Noví mutanti

• Česko Noví mutanti (viac)

Rahne Sinclairová (Williamsová), Illyana Rasputinová (Taylor-Joyová), Sam Guthrie (Heaton) a Roberto De Costa (Zaga) sú štyria mladí mutanti, ktorých drží v odľahlej nemocnici dr. Cecilia Reyesová (Bragaová) za účelom ich psychiatrického pozorovania. Je presvedčená, že títo mladí ľudia predstavujú nebezpečenstvo sami sebe aj celej spoločnosti. Má ich neustále na očiach a snaží sa ich naučiť ovládať ich mutantské schopnosti. Keď sa však osadenstvo rozrastie o Danielle “Dani” Moonstarovou (Huntová), začnú sa v nemocnici diať zvláštne veci. Pacientov začnú ovládať halucinácie a spomienky z minulosti. Nepotrvá dlho a ich mutantské schopnosti a vzájomné priateľstvo podstúpi skúšku, pri ktorej budú musieť bojovať o to, aby prežili. (Cinemart SK)

Dallon

Celý film si prošel produkčním peklem, a překvapivě to na něm není nějak výrazně znát. A to vážně cením. Příběh bohužel nepřináší nic nového či nápaditého. A jednotlivé scény, vyrovnávání se se strachem či samotné postavy, dle mého fungují více než skvěle. Komornější pojetí prostě cením, a i když je to hodně osekané a urychlené, a jde vidět že tam toho vážně dost chybí, tak je to podle mě dost obstojná jednohubka. Ještě když si vezmu čím vším si museli tvůrci projít. 7/10 ()

iXtr3m3

Veľmi silné tri hviezdy, štyri nedám kvôli toľkým rokom čakania. Schopnosti všetkých mutantov super, vybrali naozaj ale naozaj silných. Efekty ujdú, resp. boli viac ako fajn, čo bolo na celom filme najlepšie, tak samozrejme "smailíci" bez masky, toto fakt už zaváňalo tým hororom nie kvôli ľakačkám, ktoré samozrejme absentovali, ale kvôli spracovaniu. Kto by to bol povedal, že X-Meni budú mať lepšiu "príšerku", ako drvivá väčšina hororov, čo posledné roky vychádza ako na bežiacom páse... :) 70% ()

Kienast

Obsazení sympatické, trailery byly skvělé ... bohužel na horor málo strašidelné a postavy nevyužité až hanba. Čekal jsem originální temnou jednohubku ze světa X-men a to jsem fakt nedostal. Škoda promarněné šance. 4/10 ()

Milano33

Tento filmový snímok si získal zlú povesť už počas natáčania, ktoré sa ustavične nieslo v znamení najrôznejších pretáčok a všemožných odkladov. Ku koncu dokonca ani samotný herci neverili, že snímok napokon pôjde do kín. A predsa sa tak nakoniec stalo, lenže počiatočné problémy s uvedením filmu do kín sa nezaobišlo bez povšimnutia a na The New Mutants sa tento fakt citeľne podpísal. Žiaľ, čo mňa osobne veľmi sklamalo bola náhla zmena ratingu na PG-13, to takémuto druhú filmu naozaj uškodilo. Mohla to byť skutočne podarená žánrovka, realita sa má však tak, že aspekty ako napr. jump-scary z tejto horrorovrej chuťovky (môžme ich napríklad vidieť v skorších trilerov) vymizli hneď, ako sa produkcie ujal Disney. The New Mutants tak prišli o svoj prízračný nádych a atmosféru, chaotickosť jednotlivých desivých výjavov tak stratila v konečnom dôsledku svoje opodstatnenie, keďže nie sú podchytené tou správnou horrorovou atmoškou. Každopádne, nejde o úplný brak a zopár pozitív sa vo snímku rozhodne nájde. Kvitovať napríklad môžem dôraz na psychológiu postáv a ich vysporiadanie sa s nočnými morami, ktoré zosobňujú ich strach. Táto civilná, osobitá rovina prispieva k výslednej komornosti tohoto komiksového filmu, čo je môjmu srdcu veľmi blízke. Celé sa to odohráva v akejsi (para)psychologickej liečebni špeciálne vyhradenej pre mladých mutantov, ktorí nevedie správne ovládať a skrotiť svoje divoké až životu nebezpečné schopnosti. Anya Taylor-Joy si to neskutočne celé kradla pre seba, absolútna kráľovná celého snímku! Jej postava Illyana Rasputin a.k.a. Magik je úžasne šialená, pobláznená, škodoradostná a uštipačná. A Anyin magický meč spolu s jej rozkošným dračíkom Lockheedom vyzerali epický. ()

