Zranené srdcia

• Česko Zraněná srdce (viac)

Povojnové Nemecko v roku 1946. Rachael Morgan (Keira Knightley) prichádza do  rozbombardovaného Hamburgu, aby sa stretla so svojím manželom Lewisem (Jason Clarke), britským plukovníkom. Ten je poverený obnovou zničeného mesta, v ktorom stále vládne chaos a beznádej. Vo chvíli kedy sa vydajú do svojho nového domova, je Rachael  zaskočená neočakávaným rozhodnutím, ktoré Lewis urobil – dom budú obývať spolu s jeho predchádzajúcim nemeckým vlastníkom Stefanem Lubertom (Alexander Skarsgård) a jeho dospievajúcou dcérou Fredou (Flora Thiemann). Rachael stratila cez vojnu syna pri nemeckých náletoch na Londýn, a tak vníma bývanie s nedávnym nepriateľom ako nemysliteľné. Medzi ňou a Stefanom vzniká silné napätie. Keď zistí, že aj on utrpel cez vojnu veľkú osobnú stratu, začína sa jej postoj meniť. Povinnosťami zaneprázdnený Lewis až veľmi neskoro zistí, že jej pôvodné odmietanie a zármutok vystriedala vášeň a zrada. (CinemArt SK)

rikitiki

Věřím tomu, že lidé vyrovnávající se s drastickými zážitky a žijící v dramatické době se v záležitosti emocí rozhodují rychleji a nečekaněji než obvykle. V dramatu vášně a prudkých emocí jsem však postrádala vášeň i emoce. Vše je více méně v poklidu, a to včetně střílení a zabíjení. Vedlejší motiv posthitlerových následovníků je zcela upozaděný a starostlivost britského důstojníka o německého civilistu a jeho dospívající dcerku jsem si vyložila jedině tak, že si snad potajmu s Gerdou taky něco začal. MÓDNÍ OKÉNKO: Na dobu permanentního nedostatku, kdy látky byly na příděl, mě udivuje, avšak přes nevěrohodnost i okouzluje kolekce, kterou nosí Keira. Zlaté šaty ze saténu si snad musela nechat šít v Paříži, stejně jako malé černé, které si údajně ušila sama. Inspirující je však i její běžné oblečení - petrolejový kostýmek s hnědou légou (velmi vydařená barevná kombinace) a decentně svůdná bílá noční košilka. SHRNUTÍ: Unylý cajdák z těžkých časů. ()

Necrotongue

Scénář filmu se mi nezdál být nikterak úžasný, přestože jsem si před sledováním nepřečetl obsah ani komentáře uživatelů, bylo mi po několika minutách jasné, o čem to celé bude, cenu za originalitu by si snímek určitě neodnesl. Nebyl to pro mě ale zase takový problém, protože mě zaujalo, jak se tvůrci postavili k dění v poválečném Německu, a že se na celou problematiku nebáli podívat z obou stran barikády. Ta méně zajímavá (romantická) část příběhu se překvapivě vyvíjela stejným způsobem jako právě ukončený válečný konflikt. I tady zpočátku německý blitzkrieg pronikl slabou britskou obranou, aby mu v závěru došel dech a Británie tak mohla slavit draze zaplacené vítězství. ()

ARI50

Keira je kočička ale tady se moc nepředvedla, její role páníčky kdy se rázem stane zaletnice se moc nepovedla, nebo spíš na mě nezapůsobila. Příběh jako období války se záběry skvělý ale co se týče údajně romantické a dramatické pasáže už to tak zajímavé a povedené nebylo. ()

luka4615

The Aftermath má především výborné kulisy s výraznou českou stopou, které skvělým způsobem navodí patřičnou dobovou atmosféru poválečných měsíců a nálad v Hamburku. Avšak to ostatní zas tak skvělé není. Je to dáno především lacinou a bolestně předvídatelnou dějovou linií, která je velmi neobratně naroubována do ulic rozbombardovaného města. Snímek se sice rovněž může pochlubit solidními hereckými výkony ústředního tria s mimikrami Keiry Knightley, Alexandera Skarsgårda a Jasona Clarka, ovšem ani ti tento stokrát omílaný příběhový koncept nezachrání. Škoda. „Pain was uniquely one's own, and undiminished by a democracy of suffering.“ ()

