Pod vodou

• Česko Pod vodou (viac)

Je to možno jedno z najhorších a najnebezpečnejších pracovísk na Zemi. Podmorské vedecké laboratórium stojí na jednom z najhlbších miest morského dna. Je obklopené úplnou temnotou, zvierané extrémnym tlakom, teplota vody sa blíži nule. Výskumný tím robí sondážne vrty, keď príde nečakané a ničivé zemetrasenie. Do tejto chvíle bezpečné priestory laboratória sa stávajú smrteľnou pascou. Jednotlivé časti vedeckého komplexu sú extrémnymi tlakmi vody drvené ako papierová škatuľa. Jedinou šancou pre členov posádky je evakuácia pomocou hlbinných skafandrov. Lenže v okamihu, keď sa ocitnú mimo zdevastovanú stanicu, zistia, že ich zásahy do morského dna a následné zemetrasenie prebudili niečo, čo do tejto chvíle zostávalo ukryté pod morským dnom. Niečo neznáme. Niečo desivé. (Cinemart SK)

Andy.222

Nebylo to ani zdaleka tak zlé, jak jsem se bál. Atmosféra ušla, s kostýmy si vyhráli, i monstra byla slušná. Jistě, pár kiksů se tu objevilo a za mě bych byl raději, kdyby si filmaři obstarali licenci a Cthulhu tam prskli oficiálně a trochu víc ho (a jeho mýtus) zakomponovali. ()

Pythonator

Kristen bez vlasů je jako nebe bez mraků. Prostě o ničem. Ale to by si měla uvědomit každá namyšlená lesba. A tento film snažící se převést Aliena na oceánské dno... no snaha by byla, ale do vetřelce to má daleko. Celkově tomu chybí hodně, aby to byla bomba. Ovšem ta lowecraftovská Cthulhu obludka se povedla. ()

Holly_Molly

Film se s ničim a s nikym nesere a hned v úvodu pořádně šlápne na plyn. Po bouřlivym úvodu zvolní a přepne se do dost solidního dramatu s hororovýma prvkama, kde se parta překvapivě sympatických postav v čele s překvapivě dobře vypadající a hrající Miss Stewart, snaží najít cestu ven z podmořský laboratoře. Navíc film zvládne v průběhu změnit žánr z dramatu na sci-fi horor jako lusknutím prstu. Uf! Fíha, tohle bylo fakt solidní překvápko. ()

MovieCup

Môj brat ma presvedčil nech si ideme pozrieť tento film, no už po 20 minútach filmu som tušil, že tento film bude stať za nič. A po pol hodine sa to aj naplnilo, vypli sme ho a išli pozerať niečo iné. Neodporúčam. ()

nikhaj

pODmorska Godzilla. Vzdy blurnute pod vodou , velmi malo alien velmi vela nadychu pod vodou, klaustrofobia 10km na dne. Len nechapem co tam robili dole laboratorium..to na nic neprisli tak dlho ? Kopali este hlbsie jedine co my napada. Prelinacka z odkazom na zaciatocne sceny z irreversible , podarene inak len Blu Blu BLu ()

Miroslav.Zac

Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde... proč ale u tohoto filmu? Jasně, příběh není originální, příšery buď nejsou pořádně vidět, anebo jsou, ale vyjde to nastejno, Kristen je sice sexy baba, ale dívat se na film jen kvůli ženský v prádle fakt nebudu, všechny lepší filmy s touto tématikou byly už očividně natočené a nic nového se už asi natočit nedá, ale... dá se na to dívat, aniž by člověk protáčel panenky. Jediné, co mi asi vadí, jako fandovi Lovecrafta a Cloverfieldu, z nichž si autoři určitě vzali inspiraci, je ten konec. Měl být víc depresivnější, dávající najevo marnou snahu člověka čelit něčemu mnohem mocnějšímu, než on sám, ideálně s posledním záběrem na hrdinku, blábolící nesmysly ve vypolstrované cele, ale rozhodně ne takový, jaký byl. Moc jednoduchý, až mě vyloženě zklamal. Milí scénáristi, takhle se fakt nedá všechno řešit... ()

draxxi

Tak jsem si dal po sobe 2 filmy s Vincentem Casselem, a po debilnim Dobrmanovi jsem si spravil chut neoriginalni, nelogickou, ale napinavou podivanou Pod vodou. Navic musim pridat par procent za dodrzeni krasne tradice, ze hrdinka musi zachranovat situaci zasadne v kalhotkach.... A Kristen je fakt kocka... Pujdu spat spokojenej.... 3/8/2023 64% ()

Hixx

Tma, nedostatok vzduchu, stiesnené priestory a k tomu ešte parta naspídovaných alienov obývajúcich morské dno skoro akoby to napísal sam H.P.Lovecraft. Adrenalínová jazda od začiatku do konca v tomto napínavom scifi horrore z morských hlbin, niekedy naozaj nemáte ďaleko k tomu aby ste sa posrali. ()

