June naráží na bolestnou připomínku své gileadské minulosti. Lawrence daruje tetě Lydii něco užitečného. (HBO Europe)

Anderton

Súdny proces dáva každému audiovizuálnemu dielu špecifický náboj a keď ide zároveň aj o určitý druh pomsty hlavnej postavy, tak o to viac. I keď tu ide o viac ako len o June a Waterfordovcov. Lýdia stráca pomaličky nervy a ide kvôli tomu na koberček. Divák spoznáva ďalšiu bývalú brutálnu "tetu", pričom tá pôsobí dojmom, že je jej úprimne ľúto, čo páchala/musela páchať. Ako ale vidíme u Seleny, herecké schopnosti patria v Gileáde medzi tie najdôležitejšie. A rozhodne medzi ne nepatrí milosrdenstvo, s tým sa rozlúčili už aj všetky služobníčky. ()

C.A.T.

Děj se sice nějakým závratným tempem neposouvá kupředu,ale mě to zatím vyhovuje. V tomto díle bylo krásně vidět jaké psychické a emocionální peklo se v June odehrává a já jsem strašně ráda za to, že jedná tak,jak jedná a že se nevrátila z Gileádu, aby nastavovala druhou tvář a ukazovala, jak je lepší člověk, když odpustí a nebude se užírat nenávistí. Jen ať nenávidí!A HODNĚ! ()

Praxis

Krásně nasraná June v nekompromisním podání Elisabeth Moss, která hraje jak o život. Celý díl si i sama zrežírovala, takže si krásně mohla nastavit to, co se v představitelce odehrává. Lydie je zatim trochu schizofrenní a vůbec netušim, co s Janine hodlá vymyslet. Jeden z těch lepších dílů. ()