Osamelý bostonský údržbár Lee Chandler (Casey Affleck) po smrti svojho staršieho brata Joea (Kyle Chandler) s prekvapením zisťuje, že sa stal poručníkom svojho šestnásťročného synovca Patricka (Lucas Hedges). Plný obáv sa tak vracia do mestečka Manchester-by-the-Sea, v ktorom vyrastal. Tam je nútený sa vyrovnať so svojou minulosťou, ktorá ho odlúčila ako od exmanželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, v ktorej vyrastal. (Itafilm)

Sdoom

Velmi kvalitní drama, které se celkem spolehlivě zaryje pod kůži. Líbil se mi tu celkem vyprávěcí postup, kdy se postupně odkrývá Leeova minulost. Kvalitně natočené, zrežírované i zahrané, a v pár momentech i hodně silné, co se týče emocí Pěkné 4 hvězdičky. (HD, orig.) ()

Forsberg11

Napriek svojej dĺžke až neuveriteľne pútavý a zaujímavý film. Casey Affleck sa definitívne zaradil medzi mojich obľúbených hercov a totálne zatienil svojho populárnejšieho brata. Ťažko si v tejto roli predstaviť niekoho iného. Casey sa dokázal dokonale vcítiť do situácie zničeného človeka, ktorý prišiel v živote o všetko. Aj (ale nie LEN) vďaka nemu je toto jeden top filmový zážitok, ktorý poteší každého fanúšika kvalitnej réžie a silnej filmovej drámy. Niečo tak autentické, prepracované a realistické sa vidí raz sa pár rokov. Klobúk dole až po zem pred režisérom Kennethom Lonerganom a všetkými, ktorý majú tento film na svedomí. Môžem len a len silno odporučiť. 90 %!! ()

sedm.1

No ty vole, být to ještě o pár minut delší, zabalil bych to, šel bych k oknu a hup dolů. Ať totiž vzpomínám jak chci, nic depresivnějšího jsem snad nikdy neviděl. Ten film mě vážně dostal do kolen a největší zásluhu na tom má tedy především Casey Affleck, kterého jsem nikdy moc nemusel a když to tak vezmu, tak i zde mě strašně iritoval, nicméně ten jeho výkon, plný absolutní beznaděje, letargie a naprosté rezignace, si toho zlatého plešouna fakt zasloužil, protože zahrát až takhle zoufalého člověka, to už si zaslouží absolutorium. On si ten film každopádně ukradl jen a jen sám pro sebe, a upřímně uznávám a opakuji, i přes to, že ho vůbec nemusím, tak v tomto případě před ním smekám. Co se jinak zápletky týče, jde o velice silný a skutečně smutný příběh, karty jsou zde rozdávány velmi pomalu, ovšem o to více bolestněji, celé je to emočně šíleně dusivé, nekompromisní, a velký respekt si tvůrci zaslouží za to, že oné působivosti dokázali dosáhnout i bez nějakého zbytečného tlačení na pilu, ty silné emoce prostě vyplývají z daných životních osudů, a je to zkrátka síla. Spolu s Affleckem tu každopádně tu nejdůležitější a nejvýraznější roli hraje ještě atmosféra, která je též naprosto nemilosrdná vůči všemu a všem, fakt brrr, ještě teď je mi z ní zatraceně nepříjemno. Je zkrátka těžké tento film nedoporučit, neboť skutečně snese ty nejpřísnější měřítka filmového průmyslu, ovšem stejně tak těžké je i tuto srdceryvnou podívanou doporučit, protože film jako takový má publikum bavit a ne ho dostat na totální dno, což se tomuto snímku v mém případě povedlo jediněčně. ()

DavidS.

