Dabing Street

• angličtina Dubbing Street (festivalový názov)
Hudobný videoklip

Komediální seriál Petra Zelenky vychází ze stejnojmenné divadelní hry, kterou režisér a scenárista napsal pro Dejvické divadlo. V komediálním seriálu začíná příběh o malém dabingovém studiu ZERO smrtí jeho majitele, režiséra Archa, Evina manžela. Zneuznaná herečka Eva (Klára Melíšková) studio po svém muži zdědí. Její ambicí je přetvořit jej v úspěšný a respektovaný podnik, což je pro ni zároveň způsob, jak si tak trochu vyrovnat účty s osudem. Studioví technici Pavel (Václav Neužil) i Karel (Hynek Čermák) jí v tom nezištně pomáhají, motivováni tajnou láskou jak k ní, tak k profesi samotné. Aby dostali bankovní úvěr na modernizaci studia, rozhodne se Eva přijmout syna bankovního ředitele Davida (Marek Adamczyk) a také Karlovu promiskuitní sestru Ladu (Tereza Voříšková). Studio ZERO ale především potřebuje sehnat nového kmenového režiséra. Angažují sice schopného, ale neurotického a agresivního Jandu (Miroslav Krobot). Herci začínají díky Jandovým metodám práci ve studiu odmítat a dabování se z nouze ujmou samotní technici. Firma jde ke dnu. Eva se cpe koktejlem „fejkových“ prášků, které jí dodává její přítelkyně Lenka (Pavla Beretová), a vrhá se do ponižujících vztahů. Nakonec, když mají být studio a pozemek, na kterém stojí, prodány developerům, se Pavel s Karlem rozhodnou, že se nevzdají jen tak snadno… (Česká televize)

Signore

Silné tři hvězdičky. Chtě nechtě srovnávám tento počin se "Čtvrtou hvězdou" a v tomto ohledu pro mě Dabing Street prohrává (možná je to absencí Trojana, kdo ví), a to i přesto, že je po řemeslné stránce o hodně výš (určitě měl větší rozpočet a je to v dobrém slova smyslu vidět) a navzdory tomu, že má spoustu skvělých míst (v top scénách by možná na body vyhrál DS, současně je ale třeba říci, že je většinou neobstarávají hlavní postavy, ale právě "externisté" - Bartoška, Preiss a samozřejmě Krobot). Moje hlavní kritická výhrada přitom směřuje k tomu, že a) seriál je žánrově neukotvený - je zde řada vážných momentů, což by nevadilo, ale Zelenka je nikterak efektivně nevyužívá a b) nadbytek samoúčelného humoru (to by mi asi samo o sobě nevadilo, pokud bych se mu smál, mně to ale bohužel často - až tak - vtipné nepřišlo). ()

datel13

Trochu promarnena sance, u který hodnoceni uzasne tahne nahoru retro styl. A je ukotveni v roce 2001 vůbec retro? Nikdy by me nenapadlo, jak moc. Doba se zrychluje, a všechno starne: telefony, auta, styl oblikani.. Vynikajici Vaclav Neuzil a Tereza Voriskova, na niz se rozhodne da divat ve všech polohách, pozicich i vystrednich hadrech, který nosi. Kolega, co mi Dabing Street onehdy doporucoval, dnes u oběda trefne okomentoval, ze herci z Dejvickyho divadla se místy neudrzi a rozmelni dej v uplnou frasku (viz např. předposlední díl s ozralym Mysickou). Dabing Street mi asi chybet nebude, ale dival jsem se celkem rad. A na koncert kapely Pichny bych teda klidne šel. ()

Cesty timem

Snad nejvíc rozkolísaný seriál co se týče kvality a koukatelnosti co jsem kdy sjel. Jak tu snad nejeden psal "horská dráha" a já dodávám "hadr". Za mě komplet vychází sice v průměru za 4*, ale abych dal některým dílům za 4 i 5* a naopak jednomu pouze jednu *, tak to se mi ještě nikdy nestalo. ()

Kivis

Scénář a režie Petr Zelenka, herecký ansámbl plný Dejvického divadla a k tomu téma dabingu? To bude terno, říkal jsem si. No... není. Rozhodně má seriál své silnější pasáže, ale v globálu je velká část vtipů předvídatelných a vyhnaných na křeč. Čtvrtá hvězda nebo Zkáza dejvického divadla ukázaly, že tahle partička umí mnohem víc. Stejně tak Zelenka v řadě svých předchozích počinů. Snažili jsme se, ale nakonec ani nedokoukali. Zájem pouštět si další díly opadal a opadal, až nějaké dva, tři díly před koncem zcela zmizel. Promarněný potenciál. ()

