Čo sme komu zase urobili

• Česko Co jsme komu zase udělali? (viac)

Claude a Marie Verneuilovi, milovníci starého dobrého Francúzska a teda aj správny malomeštiaci, sa tak trochu s ťažkým srdcom zmierili s tým, že sa ich dcéry vydali za mužov rozličných pôvodov a podarilo sa im prekonať všetky ich zakorenené predsudky. Ale teraz čelia novej kríze. Ich štyria švagrovia Rachid, David, Chao a Charles sú odhodlaní z rôznych dôvodov opustiť Francúzsko. Ale ako k tomu prídu práve Cloude a Marie Verneuilovi? Ich obavy, že sa z ich blízkosti rozbehnú po celom svete dcéry aj vnúčatá, ich vedie k vymýšľaniu najrôznejších dôvodov ako ich vo Francúzsku všetkých udržať. A to najlepšie tak, že im dokážu, že Francúzsko je tou najúžasnejšou krajinou na svete. A to aj napriek tomu, že na ňu obaja do tejto chvíle s veľkou chuťou nadávali. (CinemArt SK)

BOURQUE

Nečudujem sa, že po úspešnom prvom diely bola snaha natočiť pokračovanie. U mňa to pokračovanie má inú chuť, ktorú som čakal. Menej je aj vtipnejších a zábavnejších scén. Herecká partia je stále dobrá, ale je tu cítiť rezervy. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Rathalos

Velmi ma potesilo,ked som sa dozvedel,ze na svetlo sveta pride tento film a zaroven pokracovanie a vobec ma nesklamalo,opat skvela zabava a la Francuzsko s rovnakym hereckym obsadenim na cele s genialnym Christianom Clavierom,nemam co dodat,jasnych pat hviezdiciek...:-) ()

Kolssteyn

Multikulturní komedie bavící se na úkor společenských předsudků a rozpolcenosti francouzského vlastenectví. Oproti prvnímu dílu mi tento přišel méně přímočarý a více propracovanější s větším množstvím hlášek. ()

brumbrum

Na hranici v principe veselej komedie a moderneho shitu. Vezme sa puding, klobasa, kakao, cesnak, med.. - a vsetko zmixuje: tak je to vtipne, ci ani moc nie? "Bratia" Zid, Cinan, Arab, Cernoch, trocha ironicki, trocha nablbli, 4 pipky k tomu, par gagov - celkom by to uslo. Ale ked uz tam pridali cierne lezby na svadbe, katolickeho knaza v omsovom ruchu ako beha po navstevach (to co za idiota to reziroval?!) atd., tak vaham, co to bolo vlastne.. Nebola to vyslovena tycka, no ale nemalo to k tomu zasa az tak daleko, taky ten "moderny" nablbly humor, kde je velice smiesne, ked sa uzatvara homo-zvazok medzi dvoma zacukrovanymi nevestami ciernymi jak noc a vsade je plno kvetov a vysmiatych kretenskych hosti. 2*, obcas sme sa dokonca aj zasmiali ()

Ema57

Svižný Christian Clavier a svižná komedie, ve které nechybí situace, které si dělají srandu: z židovství a klišé o obchodování, z lesbické lásky, z černošské zarputilosti, z muslimství, z nordic - walkingu, z plivání na zem, z francouzského labužnictví, z Shakespeara, respektive z Othella. Vlastně docela odvážný film s milou a vlasteneckou pointou. Merci. Dobře jste nám to zase natočili! ()

kilobyte

Co jsme komu zase udělali? To nevím, ale je to zase dobrý. Už tomu sice chybí ta překvapivost a údernost, která byla v jedničce, ale stále dokáží dobře pobavit. ()

Razzor_82

"Černošské geny zvítězili." Další vtipné zaměření na multikulturu. Francouzský sarkazmus a ironie na plý pecky. Christian Clavier opět výborný. 8/10 ()

tomik99

Pokračování, které většina lidí považuje za mnohem slabší a nepovedené. Já to tak úplně nevidím a řadím ho tak srovnatelně s prvním dílem. Malinko se karta obrátila. Již se nedělá sranda z migrantů, ale naopak se haní Francie, jejich politika a obecně určité rozhodnutí v minulosti, které celou zemi značně potápějí. Film tak v tomto ohledu nese určité poselství, kterého si nemusí každý na první dobrou všimnout. Již nejde o zemi zaslíbenou, jak to například mohlo být před několika lety. Vtipů ale rozhodně ubylo a již se nepopadáte za břicho. Není to ale vyloženě špatný film. ()

