Babylon Berlín

• Česko Babylon Berlín (viac)
Nemecko, (2017–2022), 31 h 17 min (Minutáž: 42–62 min)

Predloha:

Volker Kutscher (kniha)

Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Benno Fürmann, Lars Eidinger, Peter Kurth, Mišel Matičević, Leonie Benesch, Ronald Zehrfeld, Karl Markovics, Hannah Herzsprung (viac)

Berlín v bouřlivých dvacátých letech minulého století – metropole lidí s talentem a ctižádostí, těch, kteří se činí. Pod nablýskaným povrchem však chudý lid usiluje o lepší život. Je to doba organizovaného zločinu a politického extremismu. (HBO Max)

Kubas1994

Povedená retrospektiva k dobe, která byla dost bouřlivá a přitom elektrizující. Politická situace na jehlách je výbornej podklad pro dramatický zpracování a tady fungujou dá se říct všechny potřebný složky. ()

Upswing

Výborný nemecký (!!!) seriál z konca 20-tych rokov. Nie je síce podľa nejakej presnej udalosti, ale inak je vo všetkom dokonalý a hlavne dobre zobrazuje vtedajšiu chudobu obyčajných ľudí aj komunistickú háveď, ktorá toho využíva a ukazuje, ako krásne sa potom z nich, ľahko stali nacisti - dáko sa už "zabudlo", že aj nacistická strana bola socialistická (!!!) - dnes sa vždy „náckovia“ označujú za "pravičiarov" ... prečo asi? Jedna z hlavných dejových liniek sa zaoberá pôsobením Rusov (trockistov v exile a aj pravých komunistov) v Nemecku. A vzájomné zasahovanie si do politiky - čo zas dosť presne (podľa mňa) vystihuje, ako bola neskôr možná, taká ukážková spolupráca, Hitlera so Stalinom, keď rozpútali 2WW napadnutím Poľska a jeho roztrhnutím, aby boli obaja spokojní ... Aj preto je v terajšom Rusku, táto vojna označovaná za "Veľkú vlasteneckú" a jej začiatok sa tak datuje, samozrejme až od dňa, keď Nemci vpadli do Sovietskeho zväzu ... akože oni nič, len obeť a následne mierotvorci. No hlavne je to výborná kriminálka s prekvapivo super hercami. Doporučujem! ()

Parisienne09

Vynikající kriminální příběh zasazený do Berlína v době Výmarské republiky - prvního skutečně demokratického uspořádání Německa, které však bohužel mělo velmi krátké trvání. Filmaři předvedli husarský kousek, zejména pokud velkorysou výpravu scén, kostýmy, exteriéry i interiéry. Jejich realizace legendárního Moka Efti baru s luxusní restaurací a kabaretem je famózní. Ano, coby fanoušek kulturní historie Evropy 20.-30.let se nechávám unášet. Vynikající zobrazení každodennosti obyčejných Berlíňanů živořících v sociální i materiální bídě a logicky toužících se z ní vymanit za každou cenu a aspoň na část dne zapomenout na krutou realitu třeba jako prostitutka v Moka Efti baru. V tom všem napínavý thriller postupně se odhalující v několika rovinách včetně té nejkřehčí - politické. Moka Efti bar skutečně existoval, vlastnil ho bohatý Řek s italskými kořeny Giovanni Eftimiades. Moka Efti byl pomyslný pupek Berlína, kde jste sehnali všechno, uzavíraly se tu obchody, chodilo se sem za sexem, na kafe (údajně jich tu udělali až 25 tisíc denně!), na lajnu koksu, k holiči i na čerstvé ústřice. Oh, a úvodní, resp. závěrečná taneční píseň - spadnete do děje ani nebudete tušit jak! Výborné! výborné!! výborné!!! ()

