Príbeh služobníčky - Série 4

(séria)

Arkagas1989

June po tom, co dostala z Gileádu letadlo s 86 dětmi na palubě do kanady stále hledá svou dceru Hannah, pro kterou je ochotna udělat cokoliv. Nakonec se s ní setká a při zjištění, že si ji nepamatuje a dokonce se jí bojí se June zlomí srdce.  Dostat se spolu s ostatními vyvolenými z Gileádu je tedy teď na prvním místě, což se nakonec June povede, a to je předmětem vyprávění 4.řady. Celkově si seriál a 4.řada drží pořád výbornou atmosféru a i když se mnou nebudou mnozí souhlasit, to jak se příběh June vyvíjí se mi víc než líbí. Ano, je to místy možná trochu moc, ale nikdo z nás nebyl v její situaci a její dvě polohy - naprosto klidná u soudu a naprosto odhodlaná a zuřivá v otázce likvidace Freda se mi na zpracování líbí snad nejvíc. Konec je sice dost přitažený za vlasy, ale pro mě jako ženu sledující čím vším si prošla vcelku pochopitelný.  Napětí, akce, bezmoc, dokonalá souhra světel a obrazu a důraz na kontrast barev je to, co mě na tomhle seriálu oslnilo. A Elisabeth Moss miluju od prvního dílu, lepší obsazení se prostě vybrat nemohlo.    Byť jsem především knižní maniak, tak jsem předlohu nečetla a všichni, co ji četli se shodnou na tom, že seriál je mnohem lepší. To se moc často říct nedá, takže klobouček a těším se na 5.řadu. ()

jjjerry

Zbytečně umělě natažené série. Plná nelogických náhod a zvratů. Elisabeht mě hrozně iritovala, herekcy spadla do jedné pozy. Ta feministická vložka, poučování mě opravdu iritovalo. Pouze finále jemné příjemné překvapení. ()

bonovox

Kvalitatívne jednoznačne najhoršia séria, dej sa dosť vlečie (hlavne časť v Kanade), dejové zvraty sú dosť vycucané z prsta a sklamal ma aj záver, ten mi vôbec do celého príbehu nezapasoval. Našťastie je tu ale stále o dušu hrajúca Elisabeth Moss, skvelá kamera a výprava a k tomu výborný hudobný doprovod.60% ()

Eddemi

Ked nepochopis, ze to bol posledny diel serie... Za mna to malo skoncit radsej 3. seriou. Toto bola az na prve diely dost velka nuda, stale o tom istom. Doteraz som sa vzdy na nove diely tesila, teraz som sa pristihla, ze to mam skor uz ako podmaz. ()

jackalsc

Začátek série mě lehce zklamal a jak jsem si myslel, že už lehce dochází dech, scénáristé toho pohotově využili a postupně linku přemístili do Kanady, která byla nová a zajímavá. Bylo velice zajímavé sledovat všechny ty reakce. Dále všechny herce musím pochválit a chválím i věrné držení si rolí. Ať už je to Aunt Lydia, Serena, June, Lawrence či kdokoliv další. Všichni své role, které se postupně budují od první série drží perfektně. Charaktery se vyvíjejí, ale nátury zůstávají a tak tu máme pořád tu starou proměnlivou Lydii, kde v jedné scéně je z ní sadistická mrcha a v druhé scéně "starající" se opatrovatelka. Serena u které doposud občas vykukovala rebelie vůči Gileádu, kterou po nějakém čase zase zahnala a vytěsnila to zde má naopak. Vidíme odsun od Gileádu, ale zase jak by lusknutím prstu se vše změní a zase je z ní nachvíli poslušná manželka Commandera. Zdá se, že tvůrci rozdýchali svůj pravděpodobně plánovaný konec a Kanadská linka se nakonec jeví jako docela atraktivní. Mě osobně to pomalé tempo vůbec nevadí, nezdá se mi to uměle natahované, spíš více detailní a pozvolné. Jsem zvědav s čím přijdou v páté sérii, ale vzhledem k tomu, že svět Gileádu se pořád jeví zajímavě a většina našich postav pořád žije, tak to má celkem dobře našlápnuto do páté série. Užil jsem si snad každý díl a těšil se vždy na další, ale vzhledem k tomu lehce slabšímu začátku 90% ()

