Na Yassinove štúdium architektúry v Paríži sa zložila celá dedina. Je šikovný, má talent a raz na neho budú všetci určite pyšní. Leží pred ním skvelá budúcnosť. Presne dovtedy, keď „prepadne“ na skúške a spolu s ňou zmizne v nenávratne i jeho študentské vízum. Musí sa rýchlo s niekým oženiť. Mladá krásavica chce ale dosť peňazí a stará susedka trvá na manželských povinnostiach, obe navyše chcú zaplatiť vopred. Zúfalá situácia si žiada zodpovedajúce riešenie a Yassin si preto vezme. . . svojho najlepšieho kamaráta. Svadba len tak na oko vyzerá ako elegantné riešenie na jedno popoludnie. Lenže všetko zamotá prísny úradník odhodlaný za každú cenu dokázať, že ide o podvod. Chlapci preto naozaj musia začať žiť spolu ako pár. Do toho však príde veľmi tradične založená mamička, jeden z kamošov má snúbenicu, druhý sa zamiluje a nebezpečný gauner z predmestia im začne dvoriť, pretože on je naozaj gay. Pre každého z nich majú iný príbeh, a keď predvádzate toľko rôznych životov naraz, začínate nabaľovať katastrofy. (Bontonfilm SK)

blondboss

Musím dať plnú paľbu, lebo toto bola jedna z najlepších komédií tohto roka pre mňa. Fakt bláznivo zábavný kúsok s množstvom absurdných situácií, ktoré boli možno absolútnym klišé, ale boli natočené tak skvelo a hlavne s nadhľadom, že moja nálada sa razom obrátila o 180 stupňov. Takisto výber hercov mi maximálne sadol a s tým Tarekom by som normálne chcel byť kamarát. Proste za mňa a moju polovičku maximálna spokojnosť a verím, že Francúzi prídu s ďalším takýmto skvostom. 85 % ()

maestrotatum

Vskutku slabší kúsok práce Boudaliho a Lacheaua. No poňatie dnes už pomerne prehnane vážnej spoločenskej témy je vydarené. Bez akejkoľvek súdnosti a tiaže na svedomí sa pustili do LGBT komunity, ktorej bytostná existencia priamo úmerne rastie s počtom predaných pesničiek pop kráľa Freddiho. Takže rastie rýchlo. Presne takýchto filmov, ktoré vstyčujú provokačný prostredník krehkej morálke menšinových aktivistov je málo. Nakoniec v tomto filme nik nikoho neuráža ale kvalitne zabáva. Avšak títo dvaja, respektívne traja kamaráti vedia robiť oveľa väčší humor. Ale ako letné kino celkom fajn film. [60%] ()

zigy

bláznivá taškařice o chlapích, kteří si z úředních důvodů hrají na teplý pár.....atmosféra? jako filmy s Funesem.....takže milovníci starých francouzských komedií zbystřete....není to sice úplná pecka, ale oddych a zábavu to poskytne. ()

Goumen

Příjemná francouzská oddychovka. I když čekal jsem, že se zasměju více. Jen škoda, že začínám mít pocit, že skoro v každé francouzské komedii se musí řešit téma přistěhovalců, zejména arabských. ()

PTuranyi

Celkom dobrá komédia. Chvíľu však trvá kým sa všetko rozbehne. Zo začiatku sa sem tam mihne nejaký fórik, ale inak sa zdá všetko berie vážne. Svadba dvoch mužov kvôli občianstvu však rozbehne jazdu akú len môže takáto situácia spustiť. Produkcia je dobrá a Tarek Boudali a Philippe Lacheau majú celkom talent, keď im dá scenár do ruky možnosti. Hoci viac zábavy tvorila situačná komika ako snaha hercov. K záveru začína atmosféra zvážnievať a príbeh je tlačený k šťastnému koncu čo dosť kazí zábavu. 65% ()