Jeden klasicky utrápený výraz Caseyho, rodinná tragédie, zmatečné dialogy, teskné housle a vokály a každý záběr i scéna o něco delší, aby nikdo nemohl být na pochybách, že tady se hraje o umění... ()

radecacek

Někdy jindy někde jinde s jinou náladou bych se nejspíš možná víc nudil, nicméně projekce vyšla zrovna na dnešek. Místy sice dost roztahané, ale skvěle zahrané a pěkně depresivní. ()

wooozie

Casey Affleck má tu nevýhodu, že ať se snaží jakkoliv, toho znuděného a jednotvárného obličeje se prostě nezbaví, možná i proto šel do tohoto filmu a dobře udělal, protože tady se jeho styl prezentování hodí naprosto dokonale. V tomto případě totiž není potřeba přehnaně gestikulovat, aby herec přenesl na diváka emoce, ale stačí ho nechat přijímat to, co mu servíruje skvělý scénář. Klasické oscarové nezávislé drama, které ale opravdu zasáhne a hrdinu jsem přesně chápal, protože při takové tragédii se člověk změní jen v přežívající prázdnou schránku prakticky bez emocí a v tomto kontextu tady Affleck předvádí oscarový výkon. Na závěr snad jenom musím dodat to, co asi všichni - v některých momentech špatně zvolená hudba, kdy se režisér bojí, aby film nabral skutečnou osudovost, přičemž právě bez dané klasické hudby by samotný příběh nabral možná ještě větší intenzity. Máte-li ale rádi nezávislá dramata s poklidným tempem, čeká vás skutečná pecka. ()

Kratas558

No, tohle byl trošku oříšek. Krásné záběry a muzika vyzdvihovaly ponurou přímořskou atmosféru malého městečka téměř k dokonalosti. Herecké výkony super. Za mě tomu chyběl trochu příběh. Samozřejmě, nějaký tam byl - smrt, potýkání se s minulostí, současný stav etc. K realitě toho našeho všedního života to mělo blízko, problém je, že trošku oné filmovosti tomu chybělo - co se stalo pak, co na to ona, prostě víc informací a "filmových" emocí, které by dotvořily onen dokonalý fikční svět. ()

GeorgeHans

Jeden z najlepších scenárov za poslednú dobu. Lonerganove postavy sú napísané do hĺbky, nemenej pôsobivo sú taktiež zahrané. Ide o živých ľudí, ktorým fandíte, na ktorých vám záleží, aj keď nie sú vôbec dokonalí. Silný a krásny film. 90% ()

klukluka

Třeba se ten příběh podařilo štábu ztvárnit věrně. Třeba by si ho reálný Lee odžil právě takhle. Já jen, že o každým by filmy vznikat nemusely... V tomhle případě bych se za to přimluvil. Byla to hrozná zívačka. ()

velkyvezir

Co si budeme nalhávat, oscaroví akademici si uvědomili, že měli dát Oscara Affleckovi už před deseti lety za Roberta Forda, a tak čekali a dočkali se, až Affleck znovu někde předvede slušný herecký výkon. A za ten dávám čtvrtou hvězdu. Pátou hvězdu dávám za to, že ačkoliv ten příběh není něčím extrémně zvláštním a dokonce postrádá Aristotelovskou zápletku, tak nesklouzává ke klišé ve znamení happy endu, ale naopak poskytuje otevřenou výpověď o zlomeném člověku, který nechce-li pomoci, tak se z toho nevyhrabe. Pátá hvězda je právě za otevřenost této výpovědi. Na světě totiž takoví lidé jsou a je skutečně bolestivé jejich osud a nemožnost (či neochotu) se z toho vyhrabat sledovat. ()

Chmur

Tíživé drama, které plyne pomalu a dlouho jako čekání na vlak Českých drah, ale přitom nenudí. Hlavní hrdina se chová divně jen do doby, než člověk pochopí celou jeho životní tragédii a marnost. Některé momenty jsou nesmírně silné. Casey Affleck svoji postavu ztvárnil velmi dobře. Určitě je herecky o několik levelů výš než jeho bratr. Škoda jen nemastného neslaného závěru, jinak by se jednalo o vynikající, byť depresivní film. "Já už tam nic nemám. Nic necítím. Nic necítím." ()

