June vyhledává aktivnější rebely, zatímco Janine se jí snaží pomoci zapadnout do jejich nové skupiny přeživších. (HBO Europe)

Carlie

Já si nemůžu pomoct, ale každým dalším dílem mi připadá, že se Příběh služebnice stává pouze prvoplánovým nesmyslem u kterého se scénář píše už jen kvůli komerčnímu úspěchu. Každým dílem to dává méně a méně logiky a mám pocit, že už to vzdám a na další díly se vykašlu. Od samého začátku jsem seriálu moc nefandila (ač se mi kniha moc líbila), ale alespoň se ze začátku postavy chovají racionálně, teď už je to pouze vyprahlý a ta propast iracionality se díl od dílu prohlubuje. Ne upřímně fakt nechápu, čemu tu dáváte těch pět hvězd, protože je to fakt o ničem. ()

Anderton

Tvorcovia zrejme po celú sériu budú pravidelne prestrihávať naprieč viacerými dejovými líniami, pričom sa začína v jednom prípade chodiť po krajine, tak to dramaturgicky trochu pripomína Dve veže. Špinavá politika, boj o prežitie, výchova služobníc v šetrnom opatrovníctve milej tety Lýdie a súdna prieč, toť o čo tu beží. Musím pochváliť stvárnenie zdevastovaného Chicaga, navyše sa dočkáme aj jeho bombardovania, i keď ťažko povedať, k čomu bombardovať zničené mesto. ()