Rozprávanie väzňa z tábora smrti. Boxer Tonda Majer, ktorý sa dostal do koncentračného tábora kvôli bitke s gestapákom, spomína na vražednú prácu v lomoch, na kruté týranie nacistami a na väzenskú solidaritu, ktorá mu pomohla prežiť. (RTVS)

godal

Od Franty Peterky se tak nějak očekává,že zvládne roli chlapiska,kterého jen tak něco nezlomí-kromě ženské.I tak roli utáhl a skvěle se popasoval s poměrně těžkými proměnami,kdy byl hlady nebo kdy ho pro výcvik naopak krmili.Ovšem zářící hvězdou tohoto filmu je-Menšík.Role kápa-hajzlíka s dobrým srdcem,je neskutečná a jestli si někdy potřeboval získat diváky,kteří ho moc nemuseli,tak právě touhle rolí.Ostatně všichni podávají bravurní výkony,včetně Sováka,Lohniského atd...Řadím mezi svou osobní zlatou filmotéku a se slzou v oku musím připustit,že tohle už dnes nikdo natočit neumí... ()

horskejvlk

Sugestivně natočený snímek, tady ještě spoustu lidí koncentrák zažilo a ten obtisk realičnosti se krásně obtiskl na plátno. Je pravda že v koncentráku kdo byl sám brzo se stal musulmanem, a mezilidské vztahy byly velmi darvinistické- sociálně patologické. Němci to měli zařízení tak aby se vězni hlídali mezi sebou. Je fakt že komunisti v lágrech byly všechno ale né prospěcháři tehdá ještě ne. Peterka to zahrál skvěle. ()

Kloboucek75

Dnes vyšel článek v Novinkách o Oto Ševčíkovi jako herci který hrál hlavně nacisty a SS many, Otto Maxmilián Albert Schefczik alias Oto Ševčík šlechtic z pohádky Princezna ze mlejna byl v mládí v Hitlerjugend a této role díky perfektní Němčině mu byly předurčený. V první filmu ve kterým hrál Přežil jsem svou smrt hrál Žida který mluvil Rusky a ve filmu byl snad 10 vteřin . Film pojednává o krutosti dozorců v koncentračním táboře . ()