666Carnage

Výbornej Casey Affleck, který měl fakt život na nic. Silné, lidské drama není ani moc co spát tohle se musí vidět. Film je tedy dost dlouhý 135 minu, takže někoho může film natahovat až ho to přestane bavit ale mojí pozornost si tohle drama udrželo a oskaři jsou zde asi na místě. 80% ()

divak84

Ono se to fakt tváří dramaticky ale po 25 minutách jsem to vzdal.. Jenom proto, že tam hraje Casey neznamená, že to je takový trhák.. Rodinné drama na míle daleko od téhle unuděné blbosti jsou třeba Bratři nebo Warrior .. ()

danielosbourne

Hodně silná podívaná. Po dlouhé době jsem se opět zabořil do sedačky, s ne příliš vysokým očekáváním, a vlastně jsem celé dvě hodiny neuhnul pohledem z obrazovky a ani nedutal. Občas mi to vehnalo i slzy do očí, a to už je co říct. Možná je to trochu víc depresivní podívaná, než by opravdu musela být, ale vzhledem k celkovému tématu se to dá akceptovat. Má to i své silné momenty a naprosto skvěle zvolený styl hudby. Zkrátka jsem si celý film užil a přesvědčil mě i Casey Affleck, kterému jsem v podobném tématu moc nevěřil. Možná bych snesl trochu více Michelle Williams, ale jinak jsem opravdu moc spokojen. Oscarové nominace si to rozhodně zaslouží a doufám, že alespoň jednu z nominací promění ve vítězství. ()

SpaceOdyseus

Ufff. Toto je opravdu hodne emotivni film. Ne uplne jednoduchy a pristupny, ale rozhodne stoji za to se mu venovat, nechat k sobe promluvit vsechny dejove linky a zkusit pochopit postavy. Casey Affleck tu je uzasny. Kenneth Loneran svym scenarem tesa hluboko a presnou na prvni pohled chladnou rezii miri primo na komoru. ()

Corpsegrinder

Neskutečně procítěnej film jehož 2 hodiny člověk vnímá jako mnohem kratší časovej úsek. Scéna kdy se ukáže proč se vlastně hlavní postava rozvedla a vše co pak následuje je jeden z nejsilnějších momentů který filmy nabídly za posledních pár let. Velmi smutný. Konečně připomínka jak má vlastně drama vypadat. ()

Hanys_

Letos jsou ty oscarovky nějaké depresivní. S Leem se osud fakt nemazlil, ale mě ten styl vyprávění, kdy se skáče v různých flashbacích, celkem vadil. Za pár let někdy ve FK na Dvojce si možná řeknu, že to nebylo vůbec špatné, ale teď, po tom hypu kolem, mi tohle mezi nejlepší filmy roku zas tak moc nesedí. Každopádně Caseymu bych toho plešouna přál._Narozdíl od Moonlight tohle ve mně neskutečně zraje. Ty klíčové scény asi z hlavy nevymažu. ()

Ilhan

Dobrý scénář, skvělé herecké výkony, i když nominiaci Lucase Hedgese upřímně nechápu. Z mého pohledu Kyle Chandler ve vedlejší postavě byl mnohem zajímavější. Musím se ale vyjádřit ke Casey Affleckovi. Neříkám, že nepodal skvělý, výborný výkon. Nemůžu se však ubránit pocitu, že tahle role mu byla napsána na tělo. Přesně se to hodilo k jeho hereckému projevu, který mě osobně obecně nepřijde nijak oslnivý. Tady si to ale sedlo do sebe a i Casey Affleck si díky tomu mohl dojít pro svého Oscara. Právě kvůli tomu ale radši dám přednost Denzelu Washingtovoni, který ve Fences předvedl skvělý výkon a má mnohem širší a zajímavější herecký rozsah než téměř vždy průměrně a stejně hrající Affleck. ()

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

13.07.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

52. MFF Karlovy Vary

52. MFF Karlovy Vary

08.07.2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlédnout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 a půl tisíce… (viac)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky

27.02.2017

Letošní nejprestižnější filmové ceny byly uděleny. Americká Akademie umění a věd rozhodla o tom nejlepším, co bylo v Hollywoodu i jinde ve světě natočeno. Filmem roku se navzdory očekávání stalo… (viac)