Osamelý bostonský údržbár Lee Chandler (Casey Affleck) po smrti svojho staršieho brata Joea (Kyle Chandler) s prekvapením zisťuje, že sa stal poručníkom svojho šestnásťročného synovca Patricka (Lucas Hedges). Plný obáv sa tak vracia do mestečka Manchester-by-the-Sea, v ktorom vyrastal. Tam je nútený sa vyrovnať so svojou minulosťou, ktorá ho odlúčila ako od exmanželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, v ktorej vyrastal. (Itafilm)

barrahir

No já nevím, v tom filmu je ukrytá perla, ale než k ní dojdete, musíte se prokousat takovejma nudnejam sračkama... Chvílema je to na 2*. ()

Dlubal David

Už nevím kdo, ale onen člověk, od kterého mě to samozřejmě zajímalo, tak se zmiňoval, že ten film je fakt pecka a až přijde sem k nám do kin, tak že to bude hit. Že je to zajímavě pojaté psychologické drama. Tak to jsem se patrně díval na jiný film, protože tenhle film je všechno možné, jen ne zajímavý. ■ Vlastně je to jen tuctový a spíše nezajímavý snímek, jakých jsou stovky, o tématu, na který bylo natočeno stovky filmů, ničím nevyčnívající, ničím nevybočující z řady. Po skončení si jen člověk řekne: "Hm." To je celé. ■ Jediné, co stojí za zmínku, tak je kamera... ■ Giggsův komentář je vševystihujícící: "Takyto typ filmov mam naozaj rad. Ale toto bola sakra nuda." ■ Co napsat na závěr? Výstižnější český název by byl: Místo u Tlučhoře. ◢ ■ ◣ (R) [55/100] ■ (K) [72/100] ■ (V) [52/100] ■ (♫) [66/100] ■ (E) The Hollars (2016) ■ (Č) 1 ■ (P) [Březen 2017] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [63/100] ■ (CSFD) MeGabGiggsvampvegetarstujim8(C) [63/100] ()

barteca

Pět je málo, hvězdiček chybí. Drama antických rozměrů v životě obyčejných lidí zachycené tak opravdově, pocitově , obyčejně.....no a Händel ! ()

Matli

Působí to na mě jako průměrné celkem smutné drama ze života, ale ten scénář nemá chybu a Affleck si asi Oscara zaslouží, když to porovnám s ostatníma v loňském roce. Tu jeho kamennou tvář si budu vybavovat dlouho, hlavně u toho hořícího domu - brrrr. 78% ()

Saur.us

I přes to všechno, co musel hlavní hrdina vytrpět, mě to zanechalo naprosto chladným. Pár okamžiků, by se našlo ale jinak jsem byl rád, že snímek už skončil a že se k němu snad už vracet nemusím. ()

zahadum

Zlomená duša natrvalo...aj tak by mohol znieť podtitul tohoto filmu. Casey Affleck predvádza minimalistický herecký výkon ale s maximálnym dopadom na diváka. Hrá šetrne, úsporne ale o to viacej mu verím jeho zlomenú dušu natrvalo. Preto plný počet za film v ktorom bolí ticho a plačú všetky zlomené duše ale my to nevidíme...ale vieme o nich...vďaka za film ktorý je pochmúrny ako studená jeseň a uniká z neho teplo života o viacej si vážime tie svoje životy. ()

Helldo

137 minut čekání na něco, co opodstatní všudypřítomně nadšené ohlasy... bohužel čekám stále i desítky minut po závěrečných titulkách... Extrémně nudné a ještě tuuuze dlouhé... V kostce a s nadsázkou si dokážu Lonerganův přístup představit asi tak, že natočím film, vystříhám z něj všechny ty scény a záběry, co tvoří tu nadbytečnou výplň a místo abych je odložil k ledu, tak z nich udělám celovečerák, no a Akademie se z toho pak podělá (a všichní ostatní s ní)... Možná (asi určitě) mi něco uniká, (a za to se těm, co to vidí omlouvám,) ale jen kvůli realističnosti a skromné formálnosti bez "toho něčeho" navíc výše prostě hodnotit nemůžu... Stejně jako např. u Chlapectví. A na obranu se mi též nechce věřit, že by český dabing (byť nevalné úrovně) mohl až takto dehonestovat "natolik výjimečný film". S pardonem tedy musím říci, že tuhle nudu (včetně do nebes vynášeného Afflecka) už si opravdu znovu nepustím, a proto pro mě jedinými pozitivy budiž hudební doprovod a kvalitní práce s kamerou. ()

Mr. Sandman

Jak by si někdo mohl vůbec představit, co se muselo Leeovi odehrávat v hlavě. Tak nepředstavitelný žal, smutek, úzkost, beznaděj, prázdnota. Nic tam nezbylo. A přece je ten film o vztazích. Jak nám pomohou i ta netenčí vlákna náklonnosti přežít ty nejtemnější chvíle. Kdo zná skutečnou ztrátu, takovou po které již nikdy nemůže v životě pokračovat tak jako dřív, musí docenit mistrovsky zvládnuté herectví Afflecka. Ten film drásá, ale zároveň konejší. Zůstalo ve mně po něm opravdu hodně, hluboká brázda. Silnější zážitek si dlouho nepamatuju. ()

