Hříšnice - Cora

(séria)
  • USA Cora

Když mladá maminka nevysvětlitelně ubodá neznámého člověka, soucitný detektiv se snaží odhalit tajemství jejích chybějících vzpomínek. (Netflix)

Najt

První série tohoto seriálu se vyvedla. Postavy mě bavily, příběh byl zajímavý jen je škoda, že poslední dvě nejdůležitější epizody nám rozuzlení servírovaly formou vzpomínání a nikoliv vyšetřováním. Jsem zvědavý na další série. ()

kachie

Absolútna topka! Po prvom diely som nečakala, že to bude až tak dobré. Nestratilo by sa to ani ako séria pre True Detective. Nemám čo vytknúť, skvelo natočené, výborné napätie aj atmosféra, skvelé rozuzlenie, fajn casting, kamera aj tá pesnička :D už ju mám na spotify. ()

lake-lake

Atmosféra prvního dílu je neskutečná. Temné hlubiny duše představuje jezero. A všechno je jasné jako facka - všichni jsme to viděli a pachatelka přiznala vinu. V tu chvíli se normální člověk zamračí: proboha, vždyť tu není co vyšetřovat! Co nám zas ti Amíci chtějí nabulíkovat? Jenže je tu jeden nenormální člověk, detektiv, co vypadá jako Sigmund Freud, a nejlíp mu všechno funguje, když trpí asfyxií. ten pán uvažuje jinak - naštěstí. Pomalá, mravenčí práce, postupné odkrývání vrstev paměti, které jsou skryté pod nejrůznějšími maskami a tapetami, tím vším si musíme projít, abychom nakonec procitli při zlověstném křupnutí, podkresleném Cořiným powersongem. Na druhou stranu, spoustu věcí jsme už někde viděli nebo četli. Není pochyb, že seriál je vykrádačka. Některé strašlivosti jsou spíš k smíchu. Ale Jessica Biel podala svůj životní výkon a umí krásně brečet. ()

Hemlock

Naprostý krimi-orgasmus. Žádné sraní se s rozjezdem, každý díl přidává další a další otazníky a o to silnější zážitek pak přijde s finálním rozuzlením. Coru můžu jedině doporučit a dávám plnou palbu - 90%. ()

iN

Bill Pullmann opět na výsluní. Pomalé tempo, které ale není samoúčelné, dodává této kriminální sérii krásnou osobitost. Pomáhá tomu i hudba a hlavní role pro Jessicu Biel, ale naprosto nejlepší pochvalu si zaslouží scénář. Bravo, toto jsem nerozmotal :-) ()

PamelaJJK

Skvělé. Začátek trošku pozvolnější, ale pak to nabralo neskutečné grády a tempo a noha z plynu se už takřka nesundavala. Skvělá atmosféra v kombinaci s uvěřitelností, parádní obsazení, dobrý hudební doprovod. Celé to funguje naprosto parádně a je to náležitě vygradované. Už se těším na další série. ()

DExUS

Seriál drží diváka v neustálom očakávaní veľkolepého finále. To je podstatou každého filmu alebo seriálu, rozuzlenia sa dočkáme a však je to trocha obyčajné. Nie zlé, ale len obyčajné. Flashbacky do minulosti až po predposlednú epizodu je možné úplne preskočiť. Sám som ich sem tam preskakoval, obsahujú len dodatkové informácie, dezinformácie a prehĺbenie psychologického pozadia Cory. Ich preskočenie človeka obohatí o pár minút "omáčky" okolo hlavného jedla ktoré je chutné, ale omáčky je na môj vkus priveľa. ()

hony23

Co vedlo bezúhonou matku od rodiny, že ubodala mladíka, kterého podle svých slov ani neznala? Detektiv Ambrose je sice píčus, který si ve volném čase nechává drtit prsty od dominy, svou práci ale dělá svědomitě a tak začne se šťourat v minulosti obžalované, aby celé věci přišel na kloub. No rozjíždí se to opravdu pozvolna, ale stojí za to u toho vydržet, protože druhá půlka je už velmi dobrá. ()

Kozlowski8

Vcelku zajímavý příběh, k jehož lepšímu dokreslení vsadili tvůrci velké množství flashbackových vstupů, což ale má své opodstatnění a nenarušuje významněji celkový dojem. Přesto seriál v některých pasážích (zvláště v 1. polovině) trochu stagnuje a plyne v určitém emočním stereotypu - jako by autoři, spolu s permanentně uslzenou Jessicou Biel, nevěděli co dál. Pak ale vždycky přijde nějaký nový impuls, který to rozhýbe. V posledních třech dílech již napětí velice slušně graduje a o stereotypu nemůže být řeč. Komplexně velice dobré dílo se zajímavou a originální zápletkou a velice slušným hereckým představením Bielové (její asi dosud nejvýraznější role) a Billa Pullmana s jeho zajímavým výrazem lehkého úsměvu "pod fousy" i v situacích, kdy je rozčílený a nasraný, ale i dalších herců. 75%. ()

MadyDollar

Vůbec bych se nebál přirovnání k první sérii True Detective. Parádní drama/thriller jak má být. I když jsem čekal něco trošku temnějšího, vůbec jsem nebyl zklamán a byl napnutej až skoro do konce. Výbornej příběh a správně rychlej vývoj (příběh se vyvíjí poměrně pomalu, ale tak akorát, aby člověka chytl a nenudil) ještě podtrhují fantastický herecký výkony (především Jessica Biel naprosto dokonalá) a velice originální a zajimavá postava detektiva. Za mě jasná pětihvězdičková záležitost. ()

RyxiraAmy

V pohodě jsem to dala během dvou dnů, děj celkem rychle ubíhá a v každém díle se divák dozví něco zásadního, co ho posune blíž k pointě, tahle stránka šlape trochu jak má. Popravdě mi ale celá zápletka, když se přede mnou rozprostřela v celé své kráse, přišla trochu banální. Cořina rodina je jak vytržená z nějaké stereotypní představy o fanatických věřících, a vzhledem k tomu, že Cořiny životní trable se započínají už právě tam, funguje to pro příběh tak jako... banálně? Fádně? Trochu to na mě působí dojmem, jako kdyby se scénaristi prostě neobtěžovali vymýšlet něco lepšího. Jinak seriál funguje po všech stránkách dobře, ale tohle mě trochu bilo do očí. ()

Rian_witcher

Plastikami zhyzděná Jessica Biel velice uvěřitelně zahrála psychicky rozloženou osobnost. Statečně jí sekunduje Bill Pulmann v roli vyšetřovatele.  Nadia Alexander v roli nemocné sestry byla úžasná. ()

Nechic

Chvíli jsem osciloval mezi 4 a 5, na rozjezdu jsem uvažoval i o 3*, závěr byl parádní, ale délka některých pasáží je místy náročná k udržení pozornosti. Seriál rozhodně dokonale předal emoce, které chtěl, nebyl tu od toho aby maloval sluníčkový svět. Zajímavé jak ze začátku mi nebyl sympatický snad nikdo, skoro ani ten detektiv a postupně se to zlepšovalo. Zápletka, rozuzlení, pochybnosti, komplikace, soudy a osamělý vlk, ta kriminálka má všechno, jen někdy tam toho všeho je až moc a dost nepodstatného. ()