Mastik222

Po delší době nějaká komedie, které nelituji, že jsem jí zkoukl. Splnila moje očekávání. Pobavil jsem se a už se těším, co zas s touhle dvojkou vymyslí dalšího :-) . ()

asdfasdf

Z touto dvojicí mladých Francouzů to vypadá, že by mohli do budoucna natočit ještě několik skvělých komedií jako byla, po většinu času, i tato. Sice když jsem si četl komentáře, tak jsem uviděl, že někteří naráží na to, že je to dost podobné filmu Když si Chuck bral Larryho, to bohužel nemohu nyní posoudit, protože jsem zatím tento film neviděl, ale určitě se na něho musím někdy podívat. Zatím si ale nemůžu pomoct a tento film jen vychvalovat. Velice se mě líbí souhra mezi hlavními herci, které jsem měl možnost vidět již ve filmu Alibi na klíč, ve kterém se také skvěle doprovázeli. Jinak film je plný velice směšných událostí a až do konce vlastně nevíte, co se ještě může stát. Jinak trošku přehnané vtípky mě přišly na toho slepce - nejdřív se mě to přišlo taky směšné, ale když jsem nad tím přemítal, tak jsem si vlastně uvědomil, že ten člověk je slepý, a proto jsem své chování přehodnotil a ty vtípky mě přišly až ubohé! ()

Pavlo

Prekvapivo nadpriemerna oddychovka. Vyborne zahrana, napisana a zrezirovana. Dej v druhej polovici predvidatelny, ale i tak odporucam vsetkym co sa radi od srdca zasmeju na chytrych scenkach/vtipoch. :) ()

navel

Samo o sobě by to byl krásny nekorektní skeč jak z Malé Velké Británie, ale takhle je to zbytečný celovečerák, co zaspal dobu. ()

Damnsinead

Ne že bych se válela smíchy, ale dalo se na to v pohodě koukat. Na rozdíl od komedií  podobného typu se jim podařilo vyhnout debilnímu záchodovému humoru, což je fajn, ale celý film se nese skoro ve vážném duchu. Pokud se tedy na obrazovce nevyskytuje slepý soused a jeho pejsek Chopi, co občas změní živočisný druh. Prostě neurazí, nenadchne a na 90 minut zabaví. 65% ()

vlcekmirek

Měl jsem trochu obavu, jaký ten film bude. Ač patřím k oné menšině, o které se tady mluví, komedie s gay tématikou moc nemusím, protože se v nich našinci většinou ukazují jako upištěné, vykroucené a afektované kreatury. Tady se to ale svezlo spíš na vtipném (i když trochu za vlasy přitaženém) příběhu, který baví diváky celý film. Zápletka je sice trochu divná: Díky jedné zmeškané zkoušce, by přeci studenta nevyhodili. Určitě by dostal šanci svou chybu napravit, pokud ovšem u něj takové excesy nejsou na denním pořádku, což, jak z filmu vyplývá, není Yassinův případ. Ale jako záminka pro sňatek s kámošem je to dobré a z toho vyplývající komické situace jsou natolik vtipné, že mi drobné nelogičnosti vůbec nevadily a řvali jsme v kině smíchy. Konec byl sice očekávatelný, ale u těchto filmů mi klišé zas až tak moc nevadí. A Tarek s Philippem jsou skvělí tanečníci. A ,,sladcí" :-D ()

SerenaGG

Takisto ako tu už bolo písané, čakala som pravú francúzsku komediu, typu Čo sme komu urobili, avšak v tomto prípade, tých ozajstných vtipov bolo pomerne málo a celé sa to akosi vlieklo. Film podľa mňa zbytočne natiahnutý a dlhý, priznám sa, ku koncu som to už musela pretočiť, lebo som sa začala nudiť. Za seba teda tri hviezdičky, aspoň za ten oddych, ktorý mi to dodalo. ()

hujerita

Takto dobre som sa dávno nezabavil. Mne tá komédia sadlo ako riť na šerbeľ. Dokonca aj žena sa fajne nasmiala a zabavila a aj ma pochválila dobrým výberom filmu. Sem tam nám spolu sadne nejaký film spoločný do noty. Vrelo odporúčam. ()