Majkak

Lonergan malinko vydírá. Lee Chandler se dopustil jednoho drobného opomenutí. Stejně jako milión lidí ten večer. Jen pro něho to skončilo nekonečným traumatem. Zbytek života se může jen pomalu užírat. Skvělé drama o člověku, který měl neskutečnou smůlu a jehož život se otočil nevratným směrem. Lee si nikdy nedokáže odpustit a jen se snaží dožít. Anebo to nakonec nějak v sobě zlomí? Jde to ztuha poté, co mu přistane na krku synovec, který o něj stojí. Nikoho jiného než Lea nemá. Jejich sbližování je maximálně civilní, a proto autentické. Ani z toho šíleného traumatu neždíme Lonergan maximum, ale sympaticky volí civilní rámec. ()

GOREGASM

Těžké drama, které nešetří diváka ani vteřinu a stejně ukrutný je i ke svým postavám, které si prošly, procházejí a budou procházet peklem... s očistcem v nedohlednu. Manchester by the Sea je přirozeně postaven na hercích, kde díky věnovanému prostoru naprosto dominuje Casey Affleck, který svým minimalistickým herectvím už několikrát odzbrojil a tady se na něj musí sypat ceny ze všech světových stran. Tak dokonalý ve ztvárnění své nedokonalé postavy je. Hlavní poklonu je ale třeba složit scénárostovi a režirérovi v jedné osobě, Kennethu Lonerganovi, který svým mnohdy statickým pojetím, anebo jen velmi pomalou dynamikou, ždíme z jednotlivých scén maximální prožitek. Vydatně mu v tom pomáhá bezprostřední a s dynamikou prožitku jednotlivých scén sladěná kamera, díky níž tomuhle kopí do srdce prostě neuniknete. Tenhle film bolí a to je moc dobře. 100% ()

Chilly00

Strašně heavy stuff... a nedokážu si představit, že bych na to koukala z pozice rodiče od dětí. Affleck je v tom neskutečný a cítila jsem s ním v každé scéně a totálně mu rozuměla. Smutná krása. ()

brumbrum

Nebolo to zle, ale hodne tazive, pruser na prusere, obcas vymlateny cifernik a mrtvoly. Pre zmenu aspon zaradenie sedi, ze 'drama' :-). Len ak mate chut na hudbicku "u--huu-huuuuu-hu-huuuu-uuuu-huuuuuu" a smutne oci a sede more a pohreby. Nic to moc cloveku neda, iba ak mrazivu spomienku, ze zivot sa moze aj poriadne srat. Ale ziaden naznak zmyslu ci tip, co s tym. Revolver na spankoch zlyhal a dalsie alternativy neponukli. 3* ()

Wargoo

Silný scenár, majstrovsky zvládnutá réžia a precízny casting, ktorý nám naservíroval absolútne dokonalé herectvo či už od tých menej významných postáv až po tie najpodstatnejšie. Scéna, keď Lee stretne Randi bola absolútne emočne dokonalá, a príbehu dala úplne iný význam. Ak Leo dostal sošku vlani za výkon v Revenant (na Eddie Redmayna bola spáchaná najväčšia filmová lúpež), tak Casey si tento rok sošku zaslúži minimálne 2násobne ! Ešte raz - silný film ! 4,5**** a 80,193% ()

HDeer

Nezáživná sonda do života rozvrátenej rodiny. Keďže drámy v Hollywoode letia (obzvlášť tie životopisné), vždy sa nájde miesto pre ďalší pokus o vyvolanie kanonády emócií. Snímka sa sama o sebe tvári ako intelektuálna záležitosť. Kade-tu vás vrhá do takmer nerozlúštiteľných reminiscencií, ktoré sa síce v neskorších častiach ukážu ako vitálne, no majú len sotva vplyv na zmenu v deji, či celkovom chovaní postáv. Navzdory prítomnosti dávnej tragédie, protagonisti neposkytujú dôvod, pre ktorý by s nimi mal divák reálne sympatizovať. Celkovo je tak film nabitý ohromným množstvom povrchného balastu a nefunkčného humoru. V konečnom dôsledku si ale nemyslím, že tento postreh je iba otázkou diváckych preferencií. Som len názoru, že väčšina uchvátených divákov dáva do popredia dramaturgickú funkčnosť, v ktorej možno nájsť iba zlomok nepodarkov, vrátane nadštandardných hercov, ktorí sa svojich rolí zhostili naozaj svedomite. Do očí bijúce prednosti ľahko zatienia skryté nedostatky, ako aj kľúčový fakt, že film je v podstate klišéovitý brak. ()

Kaktusak12

Na tomhle filmu se mi nelíbila jedna věc, a to očividná snaha natočit za každou cenu oscarový film. I přesto musím říct, že Manchester není vůbec špatný ( především zásluhou Afflecka, který tu podává úžasný výkon), a nakonec mě vcelku překvapil. Jen výběr hudby mi moc neseděl, instrumentálky zde mají zbytečnou touhu ,,tlačit na city''. ()

Faila

Jeden z těch snímků, které mě nemohou při sledování nedostat. Skvělé herecké obsazení a skvělý dramatický příběh je pro mě u filmu vždy vítězná kombinace. Ačkoliv jde však vždy jen o chvilkovou záležitost (protože pokud mi není téma filmu vyloženě blízké, po pár dnech už tak úplně nevím, o čem byl), stojí ta chvilka vždy za to. ()

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

13.07.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

52. MFF Karlovy Vary

52. MFF Karlovy Vary

08.07.2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlédnout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 a půl tisíce… (viac)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky

27.02.2017

Letošní nejprestižnější filmové ceny byly uděleny. Americká Akademie umění a věd rozhodla o tom nejlepším, co bylo v Hollywoodu i jinde ve světě natočeno. Filmem roku se navzdory očekávání stalo… (viac)