Han22

Stáhnul jsem si stáhne marvelovku ze světa X-Menů a nestačím žasnout. Místo velkolepého sci-fi  dobrodružství se starými známými postavami jsem dostal teenagerovské hororové drama a snad nejlacinější marvelovku ever. Jako neříkám, že to byl úplně příšerný film - teenageři jsou celkem zajímaví, každý má nějaké trauma a superschopnosti, v nemocnici je drží pochybná doktorka, je tu pár efektů ("smajlíci" super, digitální medvěd ani omylem) a u Illyaniny minulost zamrazí v zádech. Být to samostatný sci-fi horor, bylo by to možná i na 3*, ale proboha od Marvelu člověk čeká něco úplně jiného. ()

Loki_Six

"Did you know baby rattlesnakes are more dangerous than adult ones? They haven't learned how to control how much venom they secrete. All of you are dangerous. That's why you're here." ()

Ronan

Natože ako to tu je zhadzované mne sa to veľmi páčilo. Ma skvelých hercov, efektami sa tu síce šetrí, ale keď tam sú je to bomba a čo musím vyzdvihnúť je ako film skvelo pracuje s atmosférou a natože, že sa to odohráva v jednej budove je tam skvelá práca s kamerou a interiéry. Ako celok funguje skvele a keď pomyslím na rozpočet je to fakt dobre. ()

Corpsegrinder

Zoufale nudná laciná kravina kde se první hodinu absolutně nic neděje a sledujeme jen nesympatickou hlavní hrdinku jak se snaží zapadnout mezi další nesympatický idioty, myslim že od tohohle filmu lidi čekali komiksovou zábavu a né nějaký přiteplený (doslova) lesbický volizování se na hřbitově. Hodně mi to připomínalo šalamánovo Glass, taky taková hrůza natáčená v pár místnostech. Hvězda za hudbu a pohřbít tuhle kravinu navždy. ()

kery-

Jak už název "xmen" napovídá, příběh vypráví o jedné lesbicky okořeněné romanci dvou mutantek a každodenních příhodách jejich povedených přátel. Novým teplým mutantům škodí hlavně cílovka, pro kterou je to točeno - kdyby pan Xavier zjistil, že nejzáživnější mutant má být 16 letá holka, která utíká před velkým medvěděm, asi by mu narostly vlasy. I přes to, jak je to laděno, se v tom ale dají najít i dobré momenty, a celkově ten koncept se hmotněním sil je dobrý a i fanda fantasy si přijde na své. Kdo ale čekal další - stejně špatné - Strážce vesmíru? ()

Hanys_

Komornější přírustek do Xmeního universa, který ale boužel není moc dobrým teen dramatem a ani žádným zajímavým superhrdinským thrillerem. Je to prostě další facka jako nová Fantastic Four, kde se to taky tvůrcům z kdovíjakých důvodů celé rozsypalo. Škoda hlavně za Anyu, která teď začne být po Gambitu hodně v kurzu. 4/10 ()

Jaro_slav

Kombinace vizuálně překvapivě děsivejch momentů (hlavně s ohledem na rating PG-13) a výborně nasnímanejch scén s naprosto imbecilníma dialogama a množstvím vypravěčskejch klišé mě dost udivila. Guillermo del Toro by z toho udělal pekelně posrávací podívanou, takhle je to takovej lehkej nadprůměr, ze kterýho je až příliš zřejmý NEcílení scénáře na dospělýho diváka. Jako význačnej klad filmu bych nicméně vypíchnul dojem nízkorozpočtovosti až minimalismu ve výpravě, což je naopak něco, čím teenagery jako cílovku moc nezaujmete. ()

Klajnik odpad!