andreas_tool

Úžasná atmosféra! A řekl bych, že i úžasně zachycená (historická) atmosféra. Naprosto mě to vtáhlo do děje! Hlavní i vedlejší postavy jsou skvěle zahrané, budete je milovat i nenávidět. Kdo hledá marnost, naději, tanec, chlast, holky, fet, násilí, kabaret, nacionalismus, ideály... zaručeně najde. Spousta dějových linek, skvěle propletených. Kdo hledá kvalitní filmařinu, taky najde. Kdo hledá kvalitní swing, tak taky najde. Sluší se však dodat: Swing tanzen verboten! Liv Lisa Fries, Volker Bruch a Peter Kurt a Severija patří do Houlyvůdu ()

krysarr

Vyborna vyprava, pekne zahrane... ale jinak klasicky moderni serial poslednich let. Omezit na minimum zabery zblizka na ksichty, ktery nekam cumi nebo cumi a jdou nebo cumi nebo stoji a cumi... tak to ma dva dily, a ne dve serie... Hodnotit nebudu, pac jsem nevidel cele, tolik casu nazbyt nemam ()

dr.Queen

Perfektní,opravdu excelentní,všechny herce jako bych znal,ale já je vidím poprvé,hned si mě všichni získali.Ta doba,jako bych tam už byl a já tam nebyl,vše dokonalé,zápletka parádní,vše krásně zapadá.A hudba?Skvělá,hned úvodní znělka a titulní píseň,tak to mi šla husí kůže. ()

Naive

Absolutně skvělé - děj, výprava, herci, hudba, atmosféra. Ve zpracování je vidět velkorysý rozpočet. Jeden pro mě mínusový bod je český dabing Bruna Woltera - když slyším Otu Jiráka, představím si kohokoliv, jenom ne vrchního kriminálního komisaře, navíc zápornou postavu. Doplňuji hodnocení po 3.sérii: zklamání, v mém případě ovlivněné tím, že mám přečtené všechny knižní předlohy. Navíc se ve třetí sérii nepovedl výběr herců, vypadá to jako casting na nejnesympatičtější a nejošklivější herce z celého Německa ()

Vaso

Perfektně odvedená práce, Nemá smysl hodnotit jednotlivé epizody, Jedna bez druhé a druhá bez poslední prostě nemohou existovat. Jakmile jsme to rozkoukali, tak jsme se od seriálu nemohli odtrhnout a stal se z toho takový filmový maraton, kdy po skončení jednoho dílu už už pouštíte další.Prostě vás to vtáhne do děje a nechcete přestat,dokud to neskončí. ()

Korra

V Berlíně na konci 20. let se děli věci... Výprava je vysoké úrovni, herecké výkony jakbysmet, a ne moc často se stává, že silnou zbraní detektivky jsou taneční výkony hlavních protagonistů:-) ()

moshe

Nejsem úplným příznivcem seriálů, o tomto německém seriálu ale mohu jednoznačně prohlásit – zatím nejlepší seriál, který jsem zatím zhlédl! Němcům se podařilo, asi s vkladem nemalých finančních prostředků, dokonale ztvárnit atmosféru Německa a Berlína dvacátých let, světa šantánů, hospod, bordelů, kabaretů, ruských emigrantů, rodícího se komunistického hnutí i nástupu fašismu, kriminálního podsvětí, drogových doupat, ale i zákulisních her ve vysoké politice a diplomacii. V každém sebemenším „štěku“ je poctivě dbáno na autentičnost prostředí a celý seriál je podkreslen vynikající dobovou hudbou barů a kabaretů. Divák si nemůže dovolit nepozornost, protože děj tvoří několik vzájemně se prolínajících příběhů, které spolu, zdánlivě, nemají nic společného, které se ale porůznu prolínají, potkávají a zase rozchází … 60 minut každého dílu pro mě bylo tak akorát, abych to byl schopen vstřebat … 10/10 ()

karmalat

Asi zbytecne se rozepisovat, ale tento serial je epicky, dobre udelany po strance filmariny, zachyceni dobove atmosfery a tak dal. Proste super, mam jenom trochu obavu, aby to nezkazili a nerozmelnili v dalsi serii. Ale to nevadi, za me opravdu jednicka. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna