Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

Jim_Beam

Oproti jedničce přihazju půl * a dávám 3,5. Výrazně filmu prospělo, že je v něm mnohem víc dějových rovin, ale přesto jsou pro mě 3 hodiny filmu tohoto druhu až příliš. ()

Šimpy

Druhý díl velkolepé trilogie jsem viděl opět až na videu. tentokrát se dočkáme např. Entů a opět nám nezbývá než žasnout. ()

BoXBe

Dvě věže nabraly po Společenstvu od prvních pěti minut tempo, které se zastavilo až se závěrečnými titulky. Jackson udělal z druhého pokračování velkolepou běžeckou a válečnou akci. Film je nejméně upovídaný z trilogie, děj není zatížen seznamováním s postavami ani závěrečným vyústěním a je v něm nejvíce prostoru k vyprávění, které má jasný spád. Pán prstenů: Dvě věže je bomba, na jejíž explozi kina jen tak nezapomenou. Jackson totiž rozšířil první film o naspeedované pokračování a natěšil na třetí. Mánie vyvrcholila, Glum se stal na čas nejznámějším animovanou postavou a bylo jasné, že se podařilo něco, v co dříve nikdo pořádně nevěřil. Tolkienova trilogie se podařila převést na filmové plátno a bere dech. P.S. Nedokážu si představit, s vědomím, že existuje, pustit si dnes jinou než rozšířenou režisérskou verzi, která jasně ukazuje, že měl Jackson opravdu hlubokou studnu režijních nápadů. Platí pro všechny tři filmy. Trailer Platí, že Dvě věže dosponují jedním z nejlepších trailerů a mým osobně jedním z nejoblíbenějších: https://www.youtube.com/watch?v=LbfMDwc4azU ()

fashion

Skvostné dielo. Prepracovaný scenár s vynikajúcimi hereckými výkonmi. Možno tento film nenadchol tak ako jednotka a ani nezískal oscara ako trojka, ale pre mňa zostáva úžasným filmom. ()

WolfR

Opět skvělý film! Stejně jako v prvním díle má film opravdu úžasné tempo. Skvělé scény, skvělé postavy. Děj se odehrává stejně jako podle knihy trochu pomaleji, ale postupně nabírá na obrátkách! Postup v cestě k Orodruině se nám zase rozvinul a posunul stejně jako postavy. Výborné pokračovaní Pána prstenů a myslím si, že na skoro stejné úrovni jako první díl. Rozhodně se na film podívejte. 5 hvězd. ()

dr.fish

U druhého dílu už jsem věděl co mne čeká. Ale to jsem ještě netušil, že Společenstvo byl jen rozjezd...Cesta pokračovala. Začalo mi docházet, že to, co sleduju na plátně není jen příběh z knížky, ale je to zároveň odkaz na celé dějiny evropské civilizace. Loajalita, spojenectví, závazky, víra, tradice, síla krve, staleté vazby...to vše rezonuje jak v knize, tak i v tomto filmu, jen zde je to víc vyzvednuto. There is always hope. Tak se řítíme s hlavními hrdiny dějem, oni si navzájem zachraňují životy jakoby se nechumelilo, občas už naděje jako by byla po smrti, ale kdo vytrvá, pomoc přijde. Několik zlomových momentů strhne i nejtvrdší typy. Helmův žleb je doposud nejlépe natočené dobývání hradu (pevnosti) ve filmu. Svět, který tento film nabízí je vskutku fantastický... ()

papaJA21

Zrovna jsem dočetl Pána prstenu, následně dokoukal celou režisérskou verzi Pána prstenu a mám chuť napsat, že to je snad opravdu poprvé kdy film je lepší než knižní předloha. Pane Jackson klobouk dolů. Mít tak takovou rozvinutou fantasii a tak bujnou představivost. Rozhodně nejlepší filmová sága všech dob a odvážím si říct i nepřekonatelná. Těžko už někdo natočí s takovým citem tak ryzí dobrodružství, boj dobra proti zlu. ()

mortak

Prostřední část trochu trpí tím, že na rozdíl od knihy potřebuje pořádné vyvrcholení. Jackson tedy rozpracoval bitvu o Helmův žleb (jedna kapitola v knize) do super-epických rozměrů, ovšem rozhodl se udržet všechny linie vyprávění. Kinoverze je tak díky tomu trochu zkratkovitá, ovšem pokud tuto část bereme jako součást celé trilogie, je stejně kvalitní jako zbývající dvě. ()

KajusaK

Opět mě dějová linka s Frodem bavila nejméně, jedinou zajímavou postavou v jeho týmu je Glum. Liv Tyler už také vidět příliš nebyla ale stále mě bavili Pipin, Smíšek, Legolas a Aragorn. ()