Veredico

Max 2 hvězdy. Řekl bych že Stewartce by to herecky šlo lépe v nějakém lesbickém softu. Protože v tomto díle byla úplně neherecká. Film úplně o ničem kromě posledních 10 minut, kde se zjevý vyjevený zjev. ()

vinson003

Těšil jsem se na Kristen, už dlouho, četl jsem, jak to bude hrůzostrašné a jak to bylo hrůzostrašné...no byl to pro ni asi nervák, skafandry 50kilové a všechno kolem. Především, moc jí to tam slušelo, chodila nahatá skoro celý biják. Jenom takové tepláčky na doma a lehké tílko jenom tak přes ramena. Krása, co mám povídat. Blond vlasy, intelektuálka, mechanik výpravy, co se vyzná v celé stanici. Hluboká noc na dně nějakého jako Mariánského příkopu v jedenácti kilometrech, kde by měli žít jenom prvoci a plankton, no, jak řikám, ta postava.... podle mě teď posiluje, je to podle všeho sen každého muže...čtyři hvezdy za slušnou zábavu a její bezchybný vzhled, i tedy herecký výkon...dobrou noc... ()

Daumatin

Priamočiare podmorské béčko, ktoré to na Vás vyštartuje hneď od začiatku. Trailer dokázal slušne navnadiť, ale po pár desiatkach minút zistite , že sa jedná o zlepenec filmových klišé, ktorých ste už videli mnoho. Celý film bol iba o tom , že sa posádka premiestňovala z jedného miesta na ďalšie a občas ste "obohatení" nejakým otrepaným klišé. Lepšie je nad ničím nerozmýšľať a iba hltať slušný vizuál, lebo si uvedomíte, že skoro nič nedáva zmysel a logiku. Príšery boli zaujímavé, ale ta úplne posledná mi pripadala komicky. Neskrývam sklamanie, že som čakal viac, 40%. ()

tyler1311

Film je pre velmi slaby premier.. .. Co by vsak nebolo to najhorsie ...Tym bolo ze som ma film nudill a to od zaciatku do konca :-( ...Ploche postavy, nudny dej, dialogy... Viem ze kazdy film z morskeho prostredia sa nepodari urobit ako Priepast. Napriek tomu som dufal v lepsi zazitok. Uz nikdy viac ... A pritom zaner scif- fi mam rad. ()

kavralajka

I když to není originální, a o postavách se kromě toho, že jdou z bodu A do bodu B, taky moc nedozvíme, je to jízda. Milé béčko. Nic víc, nic míň. ()

mapar

Byl jsem na tom včera v kině a za mě velká spokojenost. Je to sice zoufale neoriginální, ale ke cti tvůrců musím přiznat, že to zcela jistě nebyl záměr. Tím očividně bylo udělat mix Propasti, Vetřelce a Vetřelců v rámci čisté žánrovky, což se za mě do puntíku povedlo. Občas velmi dobře funguje atmosféra, charaktery jsou stručně načrtnuty a jede se vybíjená. Velmi příjemný zážitek. V podstatě jediné, co mi kazilo dojem, bylo, že jakožto dlouholetý filmový konzument jsem pořád musel myslet na to, že tohle si na sebe nikdy nevydělá a měli to dát rovnou na Netflix. Ještě poznámka k béčkovitosti filmu. Během prvních pěti minut (proto to nebudu značit jako spoiler) se divák dozví základní informace o světě. Nějaká megakorporace (s čínsky znějícím názvem) staví na dně Mariánského příkopu (11 km pod vodou) obrovské těžební základny pro stovky lidí, kde každá je poháněna fůzním reaktorem. Když na daném místě vytěží co mohou (ROPU !!!), tak se kousek posunou a postaví novou stejně velkou základnu o kus dál. Proto myslím, že to je jeden z těch filmů, kde už po pěti minutách se diváci jasně rozdělí na tábory "jo to bude dobrý" a "šmárjá to bude blbost". Hrdě se hlásím k první skupině. ()

lex85

Od samého začátku mi toto připomínalo vetřelce a později gears of war, i když to jen na okamžik. celé by to mohlo být o řád lepší kdyby se více pracovalo na příběhu postav a příběhu lokace, bohužel několik záběrů na začátku a na konci nestačí. V tomto případě i efekty a to jak je celý film natočem je velmi dobré a podvodní monstra nebo vodníci nebo jim říkejte jak chcete vypadají super. Až tak že je divné proč se tohoto téma někdo neujal dříve. ()

Javkine

Taková ta béčková jednohubka, u které si už druhý den nevybavím žádnou bomba ikonickou scénu, ale zanechá ve mně dojem, že to bylo slušný a bavil jsem se. Inspirace v mnoha úspěšnějších žánrovkách je zřejmá na první pohled, ale to mi nevadí. Spád to má, i když rozjezd je hodně rychlý. Během filmu jsem postrádal nějakou větší gradaci napětí, která se u mě moc nedostavovala, což ale neznamená, že bych nebyl napnutý a netěšil se na další efektivní prasknutí skafandru v 11km hloubce. ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (viac)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu