Osamelý bostonský údržbár Lee Chandler (Casey Affleck) po smrti svojho staršieho brata Joea (Kyle Chandler) s prekvapením zisťuje, že sa stal poručníkom svojho šestnásťročného synovca Patricka (Lucas Hedges). Plný obáv sa tak vracia do mestečka Manchester-by-the-Sea, v ktorom vyrastal. Tam je nútený sa vyrovnať so svojou minulosťou, ktorá ho odlúčila ako od exmanželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, v ktorej vyrastal. (Itafilm)

Qitek

Devastující snímek bez kapky sentimentu. Čistý jak vlezlá zima. Affleck tady vstoupil mezi herecké titány. "Nádherný" film, kde slovo nádherný berte s velkým odstupem. ()

LadyPupu

Na můj vkus příliš pomalu plynoucí drama s pár scénami, které mohou způsobit jakýsi emoční rozklad v tom nejlepším smyslu slova. ()

Sfinkter

Caseyho nekompromisní role tahouna nenápadného drama se zvrhla v jeden z nejlepších hereckých výkonů, které jsem měl možnost kdy vidět. Scéna s Michelle Williams ke konci filmu je absolutně odzbrojující. Rok 2016 patřil bratrům Affleckovým, na Oscarech budu mladšímu z nich držet palce. ()

Dado

Miesto pri mori je možné v skratke definovať ako typickú honbu za Oscarmi. Inými slovami ide o snímku, ktorá u kritikov vyvoláva filmový orgazmus alebo aspoň nutkanie ho predstierať. A čo prostý divák? Ten občas uznanlivo pokýva hlavou nad prvkami kvalitného filmového umenia či ocení herecké výkony zúčastnených (hoci adorovanie Caseyho Afflecka, ktorý okrem jedného utrápeného výrazu nepredviedol zhola nič, je prinajmenšom rozporuplné), no s blížiacim sa záverom čoraz netrpezlivejšie kontroluje hodinky na zápästí. (55%) ()

Johnny.ARN

To jeden by z toho filmu zomrel. Ako môžu byť dvaja bratia, postihnutí tvárovou obrnou, tak úspešní holyúdsky herci? Ako? Nominačky za herectvo úplne zbytočné, len ten scenár by mohol zamútiť vodu. Inak je to siahodlhá pičovina, ultra vydepkárená flashbackmi a v otrlom, chladnom, prímorskom prostredí. 1 z 5 ()

viperDavid

Ne já prostě nedávám filmy kde umírají děti, prostě ne. Nicméně i bez toho dramatu byl film nudný. Nezdá se mi, že by měl dostávat extra hodnocení jen proto, že hraje na city jak prase. ()

Minimie

Vynikající drama, které si diváka snadno získá, zejména vyváženým poměrem humoru a citu. Ke konci mu bohužel trochu dochází dech, ale pořád to jsou silné 4 hvězdy. A potěšilo mě, že trailer pro jednou nevyzradil hlavní zápletku filmu - podle mě jde totiž daleko víc o osobní příběh Lee Chandlera [Caseyho Afflecka] než jeho osiřelého synovce. ()

Pavlínka9

Tento film je o obrovském smutku a bolesti...Dlouho jsem neviděla něco tak silného, kdy si jen můžete představovat, jak tam plno věcí bylo...Hodně věcí je v tomto filmu jen "nakousnuto" či je tam jen lehký "náhled", ale je zcela na Vás, co z toho vyvodíte...Upřímně mám již cca 15 let raději Caseyho - jako herce, i jako režiséra a pomocného člověka okolo filmu...Jeho role byla tak skvěle smutná a "vyplá", že jeho prohlášení, že nic necítí...Ano - bylo to na něm neskutečně vidět, že nic necítí....Ten film byl pro mě neskutečně dlouhý....Bylo to jak když na něj koukám už cca 4 hodiny a pořád není konec...Ale ne, že by mě to vadilo či nudilo - bylo to tak opravdové a ta realita byla tak krutá....Rozhodně pro mě obrovské překvapení, které doporučuji... Jedna z věcí, kterou jsem ale moc nepochopila byla hudba - to byl takový mišmaš, že nevím - byl to pro mě až rušivý element...a scéna, kdy Williams s kočárem mluví se svým ex manželem a je tam ta obrovská bolest - to byl jeden z okamžiků, kdy jsem se nestyděla, že brečím. ()