Ideálně to mohlo dopadnou jako komornější a hororová odnoš X-Menů, ale od začátku do konce to byla mrdka. Na tom filmu neni nic dobře. Je to naprosto nefukční. Postavy a dění ve filmu působí tak stupidně a nevěrohodně, že člověk jenom žasne nad otřesnou prácí tvůrců, kteří se postarali o finální podobu filmu. Co to ty postavy vůbec nosí na sobě? Co to ej za fity? Takhle se oblíkaj košťata ze Sokolova. Otřes pohledět. Nesnášim, když jsou kostými postav k uzoufání nudné. Asi je to krásný příklad filmu, který domrdalo vlastní studium (Disney zahodilo autorskou vizi, udělali přetáčky a celé to přestříhali, aby vznikl takovýto skvost). Od začátku je jasný, jak to skončí. Děcka se v závěru sjednotí proti nepříteli. Nikdo neumře, protože je zachrání holka, která v závěru přijde na to, že její schopnost je OP a naučí se ji ovládat. A co měl být ten kouřovej medvěd? Kdo se něčeho takovýho vůbec bojí (měl to být zhmotněný strach protagonistky)? Co to mělo být? Proč? Navíc ty efekty nestály za nic. A za horor to nelze považovat ani omylem. Vy lidi, co k tomu přistupujete schovívavě byste se měli zamyslet nad svým kritickým vnímáním, protože tenhle film si nezaslouží nic než opovržení. Jestliže k tomu je divák schopný přistupovat jako k něčemu relativně zábavnému, v pohodě, fajn, jen proto, že se tam furt něco děje, odsýpá to, je to barevný a nemusí se nad tím moc přemýšlet, tak to o vás jenom vypovídá, že jste koštata bez špetky dobrého vkusu, které nerozeznaj smrad hovna od vůně růže (to je na tebe Torene, ty panici).Tenhle film jsem cíleně vybral jako špatný, abychom se podívali s kámoši na něco, co můžem zdissovat. Posloužilo účelu. Film dostal strašnou bídu. ()

seko0408

Ani komixovka, ani horor, ani drama, akcia tiez nic moc... co to vlastne je? Tento slabucky odvar xmenov by som ani s xmenami nespajal. Kazilo by to dobre meno Xavierovi. Nie zeby som bol sklamany, vela som od tohto filmu neocakaval, ale vela nechybalo a skrtne to uplne dno. Malo postav, navyse s neoriginalnymi schopnostami. Nudne postavy a este nudnejsie dialogy. Chcem sa este spytat, dokedy bude trend pchat do filmov trapne LGBT sceny? ()

Marys

Tak tu urobili súdruhovia z produkcie nejakú chybu. Asi nie jednu. Potenciál na dobrú hororovú šou to malo, no nebolo to ani desivé, scenár bol otrasný, efekty takisto. Plno zvláštnych odkazov ktoré nikam neviedli. Stereotypy, a navyše úplne najhoršia hlavná predstaviteľka, akú by sme si mohli predstaviť. Veľký prešľap tejto X-men Marvel odnože. Nie prvý, ani posledný. Ale plagáty vyzerajú cool. ()

BlackHood

Potenciál to má obří, X Men jako horor může být skvělý film. Herci byli taky super. Tady tohle mělo docela dobrý rozjezd - sice trochu nudný - ale závěr (posledních 20 min) mě fakt zklamal. Taky mi chyběl jakýkoliv zvrat. ()

Tenet v kinech uspěl

Tenet v kinech uspěl

31.08.2020

Tenet se stal prvním velkým filmem od počátku pandemie, který si studio trouflo nasadit do kin. Mnozí tak logicky netrpělivě čekali, jak si snímek v omezeném počtu sálů – a ještě navíc doprovázený… (viac)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (viac)

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (viac)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu