Baletky, ktoré musia predčasne ukončiť svoju kariéru, to nemajú jednoduché. Celý svoj život venovali len tancu a ich príprava na skutočný život nie je dokonalá. Až na maximálnu sebekázeň a vôľu dohnanú až do krajnosti. Bývalá primabalerína Dominika Jegorovová (Jennifer Lawrence) žije v Rusku a so svojou matkou čelí bezútešnej a neistej budúcnosti. Vďaka tomu sa stáva ľahkou korisťou ruských tajných spravodajských službách a dostáva sa do ich kurzu, v ktorom sa školia “volavky”. Tu prebieha tvrdý výcvik, ktorého cieľom je naučiť svoje “žiačky”, aby v roli profesionálnych zvodkýň využili svoje telo a myseľ ako dokonalé zbrane. Po ukončení zvráteného a sadistického tréningu je Dominika ako najnebezpečnejšia volavka nasadená na Nathaniela Nasha (Joel Edgerton), dôstojníka CIA, ktorý riadi jedného z najdôležitejších špiónov v Rusku. Dominika s Nathanielom vedú súboj plný vášne, špionských trikov a  nedôvery. Dokáže ju Nathaniel presvedčiť, že je jediný človek, ktorému môže veriť? (CinemArt SK)

Royaldell

Jedno slovo : DO PSÍ PRDELE! Aha,to je víc slov,ale dokonale to shrnuje moje pocity. Jennifer byla naprosto neskutečná,jak po herecké stránce,tak po vizuální (god ta je tak nádherná!). Další mně neznámí herci (krom teda Jeremyho Ironse) mi hráli do noty a dívalo se na ně jedna báseň. Prostě hajzl,co vypadá jak hajzl,hrál hajzla a fajn týpek,co vypadá jak fajn týpek,hrál fajn týpka (plus ještě hezkýho kurňaaa). Jinak nechutné záběry jsou pro Francise asi slast,ale ve mně evokovaly dávivý reflex a odpor. Ne to zas ne,ale,kámo,vždyť on ho mučil škrabkou na brambory. Fuj fuj fuj. Ale i přes nechutnosti tam těch pět hvězd dát musím,páč jsem film zhltla na jeden nádech (plus nepočítám to,jak dlouho se bude ještě vstřebávat). ()

Stoupa07 odpad!

Další film ze série "oni jsou největší zlo co pod bylo a je na zemi, zatímco naši hoši a děvčata jsou ti nejlíbeznější andělé". Nemám rád tuto agitku, navíc narvanou násilím namísto intelegentního pohledu na věc... ()

Kamil111

Jedna subjektivní hvězda čistě za to, že mám velmi rád tyto pomalé, atmosférické, téměř neakční špionážní filmy. Na Tinker Tailor Soldier Spy, který u mě vyfasoval plný počet bodů, to samozřejmě zdaleka nemá, a o půlhodinu kratší stopáž by jistě pomohla, ale jinak mě v rámci žánru a při vědomí toho, že jde o americký film o Rusech v Rusku, nic vážněji nerušilo. Naopak pobavily záběry Bratislavy představující hrůzy sovětské architektury, zde v podání petržalských paneláků, Slovenského rozhlasu a Istropolisu. ()

TOPmoovie

prekomplikovany dej, bez jasneho prehladu. dost nerealne az nelogicke. ale... pre chlapov, kto videl necenzurovanu verziu, ta jej prdel a stehna, to stacilo na zazitok z filmu:))) ()

Denzen

Snaží sa to tak strašne byť novým oscarovým trhákom, no tá dĺžka to doslova ničí. 140 minút som sledoval Lawrence hrajúcu dva výrazy (ten uplakaný a ten kamenný), ktorá sa v uťahanom a neoriginálnom príbehu snažila nájsť zradcu. Častokrát som si hovoril, že mohli kompletne niektoré scény vystrihnúť (načo bola polhodina v tej akadémii?) a že emocionálne to mohlo byť oveľa hlbšie medzi Dominikou a Nashom. Dojem ani nevylepšili zábery na Bratislavskú Petržalku a rozhlas. 60% ()

Pavelkedar

Průměrný špionážní thriller s poměrně chytrou zápletkou a s obtloustlou baletkou v hlavní roli. 3-5 kilo mínus by jí prospělo. Skvělý obraz a super zvuk v DTS. Celkově spokojenost. ()

frenkie

Je to takové celkem poctivé špionážní drama s atraktivní aktérkou v hlavní roli se silnou motivací zachovat se právě tak, jak to udělala. Ač se zdálo, že 140 minut bude příliš, celkem film utekl, aniž by měl výraznějších hluchých míst. Co mě dost prudilo, bylo nulové použití ruštiny v dialozích mezi Rusy. Ale chápu, že ruština je pro americké a anglické herce extrémně náročná a předabování jejich notoricky známých hlasů nemusí být ta správná volba. Jinak casting se vcelku povedl, Schoenaerts je správně slizký, Edgerton dostatečně správňácký a Lawrence opravdu docela sexy. ()

