty, spád a je to zábava. Druhá půlka už je výrazně slabšíma film se hlavně ke konci dosti táhne. Mladej Affleck zahrál opravdu skvěle, ale ve výsledku se jedná bohužel o film, na kterej přes noc zapomenu. ()

tomik99

Má se jednat o silný příběh a zřejmě to na většinu zapůsobilo, bohužel stejný pocit jsem já neměl. Nesedlo mi herecké obsazení, nesedlo mi prolínání přítomnosti s minulostí, nesedlo mi zkrátka nic. Film mě nevzal za srdce, nezískal si mě. Příběh se hrozně vleče v nekonečné dvouhodinové stopáži. Příběhy ze života mám rád a často se jedná o nejsilnější příběhy, ale „Místo u moře“ se ani trošku nepřibližuje tomu, co jsem od něj očekával. Je to takový šedý snímek bez šťávy, který sem tam dokáže překvapit, ale zároveň vás hned znudí další scénou. Film ale přesto ve mně vyvolal nějaké pocity. Začal jsem nenávidět toho zrzavého malého hajzla. ()

HenryIvan

Bol som voči tomuto filmu skeptický, nemal som ani najmenšiu motiváciu pozrieť si ho. V núdzi však človek siahne po voľačom a na moju večnú hanbu som sa kardinálne mýlil. Film reprezentuje asi najlepšie - prirodzenosť. Nenájdete tu odporné, vykonštruované dialógy, ktoré ani v reále neexistujú. Miesto pri mori nám servíruje síce bežnosť, no taký život je. Napriek svojej dĺžke je film absolútne adekvátny. Ako tu už bolo spomenuté, Patrickova ľahostajnosť nad otcovov smrťou bola zarážajúca. Výborný Casey Affleck, ktorý sa javí ako lepší herec, než jeho brat. Miestami veľmi emotívny film. 90 %. ()

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

13.07.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

52. MFF Karlovy Vary

52. MFF Karlovy Vary

08.07.2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlédnout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 a půl tisíce… (viac)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky

27.02.2017

Letošní nejprestižnější filmové ceny byly uděleny. Americká Akademie umění a věd rozhodla o tom nejlepším, co bylo v Hollywoodu i jinde ve světě natočeno. Filmem roku se navzdory očekávání stalo… (viac)