Mol

I CANNOT JUMP THE DISTANCE, YOU'LL HAVE TO TOSS ME! DON'T TELL THE ELF!!! Mno Glum už je tady ultra vymaštěnej schizofrenik, Gandalf se konečně naučil kouzlit, ale prostoru bohužel moc nedostal, Froda je pořád jak na tripu a tak to aspoň zachraňuje Sam, který mi tu připadal fajn. Nechápu jen proč se vždycky ušetří životy těch největších hajzlů. To je k vzteku, ale jinak je to pořád skvělí nářez. ()

animaxis

Druhý díl trilogie začíná oproti tomu prvnímu poněkud komorněji. Místo bitvy a krásných záběrů krajiny tu máme zpočátku toulání po zamlžených horách nebo diskuse postav v temných chodbách. To je trochu odvážné, nicméně mě to přišlo jen dobré. Tento díl je opravdu hodně zaměřen na postavy a jejich psychologii. Takové části tu jsou navíc natočeny tak dobře, že divák dokáže přesně uhodnout, na co daná postava myslí, což sám považuji za umění. Zároveň se postavám film v určitých ohledech věnuje víc, než samotná kniha. Podobně jako v knize i tady nejvíce záleží na hodnotách lásky a přátelství a to vše okolo je vlastně jen způsob jak něco takového co nejlépe vyjádřit. Film navíc stejně jako v prvním díle doprovází nádherná hudba a skvělé herecké výkony. Dvě věže jsou skvělou součástí trilogie a fungují pro mě i jako samostatný film. Opravdu doporučuji zhlédnout i nezkrácenou verzi. ()

otík

Tento film sice maličko pokulhává za skvělou jedničkou, ale jak jinak, když je to prostřední část, tedy děj je už odněkud a ještě nikam nedospěl. Ale opět naprosto fantastický film. A na prodloužené verzi jsou krásné další záběry. Bomba. ()

Apophis

Tento film opět řadím jako velice povedený, ale oproti prvnímu dílu zde vidím podstatně víc odchylek od knižní předlohy. Bohužel se zde nejedná o odchylky vynucené nutností zkrátit děj pro potřeby délky filmu, ale o zbytečné zásahy, které posouvají děj do jiných sfér a to podle Hollywoodských klišé, což pochopitelně nehodnotím příznivě. To se projevilo také na mém hodnocení, "jen" 4*. Asi bych měl rozvést, co se mi tedy tak nelíbilo. Jako relativně nejmenší chybu vidím nevěrné zpracování Bitvy u Helmova žlebu. Tedy, abych byl přesný, jednu její část. V knize vůbec nedošlo k vyhoštění Éoméra z Rohanu, tedy na pomoc musel přijít někdo jiný - a to Huorni (Entové, kteří se již téměř staly stromy) a dále Elfové se pro změnu nedostavili (nechali lidi na holičkách...). Ale prosím, bitva byla jinak dokonalá (hlavně provedení...), tedy budiž. Méně shovívavý jsem už k sekvencím, týkajícím se lásky Aragorna a Arwen; v knize totiž byla o jejich vztahu řeč jen v malých náznacích, nepočítaje závěrečnou svatbu, ale oni by ty náznaky asi američtí diváci nepochopili a tak se tam nějaká ta "Esmeralda" dát musela. Na tomto nedostatku mi nejvíce vadí, že čas, jemu věnovaný, mohl být využit lépe (např. něčím, co se v knize SKUTEČNĚ vyskytovalo...). Dále mi vadily části s Faramirem, který byl v knize podán lépe a ačkoli zjistil pravdu o Frodově poslání, nechal ho bez omezení pokračovat a navíc mu i dal zásoby... Ovšem ani trošičku shovívavosti ve mě nenaleznete pro poslední (a nejzávažnější) nedostatek: Nějakou "chytrou hlavu" napadlo, že tu vlastně chybí "nejdůležitější" součást Hollywoodských klišé - komická figurka... Už jen tento nápad ve mě evokuje vražedné myšlenky. Jenomže tato "chytrá hlava" za tuto figurku zvolila GIMLIHO!!!!! Tato skutečnost ve mě vyvolává neodolatelné touhy předchozí myšlenky uskutečnit! Nápad udělat z jedné z nejhezčích postav knihy komickou figurku stál tento film (alespoň u mě) 1*... To by asi k peskování stačilo, jelikož ostatní nedostatky (ne, že by tam nebyly) jsou těmito zastíněny, tedy dle mého není nutné s nimi vyčerpávat trpělivost čtenářů tohoto komentáře... K hereckým výkonům celkem platí to, co jsem napsal k prvnímu dílu - s výjimkou E. Wooda, který zde měl lépe napsanou roli, což mu prospělo. Ještě bych rád vyzvedl několik výkonů herců, kteří se v prvním díle nevyskytovali a kteří si to podle mého zaslouží... Bernard Hill zahrál Theodéna výtečně a vůbec na jeho výkonu nebylo znát, že ho Tolkienovo dílo neoslovuje... Miranda Otto byla krásná (a smutná) Rohanská paní. David Wenham se na Faramira nejen typově hodil, ale ho i výtečně zahrál. Pak výborně hrál Karl Urban, jehož Éomér je postava skvělá a více než sympatická. To by stačilo k hercům a dodat bych (k už tak jistě vyčerpávajícímu komentáři) chtěl jen to, že další silnou stránkou byly určitě triky a bojové scény, dokonale doplněné skvělou hudbou... Co říci na závěr? Pokud neznáte knihu, film vám bude připadat dokonalý a nebudete chápat, proč ho hodnotím jen 4*, ale pokud jste knihu četli, jistě mi porozumíte, co jsem tímto hodnocením chtěl říct. Chtěl jsem říct, že knihy Tolkiena jsou tak dobré, že jakékoliv zasahování do jejich děje je na škodu věci a že jelikož je toto zfilmování vlastně tak trochu proti vůli autora (J.R.R. Tolkien si nikdy nepřál, aby bylo jeho dílo zfilmováno...), tak by se tvůrci měli snažit natočit ho "sakra" věrně! () (menej) (viac)

wendelin9

Ikdyž druhý díl je podle mě o něco slabší než první, stejně nemohu dát méně jak 5*... Nejlepší by bylo asi 4,5* ale protože tu tato možnost není, přikloním se k té lepší variantě :)... Už jen kvůli rozdvojené osobnosti Gluma a závěrečné bitvě, která není díky Legolasovi a Gimlimu pouze krvelačným bojem mezi dobrem a zlem :)... ()

tom88

Hovorí sa, že druhý diel je najslabší diel trilógie, ale podľa mňa to nie je pravda. Je takisto vyvážený a plnohodnotný film ako prvý diel. Opäť som sa bavil počas celého filmu. Fantasy svet na ničom nestratil ani neutrpel, pokračovanie je tentokrát prinajmenšom také dobré ako prvý diel, čo sa často nestáva. Znovu staré známe postavy, ktoré mám v srdci a sú obľúbené. Fenomenálny návrat Gandalfa po boji s Balrogom. Dve veže je vizuálne dokonalejší film a to je čo povedať, keďže jednotka sa zdala neprekonateľná. Akcie neubudli, efekty posilneli a znovu neprevyšujú dej. Ku koncu obrovská bitka, pri ktorej sa zastavuje dych. Dokonale natočené a pripravené. Škoda odľahčovania v podaní Legolasa a Gimliho. Príchod Gandalfa v závere bitky je mrazivý až sa slzy tlačia do očí. Hudobné motívy ostali a sú využité. Soundtrack je geniálny, tak ako aj v Spoločenstve prsteňa. Scény s hovoriacimi stromami v starom lese sú neuveriteľné, tak ako aj ich útok na Sarumanovu základňu, pri ktorom myslím, že každú chvíľu zomriem od úžasu. Znovu je vo filme cítiť hĺbku a príbeh, ktorý je pútavý a láka na ďalšie a ďalšie hodiny pozerania. Nemám výčitky podobne ako pri prvej časti. Nič mi tu nechýba, nič nevytýkam. Všetko je ako má byť. Navyše sa objavili nejaké nové postavy ako Miranda Otto alebo môj obľúbený Karl Urban. Bezradné putovanie hobitov do Mordoru s doprovodom slizkého Gluma je neuveriteľné dobrodružstvo. Ostávam pri domnienke dokonalosti, film dopĺňa jednotku a je skvelý spojovník a príprava na vyvrcholenie v najlepšom filme všetkých čias. Dokonalá filmová nádhera a u mňa druhý najlepší film čo som kedy videl. 95% ()

Noviik

Je to rozdílný film než první část, především proto, že Peter Jackson musel vytvořit několik příběhů, několik rovin, do každé z nich pak nacpat co nejvíce emocí. To se mu povedlo perfektně. Vše navíc brilantně gradovalo v bitvě o Helmův žleb, která byla opravdu velkolepá, úžasná, geniální. ()

Nivenx

Druhý díl nás hned od začátku hází do několik úrovní, kde musíme koukat na více dějů najednou a to si myslím, že vadí několika uživatelům zde na csfd oproti společenstvu prstenu, které jelo vlastně jednu maximálně dvě úrovně. Oproti prvnímu dílu je rozdíl, že už většinu postav známe a hodí nás to rovnou do akce, která je prostě parádní. Dvě věže nestrácí oproti prvnímu dílu v ničem, ale je potřeba skouknout vícekrát jak jednou. Já si druhý díl užil ještě o něco málo více jak Společenstvo a za zmínku stojí určitě Glum, který je nezapomenutelný. 100%// PS: Za zmínku stojí rozhodně stojí rozšířená verze, která celkový dojem z filmu ještě prohlubuje. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (viac)