Morholt

Zápletka, dá-li se to zápletkou vůbec nazvat, je fádní. Ona nenávidí Němce, on je Němec a ona se do něj nakonec zakouká. Všechno ostatní jsou vlastně jen kulisy laciné romance. Nicméně právě ty kulisy jsou asi největším pozitivem celého filmu. Poválečná atmosféra, byť vyjádřená spíš decentně působila věrně a líbil se mi i studený vizuál. Na druhou stranu studeně působily i výkony trojice hlavních protagonistů, což mi tolik nevadilo jen proto, že se jednalo o herce, na které se rád dívám. A přitom stačily jen hlubší emoce. Moc jsem nečekal, takže nakonec jsem celkem spokojen, ale potenciál tu byl rozhodně větší. 60% ()

Rohy212

Bála jsem se, co z #TheAftermath zbude po tom všeříkajícím traileru. Naštěstí pro tohle kostýmní drama natočené v Praze a Hamburku není romance cíl, ale jen další z prostředků, jak rozvinout debatu nad tím, která strana je ve válce vlastně tím zlem. Konec je lehce frustrující a na můj vkus příliš doslovný, ale dokud se ve scénáři nezačne zapomínat, že se řeší otázka svědomí, funguje to velmi uspokojivě. ()

Lacike

Mal to byť film o vášnivom milostnom trojuholníku v povojnovom Nemecku. Ale napriek špičkovej výprave a solídnemu hereckému obsadeniu to je úplne sterilné. Dokonca ani erotické scény za veľa nestoja. Namiesto Keiry stopro vidíme nejakú dablérku. Keďže mi bolo úplne jedno s ktorým chlapom nakoniec skončí, tak som sa dosť nudil. Výsledok je totálny priemer. 5/10. ()

hous.enka

Děsivý český překlad a všude stejně hrající Keira... A přesto jsem filmem nadšená. Kvůli českým kulisám (mami, já říkala, že je to pražský Hlavák), mrazivé zimní atmosféře, krásnému domu a kvůli Alexandru Skarsgardovi, kterého jsem po dlouhé době tak mohla vidět v nedbalkách. A taky kvůli tomu netypicky americkému konci. Jo, možná to je holčičí film, ale mně se moc líbil. ()

Volodimir2

Film je natočený podľa rovnomenného románu britského spisovateľa Rhidiana Brooka a je spracovaný podľa skutočnej udalosti, ide o rodinnú históriu spisovateľa. Jeho starému otcovi plukovníkovi Walterovi Brookovi bol v Hamburgu pridelený rekviračný dom a on sa rozhodol, že ho bude obývať spoločne s majiteľmi. To bolo na tú dobu neslýchané gesto (víťaz a porazený). A tak od roku 1946 až do 1951 ho spoločne užívali. Hlavnou myšlienkou filmu je jeho zhodnotenie, že za týždeň na mesto Hamburg spojenci zhodili viac bômb, ako dopadlo na Londýn za celú vojnu. Pri bombardovaní Británie dňa 2.7.1942 odhodená bomba pred návratom do Nemecka zabila plukovníkovi syna Michaela a dňa 27.7.1943 pri bombardovaní Hamburgu a následnom požiari zomrela manželka majiteľa domu architekta Luberta, takže na oboch stranách je dosť tragickej minulosti. Vojna je vojna, ale tí, čo prežili musia žiť ďalej. Ale ako? Dôsledky devastácie nie sú len na budovách a vybavení ale aj na psychikách ľudí. Koľko zlomených osudov v tomto období vychádza najavo. Koľko preživších hľadalo svojich blízkych. Ale hlavnou ideou nie je zmieriť sa so všetkým trápením ale naučiť sa ho prekonávať a žiť s ním. Tento film nie je pre každého, nakoľko romantické predstavy síce prechádzajú telom, srdcom ale hlava nakoniec dáva úplne iné podnety. A preto nie každý musí tento film pochopiť. ()