anglanek

Drsný! smutný! dojemný! Po shlédnutí Manchester by the Sea, jsem byl natolik zlomený,že jsem se vůbec nechtěl zvedat ze sedačky. Nikoho jsem po zbytek dne nechtěl vidět a byl jsem tolik ubrečený,že jsem neviděl na cestu z kina. ()

elanius

(31/2017) / Dusivá atmosféra s pribúdajúcimi minútami narastala do extrémnych výšin. Chvílami som tento depresívny kúsok považoval za premožitela excelentného Moonlightu. V polovici filmu ale prišlo k emocionálnemu vrcholu a ten zbytok jednoducho na výraznejší záver nestačil. Casey Affleck klasika, neuveriteľne apaticky pôsobiaci herec. Tá rola ale možno vhodná pre neho nakonec bola. Ale stále, čo keby túto roku dostal nejaký skutočný herec. (8/10) ()

venison

Drtivou většinu děje ve filmu "Místo u moře" se nic moc kloudného neděje.. Před očima diváka ubíhá bolestný, pomalý život jednoho chlápka, o kterém moc nevíte, co si máte kloudně myslet.. "Místo u moře" je hodně pocitové.. Všechny ty reálné pocity reálných osudů v reálném světě divák vnímá opravdu reálně - víte jak to myslím? Žádné pozlátko, žádá přetvářka, prostě takhle pomalu ten život ubíhá.. Takhle ho známe.. Casey Affleck (na rozdíl od jeho bráchy) se umí do tragické role pořádně zakousnout a vytáhnout ten patos až z paty.. "Místo u moře" má hodně tragickou zápletku, která má diváka více či méně šokovat.. Je to pouze emotivní třešnička na dortu.. Myslím, že i bez toho by šlo o velmi koukatelný počin.. Vůbec bych nemusela vědět proč hlavní hrdina tak trpí.. PS: Opravdu jsem po dlouhé obě ráda viděla Michelle Williams ;-) ()

hroubek

Jsem nakonec hodně rád, že jsem filmu dal šanci v kině, jelikož mě poskytl výborný filmový zážitek. O filmu jsem si nic nezjišťoval, jen pár základních informací a o to, více mě bavilo ho sledovat. A stejně jako u La La Landu jsem se nenudil ani na chvilku. Nechával jsem se unášet příběhem a vše jsem bedlivě pozoroval a prožíval. Je to moje první setkání s režisérem Kennethem Lonerganem a po této zkušenosti si troufám říci, že nebude poslední. Po režijní stránce jede Lonergan na jistotu a netlačí zbytečně na pilu, pokud to není třeba. Taky správně dávkuje informace a propojuje současné vyprávění s flashbacky, aby dovysvětlil současné pocity a rozpoložení postav. Samotné flashbacky nejsou uspořádány chronologicky, což znamená, že se při sledování filmu musí trochu více soustředit a všímat si různých detailů a náznaku. Tím se dostávám k tomu, že scénář, který si Lonergan napsal, je opravdu hodně silný. A, i když místy bude působit trochu obyčejně, tak opak je pravdou a je to hlavně znát a cítit z přirozených dialogů, které mají co říci. O to větší je škoda, že si režisér nepohlídal hudební složku filmu, která je prostě otravná a některé výborné momenty díky ní ztrácí na působivosti a to je velká škoda. Casey Affleck je zde perfektní, a hodně mě sedl jeho utlumenější herecký projev, a už chápu proč je velký favoritem na Oscara, protože za takovýhle výkon si ho zaslouží. Affleck nádherně vystihl bolest a podstatu své postavy, takže ho lze velmi dobře pochopit a soucítit s ním. Kyle Chandler hraje přirozeně a i na menším prostoru je působivý. Lucas Hedges je rozhodně talentovaný a zde to dokazuje v několika scénách a hlavně při dialogové výměně s Affleckem. Michelle Williams mě opět dokazuje, že tyhle postavy umí a umí do konkrétních scén dát všechno. C.J. Wilsona neznám, ale rozhodně mohu říci, že je ze všech vedlejších postav nejlepší a taky nejvýraznější. Na filmu se mě hodně moc líbilo to, jakým způsobem je vyprávěn a taky jaké má tempo, práce s postavy, gradování a hlavně emoce, kterých má film opravdu hodně. Místy jsem měl u filmu pocit, že jsem chtěl vědět více, poznat některé postavy více do hloubky, další scény z minulosti. Místo u moře je velmi povedený film, který sice není moc optimistický a radostný, přesto je z něho cítit něco více, co v nás bude oscilovat, a co si taky budeme pamatovat, a to je mnohem důležitější. ()

