Reklama

Reklama

Epizódy(10)

Videá (3)

Recenzie (29)

Streeper 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Z konce série jsem taková rozpolcená. Úplně se mi nelíbí, co se z June stává a celkově, co se stává z toho seriálu. Zajímá mě, kam tím tvůrci míří. Bavilo mě to, když všichni byli ještě v Gileádu, bylo to něco originálního, zajímavého. Pak se k tomu přidala Kanada, pořád to šlo, ale teď je to docela nuda a hodně se perou žánry. To, jak ukončili jednu z postav se mi vážně nelíbilo, byť to bylo zasloužené. Ráda bych viděla, jaké následky by na tu postavu čekali třeba v Gileádu, myslím si, že by to bylo zajímavější, ale chápu, potřebovali překvapivý konec. ()

Anderton 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Štvrtá séria sa trochu vymyká z atmosféry a spôsobu rozprávania predchádzajúcich troch a tak niet divu, že pre nemalú časť publika bude znamenať minimálne mierne sklamanie. I keď nejde asi o najlepšiu sériu, tak pôsobí najzomknutejšie a zároveň aj najkomornejšie, čo môže byť ďalší menší kameň úrazu. Ešte viac sa hrá na psychologickú nôtu, riešia sa politické diplomatické pletky a tak trochu bokom ide úžasná kamera a snaha o krásne vizuálne kompozície. Niežeby sme sa ich vôbec nedočkali. Tvorcovia uzavreli sériu tak, že ak by prípadne z nejakého dôvodu už ďalšia nevznikla, tak svojim spôsobom príbeh relatívne uzatvára. ()

Reklama

silentname 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Záver veľmi uspokojivý a myslím si, že sa konečne udialo niečo skutočne zaslúžené. Neviem či ide o totálny záver, alebo plánujú tvorcovia piatu sériu. Tak či tak však poviem, že "4. séria The Handmaid´s Tale" je pre mňa osobne celkom slušné sklamanie. Nemôžem povedať, že by som tento seriál hltal, alebo že by som bol obrovským fanúšikom (viac ho miluje moja manželka), no minimálne zo mňa vždy dostal silné emocionálne reakcie a mali sme tu veľkú dávku zaujímavých postáv. A mali sme sústredený príbeh, ktorý sa postupne posúval. V tejto sérii je to však rozutekané na toľko frontov a strašne sa to celé snaží držať pokope, že som mal pocit, že to len zbúchavali strašne narýchlo. Kopec veci nie je vysvetlených, nemám šajnu ako sa v niektorých epizódach podarilo dohodnúť určité veci alebo iné, ako všetko vlastne prebiehalo a podobne. Asi každá epizóda má nejaký ten kvalitný moment, no osobný highlight je pre mňa keď June navštívi Serenu v base. Jej "Do you understand me?!" moment ma fakt dostal. Stále platí, že Joseph Lawrence je moja najobľúbenejšia postava, a finále záverečnej epizódy je super. No reálne si nemyslím, že to prekonalo zakonečním finále predošlej série, ktoré pôsobilo viac ako nádej než ako pomstychtivé finále tejto série. Ale tá rozutekanosť, nevnímanie detailov a fakt, že to pôsobí ako keby to spracovali strašne narýchlo berie tejto sérii body. Osobne dúfam, že to tu zakončia. Potenciál ďalej síce je, no neviem či by to malo ešte význam. Hodnotenie: B- ()

Dan9K 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

4. série už je přecijen o maličko slabší než předchozí tři. Narozdíl od nich ale nabízí divákovi mnohem častější pocity zadostiučinění. Postavy poněkud mění charakter, jak ty jakože kladné, tak ty jakože záporné. Z hlavní postavy se stává malinko psychopat, což je ale vzhledem k PTSD pochopitelné. První polovina je ještě nabitá událostmi, zatímco druhá půlka série už je daleko klidnější, dokonce bych se možná nebál napsat i relativně nudná. Je samozřejmě super, že se příběh a prostředí vyvinuly jinam, zároveň tím ale seriál ztratil to, čím je zajímavý a výjimečný - vizuál, tísnivá atmosféra Gileádu a zejména ono enormní napětí z vrtkavé přízně či nepřízně gileádských vůdců a vychovatelů. Samotný závěr je pak dost problematický. Jednak je trochu hloupý, tak také znamenal konec mé nejoblíbenější postavy. Moc si bez ní nedovedu představit 5. sérii a klidně bych to už ukončil. ()

M.i.k.e 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

pár fajn momentů tu je,ale jinak se čtvrtá řada většinou motá v kruhu,nebo minimálně přešlapuje na místě a kdyby vypustila opakující se vatu a z deseti dílů udělala hutných pět,vůbec nic by se nestalo.Ba naopak.Finále nebylo úplně špatné,ale podobně jako většina "epických" momentů téhle série nejednou nabídlo protočení očí v sloup...60% ()

Galéria (86)

Reklama

Reklama