Baletky, ktoré musia predčasne ukončiť svoju kariéru, to nemajú jednoduché. Celý svoj život venovali len tancu a ich príprava na skutočný život nie je dokonalá. Až na maximálnu sebekázeň a vôľu dohnanú až do krajnosti. Bývalá primabalerína Dominika Jegorovová (Jennifer Lawrence) žije v Rusku a so svojou matkou čelí bezútešnej a neistej budúcnosti. Vďaka tomu sa stáva ľahkou korisťou ruských tajných spravodajských službách a dostáva sa do ich kurzu, v ktorom sa školia “volavky”. Tu prebieha tvrdý výcvik, ktorého cieľom je naučiť svoje “žiačky”, aby v roli profesionálnych zvodkýň využili svoje telo a myseľ ako dokonalé zbrane. Po ukončení zvráteného a sadistického tréningu je Dominika ako najnebezpečnejšia volavka nasadená na Nathaniela Nasha (Joel Edgerton), dôstojníka CIA, ktorý riadi jedného z najdôležitejších špiónov v Rusku. Dominika s Nathanielom vedú súboj plný vášne, špionských trikov a  nedôvery. Dokáže ju Nathaniel presvedčiť, že je jediný človek, ktorému môže veriť? (Cinemart SK)

BStone

Povedený špionážní thriller s velice povedenou Jennifer Lawrence. Je fakt, že filmu chybí nějaká opravdu silná scéna a když se v Rusku baví anglicky působí taky poměrně blbě. Ale film se povedl a bavil mě, takže v mém případě svůj účel splnil. Je strašidelné vidět, jak nemocné mysli ve skutečnosti mají lidé v bezpečnostních službách, jak pokládají životy a neváhají životy vzít třeba kvůli té své zemi... 70% ()

mato331

Čakal som nudnú pičovinu a dostal som nudnú pičovinu. Žánrové zaradenie Drama/Thriller je zrejme nejaký preklep, pretože film neobsahuje ani drámu, ani thriller. Len ufňukanú Jennifer Lawrence, ktorá ako vždy hrá naivnú a tupú dievčinu. Začínam nadobúdať podozrenie, že to možno ani nehrá... Do páru jej prihodili nejakého nesympatického austrálčana, ktorého mimika tváre tvrdo konkuruje tej Kirsten Stewart a zrejme im povedali, aby boli sami sebou. K tomu typické americké poňatie reality, kde rusi v Kremli hovoria anglicky, samozrejme s ruským prízvukom, pre pridanú dávku realizmu. Zabíja to aj predvítateľný dej a slaboduchý scenár. Skrátka katastrofa. Jedna hviezda za Matthiasa Schoenaertsa, ktorý to zrejme jediný bral vážne a hral dobre a druhá za Sebastiana Hulka, ktorého zabijak bol jediné oživenie filmu. Všetci, čo tomu dali 4 alebo 5 hviezd by sa mali vážne zamyslieť nad svojim životom. Rada na záver: Ak chcete vidieť skutočne dobrý špionážny akčný thriller, kde hlavná postava je žena, pozrite si toto. ()

dj_p_j odpad!

Nuž, dnes je protiruská propaganda všade - od masmédií cez šport až po bullshitné filmy. Ak sa bavíme o filme, je to len oprášenie už obohraných scenárov, ktoré ma ničím nezaujalo. Z toho, čo Jennifer doteraz natočila, sú najpozerateľnejšie snáď jej domáce videá :) Ale tomu, kto dokázal s nadšením odsledovať všetkých 20 dielov Hier o život, sa bude určite páčiť aj toto. Takže neváhajte a bežte do kina, kupujte blu-raye a dávajte aspoň 4 hviezdičky. ()

neskvik

PODLA MOJHO SKROMNEHO NAZORU: Ako sa mladá balerína Jennifer Lawrence zo dňa na deň najlepšou ruskou špiónkou stala, samozrejme po absolvovaní výcviku mladistvých rekruitov v eticky kontroverznom ruskom ústave “The Sex Games”. TOTALNE zvládnutý pokus o atmosférický a rafinovaný cold-war thriller s romantickou linkou. Vyspelá špionážna dráma, ktorej chémia medzi ruskou agentkou a americkým agentom je SLUSNA na to, aby si mohol reziser dovoliť stavať výhradne na nej. Pri svojej odvážnej stopáži totiž ponúka thrillerové napätie a akciu. Lawrence s jej detskou tváričkou je v ňom castingovou CERESNICKOU roku. Matthias ako hrá uveriteľne, dokonca sa podobá na Putina! Na nič si nehrajúci akčňák Atomic Blonde je v tomto dueli jasným PORAZENYM. ()

MilanM76 odpad!

Zase raz jeden americký výmývač mozgov ako sú americký agenti šľachetný a rusi chladnokrvný roboti na zabíjanie.. Film je zdĺhavý miestami až nudný. Ako je už v poslednom čase vo filmoch zvykom nechýba brutálny sex, či mučenie. Pozor, mučia iba rusi, amici sú kamoši...No čo už, čakal som že sa už amíci cez tú studenú vojnu prenesú, ale hádam sa dočkám nabudúce... ()

Matrix44

Voľné pokračovanie rozprávkovej ságy: Top Gun, Rambo..., z produkcie "Veľkého brata" kde proti sebe tentoraz stoja dobrá a priateľská CIA vs. ZLÝ, ZLÝ Rusi, kde "čírou" náhodou ten najhorší Rus vyzerá ako mladší brat súčasného ruského prezidenta Putina. Najväčším zlom je že ZLÝ Rusi musia nútiť svoje dievčatá aby boli ochotné za vlasť ponúknuť aj vlastné telo a Američania ich nútiť nemusia. A čo nám z toho vyplýva? :) ()

PanIncognito

Neočekávaně přízračné překvapení, které stojí za to vidět. Drsně ponurá atmosféra, pádné herectví a složitě vypracovaný scénář budí mé nadšení. Díky nestálosti není do poslední chvíle jasné, jak události skončí... což je napínavé. Hanobení či trýznění je vylíčeno skutečně brutálně a zabalení do manipulace a psychologie dělá výsledný dojem silným. ;-) (viděno s dabingem) ()

pRaY_882

Z filmu som mal celý čas zmešané pocity, ale bavil ma a bol som zvedavý ako to nakoniec dopadne. Jennifer nieje síce jedna z mojich obľúbených herečiek, no teraz svoju roľu zahrala vcelku dobre (bezcitná chladná ruska). Koniec bol síce predvídateľnejší no celkom prekvapivý. Aj keď myslím že 140 minútová stopáž skôr filmu ublížila ako pomohla. No v konečnom dôsledku som bol spokojný. Takže za mňa 7/10. ()

Docktor

Nemám rád siahodlhé recenzie. Keď som ten film dopozeral bol som n@sr@tý. Obrovský potenciál, slabý výsledok. Klišé over-used veci. Plus nemohol som sa nesmiať na tých sivých kombinézach v tábore '84. Nájdite svojho Winstona. ()

Drkolnov

tak to je dějově nezkousnutelný, nic nefunguje, naprosto zastaralý přístup k mezinárodním vztahům, tendenční víc než Bondovky, akorát víc "erotiky" no spíše snahy o light porno. No pro uvažujícího evropana to musí působit jako bývalé ruské filmy s partyzánskou tématikou. ()

honza.kuzel

Ve filmu, který má podobné ambice, rozpočet nebo herce by mělo platit, že Rusové budou mluvit rusky, Angličané anglicky, Maďaři maďarsky, atd... a to minimálně doma. To nejen napomáhá autentičnosti děje a jeho prožitku, ale také jej to zpřehledňuje a zpříjemňuje . To mi tady bohužel chybělo. Člověk pak třeba nemusí tápat jaká tajná služba je jaká (schválně jsem nenapsal správná). Jennifer samozřejmě skvělá (a to už před tím, než se vysvlékla) stejně jako ukázka praktik tajných služeb v minulém století (?). ()

BlueSafira

Bola som na film v kine.Páčilo sa mi.Na Lawrence sa pozerá dobre.Aj ostatní hrali slušne. Síce na konci mi už bolo trochu dlho, nesťažujem si.Originalne, autentické, napínavé. ()

Peggyyy02

Neříkám, že tento film je špatný. Ale mě ničím nezaujal. Ničím mě nepřesvědčil o lepším hodnocením. Film na mě působil nudně už jen když jsem se koukala do očí znuděných herců. Pořád jsem čekala, že se stane něco, co mě ohromí. Nic takového ale nepřišlo, takže za mě jen jedna hvězda. ()

vampvegetar

3,5 stars, "bežný" špiónsky akčák, nenudí , nešokne ( niekedy trochou brutality a až neúnosného množstva klamov -no to je špiónsky svet ), herci štandard, takže normálne za 3, ale chválim tu "viac reálnosti" v agentských kruhoch, kde si "užívajú a zneužívajú" svoje privilégiá skutočnejším stvárnením hypotetického života takej "vrstvy spoločnosti". A ako obvykle, aj sú zneužití alebo končia prezradením, azylmi či "závislosťou" na svojej práci, ktorá sa transformovala na život. ()

PF 2018

PF 2018