Maximilianus

Solídne pokračovanie so všetkými známymi z prvého dielu. Oproti jednotke tu pre mňa prím hral Claude a zaťovia neboli až takí vtipní, ale samozrejme viacero zábavných momentov vzniklo aj vďaka ním (najmä Chaovi a Davidovi). Opäť sa jedná o milú, inteligentnú komédiu, s viac vydarenou situačnou komikou ako tou verbálnou (tá mi prišla trochu nasilu), skvelým Claudom a rodičmi Charlesa. Niektoré vtipy (verbálne) boli zrecyklované z jednotky, ale celkovo mi prišiel v niektorých momentoch tento diel vyzretejší, aj keď asi menej waw ako prvý. 7,3/10. ()

balcazar

Hoci dvojka prináša nový príbeh - ako udržať svoje dcéry s rodinami vo Francúzsku, v konečnom dôsledku som mal pocit, že to je vlastne to isté ako jednotka. Musím však dodať, že som sa nenudil, tradične nekonvenčný humor dopĺňalo množstvo zaujímavých scén a zvratov. ()

gemi

Něco tak strašně průměrného jsem dlouho neviděl. Komedie, která je jakože politicky nekorektní, přitom je ale korektní až to bolí a člověk se ani jednou (!) hlasitě neuchechtne? Dobře, viděl jsem to, neměl jsem chuť to vypnout, ale ta průměrnost až uráží. ()

bearmeedek

Není to tak "úderné" jako jednička, ale pořád dobré. Chybou je, že do půlky se jen tak plácají a humor nic moc. Pak už se to celkem vrátí do starých kolejí. Od natočení jedničky uteklo 5 let, takže i nároky na umění jsou dnes vyšší. Už nestačí arab, žid, číňan a černoch. Přibyl ještě "talibánec" a dvě černé lesby. Paráda. Opět jsme na milém rasistickém mejdanu. ()

Jonatána

Bavila jsem se stejně bezvadně jako u prvního dílu a stejně jako v prvním díle mě k slzám rozesmál smějící se kněz. Prostě bezva letní záležitost. P.S. a u svatby jsem pochopitelně brečela, ale to není nic divného, slzím i u Aut a dalších animovaných pohádek :-). ()

Nix

Pokračování už mne tolik neposadilo na prdel, ale pořád si drží laťku vtipnosti vysoko, stále jsem se bavil. ()

rivah

Převařený první díl, v němž se originalita ztrácí. (Francouzi se smějí multikulti a venku je čeká hrozba muslimů). ()

GTS_PUNK

Film režiséra Philippeho de Chauverona z roku 2019 je priamym pokračovaním snímky Qu'est-ce qu'on a fait au bon Dieu?, ktorá uzrela svetlo sveta päť rokov predtým. Príbeh sa znovu zameriava na manželskú dvojicu Verneuilovcov (Christian Clavier a Chantal Lauby), ktorých štyri dcéry sa vydali za mužov rôznych pôvodov. Z pohľadu námetu sa toho v pokračovaní príliš veľa nemení. Opäť dominuje pohľad na modernú francúzsku spoločnosť, spolunažívanie rozdielnych rás, vierovyznaní a národností, ktoré je s humorom konfrontované s predsudkami a konzervativizmom, reprezentovaným práve spomenutou manželskou dvojicou. Gro príbehu je síce tentokrát vystavané na tom, že dcéry Verneuilovcov chcú so svojimi partnermi opustiť Francúzsko, pričom oni sa im v tom snažia zabrániť ukazovaním všetkého skvelého v krajine, čo opúšťajú, ale dominantný zostáva najmä prvok uvedenej konfrontácie. Humor, ktorého tu v porovnaní s prvou časťou nie na oko ani viac ani menej, dokáže diváka niekoľkokrát úprimne pobaviť. Výborné sú napríklad scény s afganským utečencom Arashom (Hedi Bouchenafa) či z čínskej ambasády. Z pohľadu celkovej originality toho však toto pokračovanie príliš veľa nového neprináša. Dá sa povedať, že prakticky nič. Paradoxne to však na jednu stranu nevadí, na tú druhú nemôže mať divák veľké očakávania. Qu'est-ce qu'on a encore fait au bon Dieu? sa dá do istej miery označiť za film, ktorý sa snaží "vydojiť" z popularity svojho predchodcu čo možno najviac. Ak na tom však v tomto prípade nie je ani lepšie ani horšie humor - základný stavebný kameň tejto aj iných komédií - nemôže na tom byť lepšie ani horšie ani film čoby celok. A veruže nie je. O de Chauveronovom pokračovaní možno povedať, že je príjemným priemerom s viacerými skutočne zábavnými momentami. Moderná komédia vkusne "rýpajúca" do súdobej (2019) francúzskej spoločnosti a mentality. ()