Vxxx

Nikdy jsem neviděla podobný příběh. Srdcervoucí příběh, který je zároveň plný naděje. Moc hezké. Všichni 3 hlavní herci se s tím poprali opravdu skvěle a já návštěvy kina nelituji. 5* ()

italka63

Čtvrtá hvězdička je za příběh podle skutečné události těsně poválečného času v Německu, kdy jeho správou jsou pověření velitelé Spojeneckých vojsk. Do Hamburku, krásné vily, přijíždí britský velící se svojí ženou a tak majitel se svojí dcerkou je vystěhování na půdu. A každý má svou bolest a tajemství... Velmi se mi nelíbila Keira. Nevím, jak přesně byla popsána její postava ve scénáři, ale buď koukala jako sůva, napučená, přihrblá, jako provinilý školák před výpraskem když nese v žákajdě důtku, nebo pár vteřin vášnivá, ale ne s manželem. Kupodivu se mi líbil Jason Clarke, který je typově zvláštní herec ostrých rysů, ale řekla bych, že zraje jako víno. No a Alexander Skarsgard je prostě pěkně chlap. Keiřin dabing byla bída, poslední dobou ženské dabérky nestojí fakt za moc, sednu a monotónně čtu, hrůza. Nevím, kde je v Čechách tahle vila s parkem, ale byla nádherná. ()

slunicko2

Zajímavé téma, příjemné zpracování. 1) Přihoďte 43letého Alexandra Skarsgårda (německý majitel domu) a půvabného 27letého Jannika Schümanna (Fredin milý Albert) a tři hvězdičky jsou doma._____ 2) Výstižný koment: castor***. ()

dom156

Filmík o milostném trojúhelníku zasazen do poválečného Německa. Nebýt velmi kvalitního obsazení, kdy výkony protagonistů, drží slaboučký příběh nad vodou podprůměrnosti. Nicméně toto nemohu fakt doporučit i když dávám průměr. ()

ibeh

Ve druhé polovině bohužel velmi předvídatelný děj. Já na ty romanťárny zkrátka moc nejsem. Souhlas s uživatelkou Kamas. Emoce mi příliš nenaskočily. Alexander stál za pohled :) ()

vydumnica

Mne sa to pacilo, i ked dej je od zaciatku velmi predvidatelny. Malo to vsak peknu atmosferu, vypravu, kostymy, sympatickych hercov a samotny zaver filmu je podla mojho gusta. Povojnove Nemecko, to uz samo o sebe znie ako zaujimavy namet a v The Aftermath je to slusne spracovane. Dobry vyber hercov. Keira patri medzi moje oblubene herecky, i ked je pravda, ze uz akosi dostava podobne roly - dufam, ze ju nezaskatulkuju :-) A som rada, ze som spoznala Skarsgarda mladsieho. ()

M.i.k.e

unylá a nudná poválečná romance,která sice celkem hezky vypadá (což je už ale standard u podobných filmů),ale po emoční stránce nefunguje a mě osobně úplně minula.Nevím jestli to bude tím,že se mi film úplně netrefil do nálady,ale mám takový dojem,že ani správné naladění by tuhle nudu nezahnalo.Lví podíl na nevýraznosti má i Keira Knightley,které jsem emoce věřil naposledy snad v Pokání...40% ()

Nach

Zraněná srdce je válečná červená knihovna, která není tolik kýčovitá a má dobré herce. Nicméně je zcela předvídatelná a najdete tu snad všechny možné žánrové klišé, což stejně diváci od tohoto typu snímku očekávají. Keira Knightley je tu zase v roli dívenky v tvrdém světě postiženém válkou. Sekunduje ji zde velice dobře vybraný Jason Clark, nicméně nejlepší herecký koncert si užijeme díky Alexanderu Skarsgårdovi (ten um se v jejich rodině zřejmě fakt dědí). Zraněná srdce se odehrávají v kulisách zničeného Hamburku. A tyto kulisy mu sluší. Pokud tedy chcete věnovat pozornost nějaké romantické dobovce, která dobře vypadá a i se v ní stejně dobře hraje, sáhněte po Zraněném srdci. Není sice výborný, ale dobrý ano. 70% ()

nithiel

V podstatě komorní drama o nemožnosti vyrovnat se s následky války. Výborně zahrané všemi třemi hlavními představiteli. Některé dějové smyčky jsou ale dost nepřekvapivé a občas je emocemi až příliš tlačeno na pilu. Mám Keiru fakt rád, ale srdceryvný pláč v detailu po několik dlouhých sekund prostě rozumně neuhraje nikdo. ()

Wormboy

Dejinne zakomponovanie ustredneho motivu, spolocne s vydarenym hereckym obsadenim, by obstalo aj v existencionalnej historickej drame o vyrovnavani sa s bezprostrednymi dopadmi druhej svetovej vojny. Aftermath vsak ponuka predovsetkym plytku a predvidatelnu romancu zasadenu do zaujimaveho prostredia. Absolutne premrhany potencial. 2,5/5 ()