Modrý kód

• Česko Modrý kód
Česko, (2017–2020), 247 h 54 min (Minutáž: 49–63 min)

Hudba:

Dominik Renč

Sabina Laurinová, Roman Zach, Igor Chmela, Jiří Štěpnička, Eva Podzimková, Marek Němec, Ondřej Rychlý, Marika Procházková, Sandra Nováková (viac)

Seriál z prostredia urgentného príjmu v nemocnici Rubava prináša prípady inšpirované skutočnými osudmi pacientov, lekárov a zdravotníkov.  Modrý kód sa vyhlasuje pri neštandardných situáciách, od náhleho ohrozenia pacienta na živote až po mimoriadnu udalosť, napríklad hromadné nešťastie, kedy musí byť v pohotovosti celé oddelenie a všetky zložky záchranného zboru. Seriál Modrý kód nás prenesie na urgentný príjem nemocnice, kde sa boj o život pacientov začína. Verne zobrazuje realitu lekárskeho prostredia, pretože na jeho príprave spolupracoval široký tím odborných poradcov z radov záchranárov a lekárov. (TV JOJ)

herr_carter odpad!

...a to jsem myslel, že nic horšího než Ordinace neexistuje - existuje přátelé, a jmenuje se Modrý kód, fuj kurva teda..tohle prostě není možný, na co se v tuzemsku dá sehnat peníz a pak ho takhle s prominutím rozjebat. Zajímalo by mne (ale vlastně spíš asi ani ne), kolik si za tuhle velesračku účtují mistrovští herci Laurinová, Zach, Maděrič atp.............moje hodnocení = 0 z 10. ()

velkyvezir

Prvních deset minut stačilo. Už vidím, jak hasiči nechají vejít civila do rozpadajícího se domu a jak sestra mentoruje lékaře. :-D Jestli před pěti lety se Prima profilovala jako konkurent Novy, tak poslední dva roky svými seriály spadá do stejné žumpy. Zajímavý komentář Sweat55 ()

keoma26 odpad!

Modry kod bude po Lenssen & spol.asi moje nejvetsi guilty pleasure, kdybych neznal ty herce, tak reknu, ze to toci nemci a u nas to jen dabujeme. ()

Asmodin

Pro mě totálně nezajímavý a kýčovitý seriál. Hvězda je za vyzdvihnutí mladých herců: Evy Burešové (která na mě zapůsobila i v hudební show Tvoje tvář má známý hlas), Patrika Děrgela nebo Ondřeje Rychlého aj. ()

mira007

Pozitiva: 1) obsazení 2) závěrečná písnička 3) někdy i něco málo realistické operační akce ( které v prvním díle nebyly, takže to poztrácelo asi většinu diváků) Negativa: prostě typický nijak se neodlišující asexuální vztahový seriál ( dokonce i Sanitka Renče měla akčnější a dramatičtější atmosféru a vytříbenější charaktery, které bavili - Budař, Kolesárová, Dlouhý, .. ) Moc tomu nepřidá, že všechno zařízení, interiéry, oblečení je jako vyprané v pervolu a září čistotou - takhle se realistická akce, atmosféra nevycucaj z prstu ()

Chajimwitz

Nekonečně dlouhých,kreténských seriálů z prostředí špitálu zřejmě nebude nikdy dost.Trochu to zachraňuje Jiří Štěpnička,ostatní je jen trapný kompars. ()

RomeroIsGod odpad!

Tak tohle je slušný hovno. Kam se hrabe ordinačka. "Modrý kód, modrý kód". Jo a je tam vyžilá Brožová a řeší něčí ufiknutej penis. Může to bejt víc bizzare? ()

Luk Skywalker

Český pokus o Pohotovost či Nemocnici Chicago Hope dopadl daleko lépe než jsem čekal. Sice na urgentním příjmu nepracuji, ale spolupracuji s ním, takže není úplně vhodné, prostě jen ukázat osádky sanitek při přebíraní pacienta a pak, že vše tento příjem udělá. V podstatě je to správně, ale každý příjem se dělí na internu a trauma a podle toho tam jsou i lékaři a další personál a zdejší "jdeme na sál" bez jakéhokoliv souhlasu a předoperačního vyšetření či u dítěte bez upozornění a souhlasu rodičů (ti se to dozví někdy později), to by si nejeden právník takovou kauzu užil. Taky je blbost, aby doktoři z příjmu operovali, vrchní sestra rodila a diagnostiku nepotřebují vůbec (RTG, CT, ultrazvuk a další), jen se zmíní o provedených odběrech a jejich laboratorních výsledcích. Na druhou stranu pochválím relativní reálnost při přívozu pacienta, pestrost charakterů hlavních postav či toho simulujícího bezdomovce, který zneužívá náš zdravotní systém (když je to teda podle reálných případů). Seriál dál nesleduji. ()

Rockerman

I vzhledem ke komentářům a hodnocením se na seriál samozřejmě dívat nebudu. Takový masochista zas nejsem. Ale nechce se mi věřit, že to je ještě horší, než příšerná Ordinace! ()