Krásny únik

• Slovensko Náš milovaný karavan (festivalový názov) (viac)

Krásný únik s držitelkou Ceny Akademie® Helen Mirren a dvojnásobným držitelem Zlatého glóbu® Donaldem Sutherlandem v hlavních rolích vypráví příběh stárnoucího páru, který se ve svém vysloužilém obytném automobilu vydává na nezapomenutelnou cestu z Bostonu do domu Ernesta Hemingwaye na floridském Key Westu. Putování, jež v obou znovu probouzí touhu po životě i vzájemnou lásku, diváky nepřestane překvapovat až do samotného konce. (Bontonfilm)

filipvrbik

Herecký koncert Helen Mirren a Donalda Sutherlanda...Přiznám se, že takovou road movie jsem ještě neviděl. Ze začátku mě to moc nebavilo, jak se však v plné síle přihlásí nemoci, kterými oba protagonisté trpí, příběh se stává hořkosladkým dobrodružstvím s mnoha komediálními prvky...Naštěstí to není moc dlouhé, takže se to neomrzí, protože pořád se něco děje. Sčím mám ale problém je konec - ukončit to takhle po takové snaze a tolika prožitých dobrodružstvích mi přišlo laciné, a zároveň trochu škoda...70% ()

bidja

Při vší úctě k Helen Mirren nezaujalo mě to. Smolně jsem viděl také nadabované což nepomohlo už vůbec. Hodně scén působilo neuvěřitelně. ()

nonick1

I přes některé ne zcela uvěřitelné scény, jde o povedený snímek, dojemně i bez příkras ukazující realitu stáří, a podobně jako je povinná četba na školách, měl by tohle být povinný film v každém zaměstnání, kde se bláhoví zaměstnanci chtějí dolopotit do řádného důchodu, aby si pak na prahu sedmdesátky konečně začali "užívat života" - a ono už to nejde... ()

BOURQUE

Citom natočený a ešte citlivejšie zahraný príbeh o láske dvoch ľudí, ktorí naozaj vedia, čo znamenajú slová „v dobrom i v zlom“. Celé je to zabalený do krabičky „road moive“, čo nebol zlý nápad. Za slabšie stránky možno dá označiť fakt mierne dlhší pasáž a niektoré nadbytočné scény. Všetky tieto veci však zakryje herecké duo H. Mirren a D. Sutherland. Pekný film o láske, podpore a úcte medzi jedným párom, v podaní hereckých legiend (ako to už predo mnou tu viacerý spomínali). Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

Rathalos

Velmi pekny film,aj ked smutny o starnuti dvoch manzelov,staroba moze byt v celku pohodova,ak sluzi zdravie,no v opacnom pripade je to hrozne trapenie na zaverecnej ceste zivotom,chvalim herecke vykony Helen Mirren a Donalda Sutherlanda,ak sa dozijem takeho veku,dufam,ze mi bude sluzit mozog tak ako ma...:-) ()

John80

Nádherný snímok-reálny zo života, Helen Mirren podala skvelý humorne ladený výkon ,City ,Láska ,Vtip všetko ,čo sa dá očakávať od dobrého filmu zo života za mňa 4* ()

bearmeedek

Čekal jsem, navzdory dramatickému podtextu, že bude film plynout v úsměvném tónu. To ale bylo v několika scénách a mezi tím deptala tvrdá realita, vycházející z věku dvou hlavních postav. Které byly úžasně zahrané. Ale jinak díky, nechci se děsit a přemýšlet, jaké může člověka čekat stáří. ()

iN

Nevím, koho mi bylo ve filmu líto víc - jestli senilního Donalda Sutherlanda, nebo umírající Helen Mirren. Poslední road trip staroušků nemůže skončit jinak, takže mě nic překvapivého nečekalo... Dobře, možná až na erotickou scénu ;-) ()

azhar

kdyby to tak polopaticky v závěru nezamíkovali, tak klidně za 4. ale proč vysvětlovat něco, co je předem již dávno zřejmé? ()

Víteček

Pěkný příběh o manželství dvou lidí na konci životní cesty. Možná už ne úplně důstojně, ale pořád s láskou. Smutné i zábavné zároveň. Opravdu to dokázalo zprostředkovat pocity lidí, kteří spolu prožili celý život, milovali se, stále jistým způsobem milují, ale zároveň ví, že víc společného už je nečeká. 78 %. ()

J.Mayen

Nu musim se priznat, ze zacatek prvnich cca 30 minut jsem mel chut film vypnout, nejak nebyla nalada koukat na vecne zapominajiciho staryho muze,ale jsem rad, ze jsem film do konce dokoukal. Navic, krasne prostredi ve mestecku Key West a take dum Ernsta Hemmingwaye, kde jsem mel moznost a tu cest take byt. Spis nez komedie je film velmi smutne az drama. ()