Mishqo

80-85% ... Čistá, neriedená depresia. Cassey Affleck hraje muža, ktorého jeho vlastný život vo vnútri rozleptal; muža vo večnom konflikte so samým sebou; neskutočne nešťastného muža. Affleck to zahral ako pán a cítim možnú výhru. ()

Eleanor05

Dobré herecké výkony, pěkná vážná hudba, dobrý lidský příběh. Jenomže taky dlouhé, nijaké scény z přítomnosti ukrádají čas krátkým strhujícím scénám z minulosti. (Proč to není naopak? Asi by to pak bylo moc mainstreamové.) Casey Affleck, Benův daleko talentovanější mladší bratr, je dobrý, ale víc se mi líbil Lucas Hedges, který, na rozdíl od Caseyho, Oscara nezískal. Nevím, co víc dodat. Kdyby to bylo kratší a víc strhující, mělo by to na lepší hodnocení, ale i přes opravdovost a lidskost byl tento film pro mě zkrátka příliš zdlouhavý a jen na jedno shlédnutí. ()

Yoda sama

Tá chladnosť na povrchu, pravdepodobne spôsobená prostredím, je len zdanlivá. Naozaj je to skvelo zahraná, s citom podaná viacvrstvová tragédia. Caseyho výkon nie je to najlepšie, čo som kedy videl, ale rozhodne si pre tú sošku došiel právom. ()

BetuSKA

A zas tu jednou máme další film o krizi maskulinity. Počkat. Není vlastně každej druhej hollywoodskej film přesně o tomhle? Škoda toho. A škoda těch až k pláči málo ženskejch postav, k tomu navíc neskutečně plochejch nebo typicky zaškatulkovanejch, popřípadě trochu nerealistickejch, který nestačej ani k tomu, aby film prošel Bechlerem. Jinak úžasně natočeno i zahráno. To ale vážně nestačí. ()

bizz_mjc

Tyvole! Uf, silné téma, silný příběh, silné emoce a vše nestrojené a úsporné. Po tomhle filmu si v klidu lehnout nepůjdete, protože z vás skutečně něco, co v sobě někde hluboko nosíte, vykope, a pak vás s tím nechá, a vy jen tak nezapomenete. ()

Maik22

V celku nudný dvouhodinový snímek. Tak trochu jsem i na pochybách jestli hodnocení nezvýšit, ale nějak to nejde. Jedná se o životně složitý příběh, který svým způsobem je i unikátní, realistický a pravdivý...ale filmově mi to připadá docela dost nudné. ()

zdenny

Možná trochu natáhnuté a místy lyrické. Sem tam ale neškodí si takový film pustit. Film kromě tragické životní ztráty řeší i vztah mezi strýcem a synovcem, jež na sebe nepříznivým řízením osudu zbyli. To mělo být také nosníkem tohoto filmu. PS: V mých myšlenkách zůstala scéna s hořícím domem a člověk, jenž přišel o všechno. ()

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

13.07.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

52. MFF Karlovy Vary

52. MFF Karlovy Vary

08.07.2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlédnout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 a půl tisíce… (viac)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky

27.02.2017

Letošní nejprestižnější filmové ceny byly uděleny. Americká Akademie umění a věd rozhodla o tom nejlepším, co bylo v Hollywoodu i jinde ve světě natočeno. Filmem roku se navzdory očekávání stalo… (viac)