MotMotkovich

Fanoušci i nefanoušci J.L. určitě zaonanují v první třetině filmu. Pak dlouho nic a ke konci nečekaný zvrat. Kéž by to mělo o půl hodiny méně a kéž by obnažené záběry s J.L. byly zpomalené. Takhle jen 3* ()

Jum

Pěkný špion-film. Bez nějakých speciálních efektů... Staví na zápletce, která je tedy celkem lehce rozluštitelná od půlky filmu, ale i tak mne film zaujal. Výborná je J. Lawrence v plavkách! Celkově tento ROMANTICKÝ film doporučuji. Na jedno shlédnutí. ()

Audit

Dominika s Nathanielem vede souboj silných vůlí plný špionských triků.... a tajné informace si předávají na disketách :-))) ()

Mark1983 odpad!

Nechápu, jak tohle poloviční porno někdo může srovnávat s Atomic Blond. Jen kvůli tomu, že jde o agentku? Teda Atomic Blond má sice modré hodnocení, ale o sto procent se mi líbí mnohem víc než Rudá volavka, u níž jsem čekal, že jde o zajímavý a třeba i napínavý thriller se špionážními prvky. Ale bohužel jsem dostal do rukou úplně něco jiného, než jsem čekal. Vydržel jsem u toho asi hodinu či necelou hodinu a vypnul jsem to, protože každou chvíli se tam nedělo nic jiného, než obnažování a šukání na povel, a jeden orální sex na povel. To má být jako výcvik? Ano, já vím, že agent v utajení se musí infiltrovat do určitého prostředí natolik, aby s ním splynul, což bohužel musí akceptovat i některé věci, od kterých se normálně distancuje. A bohužel do toho patří i nedobrovolný sex, jemuž se agent poddá. Ale jsem plně přesvědčen, že ve filmu se infiltrace agenta nemusí zúžit jen na sexuální aktivitu, nebo snad jo? ()

Capri2016

Červená volavka dokázala príjemne navnadiť, strhla na seba napätie, ale bola to tak trochu rozprávka zo šťastným koncom, aj keď v určitých úsekoch to bola príjemne nechutná rozprávka. Výborná bola Jennifer Lawrence v úlohe Dominiky. Mala ruské rysy aj postavu a z celého filmu som cítila ruskú atmosféru, čo je slušná práca výpravy a režiséra. Hlavne úseky zo školy ruských špiónov - volaviek, boli nechutné a pôsobili realisticky. Tiež scény z vyzvedačských úloh našej červenej volavky boli brutálne, hlavne keď iní ruskí špióni boli tiež na scéne. Filmu by som dala vyššie hodnotenie keby záverečná zápletka príbehu nebola tak predvídateľná, keby film nemal šťastný koniec pre hlavnú hrdinku, ktorá pôsobila pri ostatných agentoch občas ako amatérka a keby príbeh mal viac zákrut - tajomstva. Takto to bol len priemerný akčný film. ()

Artin

Achjo. Film s vysokým potenciálem, který se nenaplnil. Snímek postavený pouze na fotogenických záběrech Jennifer Lawrence jako celek nefunguje. Chybí erotické napění s hlavním hrdinou (na jeho místě bych to zvládl mnohem lépe), chybí psychologické přetlačování dvou silných osobností, chybí lepší rozpracování dobového kontextu - Rusové jsou spíše karikaturami. Další z řady filmů "odpojených" od diváka, řemeslně sešroubovaný z mnoha záběrů, které jako celek vyzní do prázdna. ()

vpetula

Taková škoda promarněné příležitosti. Z té knihy by se dal udělat tak skvělý film, ale vzniklo z toho tohle... Alespoň že to Jennifer Lawrence slušelo. To byla jediná světlá stopa v tom filmu. ()

ardeas

Hrozne dlhy rozbeh, popravde som az driemala popri tom. Zlom nastal az po tom, ako ju odviezli k výsluchu späť do Ruska. To uz nieco stalo za to ale celkovo je to bieda. ()

tulakfelix

V tom filmu nic nemá logiku, nikdo nejedná uvěřitelně a rozehranou špionážní hru se sexuálním podtextem trumfnou i Cruel Intensions, a to sakra není špionážní thrilller! ()

PF 2018

PF 2018