slamic5

Dej se nikam nepohnul, scénář nelogický vycucany z prstu, KM stále neprotivnejsi (minimálně celý jeden díl je její čumení do kamery), celé to završené trapným koncem. Bože chraň mě od další řady. Hvězda aspoň za stále kvalitní kameru ()

johny.mad

Zklamání a nevyužitý potenciál...poslední díl ušel, zbytek zbytečná a místy velice nudná vata. June je opravdová osina v zadku a po téhle sérii opravdu nechci její ksicht vidět minimálně dva roky. Těch zpomalených detailních záběrů její držtičky bylo zkrátka moc.. Logika taky dostávala na zadek a je škoda, že z výborného seriálu, se stala průměrná záležitost. ()

Sejna1955

Čtvrtá série je hrozná slátanina. June si jezdí kde chce, otráví koho chce, uteče odkud chce. Protahování záběrů, jenom asi, aby se každý díl natáhl. Stejná mimika June. Jsem moc zklamanej po 1 a 2 sérii. ()

Tomulka

Na můj vkus absurdní natahování celého děje dosáhlo vrcholu v této sérii a tak seriál už nebudu nadále sledovat. To co se událo v těchto 4 sériích by se dalo shrnout do dvou po 10dílech. Škoda potenciál velký, ale tvůrci se spíše soustředili na násilí a jeho zobrazování a na nekonečné prázdné rozhovory. Než na politickou a psychologickou hru. ()

NikiVai

Trochu mi chybí atmosféra Gileádu, ale celkově mi přesun za hranice nevadí. Seriál tím dostává nový rozměr. Stejně jako June. Opět to bylo skvělý, napínavý, prostě jeden z mých srdečních seriálů. ()

C.A.T.

Myslím, že jako jedné z mála mi dá se říci nevadilo to do očí bijící natahování děje. I když si stále myslím, že pro zachování kvality by byly ideální maximálně tři série,aby to fungovalo se vším všudy. No, budiž..Ale po zhlédnutí posledního dílu této série se nemohu ubránit zklamání. To, že Fred konečně dostal,co si zasloužil, je sice super, ale nezapůsobilo to na mě tak,jak jsem čekala. Proč? To nevím. Možná na mě ta scéna nepůsobila moc uvěřitelně. A hlavně se nemohu zbavit pocitu, že pokud by se toto odehrálo v polovině série a zbytek dílů by se s tím dál pracovalo, bylo by to určitě lepší. Takto je vidět (bohužel), že se Služebnice bude zkrátka dojit,dokud prachy bude dávat.  Nejlepší díl 4x3, Nejslabší 4x9. ()

Dakota1978

Souhlasím s hodnocením Streeper. První 3 série naprostá pecka, atmosféra, scénář, hudba a bezchybní představitelé. Na čtvrtou závěrečnou sérii jsem netrpělivě čekal a těšil se a dokoukal jsem víceméně pro forma. Elisabeth je bezesporu nesmírně talentovaná (herečka, režisérka), ale poslední díly už krápánek přehrávala a už tak neuvěřitelná spleť šílených zápletek a dějových zvratů nabrala až příliš "science fiction" směr. Nicméně celkově vzato doporučuji a bylo to zase něco jn. ()

Jan00

První 3 epizody ve čtvrté sérii velká slabota, postrádají dramatičnost, velká nuda....Pokusím se dokoukat do konce, jestli to půjde vydržet. Filmařská klasika. Točí další série pro prachy a ty jsou již divácky nudné... ()