Hombre8

Jako by tvůrcům postupně čím dál více docházel kyslík. Ty poslední díly už byly vyloženě o ničem. Že by byl použit formát nováckých nekonečných seriálů, že se udělá pár pilotních dílů a když se to chytne, tak se teprve vymýšlí další? ()

quokam

Zacatek slibny, pak se to rozplizlo do trapnosti a opakovanosti. Kosmo je fakt jina liga, kde i mene ambiciozni kvantita podporila nesmirnou kvalitu. Skrtal bych skrtal. Prirozena je zde jedine Tereza R., Ktera hraje ve sve top forme (poprve ji vidim vyvazenou v jejim prirozenem naturelu), rezijni vedeni ostatnich je marnost a honba za vetrem. Pochvalit lze ochotu hercu udelat si ze sebe prdel, v prve rade Viktora Pe, Jiriho Be a Filipa S., kteri se ani neschovali pod rolema jinych jmen. V druhe rade samo i Norberta L., nebo Miroslava K. Prave tyto vedlejsi cameo role mi brani jit s hodnocenim jeste vyrazneji dolu. 4/10. Upd 10012024: muj maly osobni oscar za dila videna premierove v roce 2023. Udilim cenu pani Viktoru Preissovi za nejlepsi herecky vykon v komedialni epizodni roli. ()

jizvoun

Naprosto skvělý začátek, ale někdy od poloviny, kdy ubylo humoru a přibylo naopak drama, ztrácelo to dech. I přesto zůstává hezká vzpomínka, herci tomu dávají grády, humorné scénky jsou opravdu humorné. ()

vinducha

Fenomén neúcty  části ženského pokolení k penězům dotažený do úplného absurdna . Jako , že si je blbka schopná koupit kabelku za desítky tisíc jsem už slyšel , tady z toho pan Zelenka udělal už ale opravdu šílenost . Jinak skoro v každém díle se objevila hláška či situace , která prakticky celou sérii udržela v přijatelné úrovni. Ale přeci jen třeba taková 4. hvězda byla o něco nadupanější , jak píší kolegové. ()

tehol

prvni dil genialni, pote velmi slusne, jenomze posledni asi 3/4 dily prestalo jit o zanr komedialni a zacalo se nesmyslne dramatizovat. posledni dil pak uz uplna nuda. celkovy dojem snad i horsi nez po trpaslikovi nebo kosmu. a na ctvrtou hvezdu se to diva s nedosazitelnym odstupem... postavy pavla a karla byly dobre, meliskova zajimava. nicmene voriskova a mysicka zustali totalne nevyuziti. zklamani. ()

trulda

Tak já jsem to měl na rozdíl od zde komentujícího Adam Bernau přesně opačně. První díly OK, styl humoru, jak ho mám u Zelenky a Dejvičáků rád. Bohužel s dalšími díly se humor vytrácel a celý koncept se stočil někam, kde mi nepřišel vůbec zajímavý, takže čím dál tím víc nudil. Á nebo je tu druhá možnost - že jsem celý ten záměr tvůrců zkrátka nepochopil. Čistě subjektivně za mě teda matematicky zprůměrováno (i když to běžně nerad dělám) na konečné **. ()

hujerita

Celkový pocit zo seriál je super. Samozrejme, že niektoré diely mali hluché miesta, ale ten pocit dobre odvedenej práce zostal. Herecké obsadenie super a akoby to všetko šlo s ľahkosťou všetkým zúčastneným. Zelenka sa pochlapil teraz. Najväčšiu radosť mi urobili niektoré cameá, ale The Best Off bol Miroslav Krobot. Jednoducho úžasný a časom možno aj jednu hviezdu pridám za jeho výkon. ()

A_Shearer

Čekal jsem solidní nálož od mistra absurdního humoru, člověka co stvořil Knoflíkáře nebo Rok ďábla. Dostal jsem prostoduchou pubescentní "srandu" na úrovni nováckejch estrád, které rámovaly řachandy o chcaní a mrdání a zoufalý výkony jinak solidních herců. Nepomohlo ani vytěžení legendárního Krejčíka. Jedna hvězda za filcky s kytarou jedoucí solidní sóla. ()

Hanka_M

První díly jsem milovala, potom to šlo postupně dolů, až do přízemí a skončilo to v suterénu televizní zábavy... Od sedmého dílu překvapivě nudný seriál. U Zelenky jsem ještě nezažila, aby to šlo od devíti k pěti. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz