Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

darthvader77

Nádherné fantastické a perfektní. Pravda není už tu ta temná atmosféra ze Společenstva, kdy všem běhla mráz po zádech z Nazgúlů, avšak to je vynahrazeno první velkou hromadnou bitvou o Helmův Žleb. Frodo se dál slábne pod tíhou prstenu a tím je celá jeho cesta těží. Opět hudba, akce, triky vše perfektní a sto procent. ()

J*A*M*B*O

Peter Jackson nie len prekvapil, on urobil geniálny skvost. Oproti predchádzajúcemu dielu sú Dve Veže omnoho akčnejšie, precíznejšie a dejovo lepšie. Konečne sa Pán Prsteňov dostal na úroveň akú si zaslúžil. Za jeden rok Jackson dosiahol neuveriteľný pokrok v celej svojej tvorbe. Objektívne je tento diel akýsi prepojovák medzi jednotkou a trojkou a je považovaný za najslabší, ale podľa mňa je dvojka omnoho viac. Mám full verziu, a musím uznať, že tie 4 hodiny som ani nespoznal. Celý film ma natoľko dostal, že som strácal pojem o okolitom svete. Peter Jackson si zaslúži obrosvskú poctu. Samozrejme, že celý zážitok som po prvý krát až tak dobre nespracoval. Peter Jackson išiel pekne podľa knihy, a myslím, že každý mi dá za pravdu ak poviem, že lepšie sa to už ani nedá. Dávam 10/10 bodov. ()

Lenii

Mně osobně se Dvě věže líbíly ze všech tří dílů nejvíc. Čím to přesně je, to nevím. Možná tím, že zde se děj celkově tak nějak láme. V prvním vše začíná - očekává se největší zlo, které nejde snad ani porazit, což dokládá i rozpad "společenstva" na konci filmu a utvrzuje v tom. Ve třetím se očekává konec - a to konec dobrý. Zároveň i velká bitva a vše zde i nalezneme. Ale co dvojka? Co bude tam? ... Dvojka by celkově mohla být o ničem, ale pro mě byla velice zajímavá. Utvrzuje v přátelství, které je zde zobrazováno (i když se "společenstvo" rozpadlo, tak Aragorn, Legolas i Gimli honí Skuruty, aby zachránili hobity). Utvrzuje v sílu a přesvědčení, ve víru (bitva o Helmův žleb - bezvýchodná situace, ... i přes nevolání, přichází pomoc, ... i přes křivdy se Rohanští jezdci vrací), v odvahu, odpuštění atd. Prostě bych našla hodně momentů a mohla tu nad nimi filozofovat. Takže proto dvojka u mně vede. No a co k samotnému filmu? Největší plus pro mě má to, že herci zůstali stejní. Protože co bytostně nesnáším, je to, že když se točí další díly (pokračování), tak do hlavních postav obsadí někdy někoho jiného. To mě fakt žere, takže zde velké plus. A jinak bych opakoval totéž, co jsem psala u jedničky. Tak tedy 5 hvězd a 100%. ()

Havala

Deset let po vydání této rekordní trilogie jsem se k ní konečně dostal. Musím říct na úvod, že budu hodnoti trilogii jako celek, ono to tak i je pojato a bylo točeno. Přiznávám že zájem k LOTRovi ve mě vzbudil právě Hobbit, kterého jsem i četl, Pán Prstenů ne. Především se jedná o zcela průlomovou záležitost, v mnoha aspektech se jedná o megalomanství :-) což v podstatě potvrzuje nový Hobbit rozprostřený na 3 díly. Mnoha lety od vydání filmů jsem byl ovlivněn hlavně reklamní kampaní, upomínkovými předměty, PC hrami a prostě celou merchanise. Od prvních záběrů až po neskutečné závěrečné titulky jsem nezaznamenal sebemenší zaváhání, vše poctivě dotažené do konce. Mám rád filmy na pokračování, a toto se opravdu povedlo, prodloužené verze nenudí, jsou naprosto úchvatně rozvedné, přitom děj plynule ubíhá. Remastering v Blu ray verzi je prostě parádička. Zvuková stopa je detailní, vyvážená, basy jsou ohromující přitom nekřičí a dobře zapadají k jednotlivým akčním scénám. Jedná se o jednu z nejprodávanějších filmových serií jaká byla natočena. Co do kvality mu může v současnosti jen Dark Knight série. Bylo toho hodně napsáno, nemá cenu to více rozvádět, snad malý nedostateček na závěr - určitě to byl jen klamný dojem, ale závěrečná bitva mi přišla spíše krátká, dalo se z toho možná vymáčknout více - epic end. Už tak ale Návrat Krále trvá v extended verzi asi 4:20. Tolkiena Jackson je prostě borec na konec. ()

Wooke

Je smutné, že celá trilógia Pána Prsteňov sa nedá s ničím iným porovnať, keďže na trhu film takejto kvality nenájdeme. Snáď by som mohol povedať, že ak v jednotke boli len malé bitky a hranie sa na hrdinov, tak tu finálna bitka bola úžasná a konečne to bola bitka, ako sa patrí. Inak úroveň zachovaná, kvalita snáď ešte vylepšená. Film, ktorý nikdy nezostarne a ak raz nájdem dievča, ktoré si so mnou dá celodenný maratón LotR, tak budem v siedmom nebi. ()

Kortexo

Kniha je biblí fantasy a je jedním z největším a nejpromyšlenějším dílem v dějinách lidstva...Peter Jackson je skalním fanouškem knih to je na filmů vidět, do filmů dostal nejlepší herce naši doby, film má precizní efekty a kulisy.Neexistuje na světě člověk, který by dokázal tohle natočit líp. ale přesto... K velikosti knihy se nepřibližuje ani omylem...Nikdo nikdy se nepřiblíží...Ten kdo má rád knihu, tohle musí uznat, jinak je pokrytec... ()

tombarider

Pro mě osobně nejlpší díl trilogie. Ač režisén musel díky obsáhlosti předhy stíhat několik dějů, neztrácel jsem se a s každým jsem se zvládl zžít. Když bylo uprostřed noci, bitva, civilisti byli skrčeni v jeskyni a slyšeli řev moster a umírajících mužů, cítiljsem se, jako bych tam byl s nimi, když na po tom objevil Gandalf a dorazil co ze skřetů zbylo, měl jsem slzy v očích..:D všechny díly trilogie miluji, ale co se akce apříběhu týče, tak trojka má 90, jednička 95 a dvojka 100%. ()

Pitryx

Totéž co první film, nebudu to psát podruhé. Jen zde přibylo hluchých míst a kecání. Navíc známé obludky se již ohleděly a v podstatě mimo stromů jiné nepřibyly. 2014011116440/17216 ()

Stejšn

Za elfy v Helmově žlebu a vůbec za celý ten Helmův žleb pár (2) facek panu Jacksonovi. Proč si vymýšlí scény navíc, když naopak některé zásadní knižní pasáže nezfilmuje? Když bych i připustil, že výprava mohla být na cestě z Edorasu do žlebu napadena náhodnou skupinou jezdců na vrrcích, tak ale přítomnost elfů ve Žlebu je něco tak nesmyslného, že Tolkiena by z toho musely bolet zuby a za to dvě (2) dolů. ()

kabeck

Ani se nebudu moc rozepisovat, film je sakra skvělý a nikdo mu neodpáře tak skvělé hodnocení. Myslím, že lepší adaptace fantasy knihy nebude nikdy natočena. ()

Brano

Druhý diel je o niečo lepší ako jednotka. Je viac tajomnejší a akčnejší. Už sa to všetko netočí len okolo Froda, ale ten už ustupuje do pozadia a v druhom pokračovaní sa objavujú aj nové postavy. Opäť je to vizuálne aj zvukovo nádherne, veľmi sa mi tiež páči celkové digitálne stvárnenie. Ale znova musím ubrať na kvalite, pretože ako aj v jednotke, tak aj tu je to zbytočne rozťahané. Vo filme je veľa hluchých miest s množstvom zbytočných scén, kde sa len kecá a Jackson by určite urobil lepšie ak by to zostrihal. Proste nedokázal ma film baviť takmer celé tri hodiny. Najviac ma zaujala záverečná bitka. V príbehu, teda v putovaní Froda do Mordoru sa to veľmi ďaleko nepohlo. Pre mňa najzaujímavejšie scény filmu sú, keď je na scéne Sauronová armáda. /75%/ ()

Rapaport

Druhý díl ságy nezklamal a svým zpracováním dál pokračuje ve spanilé fantasy jízdě. Měl jsem strach jak dopadne zpracování Entů, aby nevypadali jak stromy v Mrazíkovi, ale jsou perfektní. ()

adamix

Úžasné pokračovanie slávnej trilógie Pána prsteňov. Síce málinko slabšie, ako jednotka, ale stále veľká spokojnosť. Film krásne doladili nové postavy, ako Glum, Théodén, Éowyn, Éomer, Faramir, Gríma, no hlavne Glum. Glum je z celej dvojky asi najprepracovanejšia postava. No zas nehovorím, že ostatné nie sú dobré, to nie. Ostatné postavy vydávajú zo seba opäť len maximum, no Glum je oproti nim lepšie kafíčko. Hudba opäť krásne sfarbuje film svojími krásnymi témami, ako téma k Rohanu, k Mordoru a samozrejme aj k postavám. Akcia tu fičí v plnom prúde, a hlavne čo sa týka bitky na Helmov žľab. No je tu zopár nudných scénok, ako napr. scény s entami, scény s Aragornom a Arwen, scény s hobitmi a Faramirom. Ale dá sa to zvládnuť. No podľa môjho názoru najlepšia scéna je tá, kde útočí Gandalf s Éomerom a šesťtisíckou Rohirrimov na Urukov. Taká krásna predštartovka pred excelentnou trojkou. P. S. - Samové slová o dobre a zle sú krásne. U mňa 90%. ()

mrclTV

Ako správne pokračovanie je film minimálne na rovnakej úrovni ako prvý diel. Jackson kvalitne dokázal zvládnuť nástrahu neustáleho preskakovania medzi viacerými ohniskami deja. Prakticky po celú dĺžku filmu sa v postupne zvyšujúcich dávkach chystáte na záverečnú bitku o Helmov žľab. A potom príde skutočne luxusná smršť. Mňa vždy uchváti ako vedia tvorcovia filmu podla knižnej predlohy prekonať predstavivosť čítajúcich (teda aspoň mňa). A LOTR v podaní Petera Jacksona nie je výnimkou. Napríklad prvý pohľad na bránu do Mordoru, kďe sa veľký čínsky múr môže skryť ma úplne dostal. A to je len jeden z mnohých príkladov (Isengard a posledný pochod Entov, záver bitky o Helmov žľab, sochy na rieke Anduin - to bolo v jednotke, ale aj tak to bol úžasný pohľad...) Netreba zabúdať na krásne rozdvojeného Glocha, perfektná postava ako v knihe, tak aj na plátne. ()

teba

Pořád je to výborný, o tom žádná, ale už je tam na můj vkus moc bitev. Nicméně oceňuju, že se tyto vesměs obešly bez krve a že skřeti jsou - oproti těm z Hobita - poměrně roztomilí :o) ()

JosefTomas

Nepatrný úkrok stranou kvůli vysoké laďce nastavené prvním dílem. Druhý díl postavy sice dává do pohybu, nenechává je vydechnout, ale ničím moc nepřispívá a krom poslední bitvy nemá skoro žádnou památnou scénu, která by ho při zmínce katapultovala výš. Samostatně fungující dílo, ale v rámci série zbytečná mezivýplň, bez které bych se obešel. Pořád ale ukázková filmařina. 85% EDIT: Prodloužená verze a (nejen mých) pár let navíc mi paradoxně nesetrvává stejný dojem, který by mohl jít i níž. Může za to zajisté to, že jsem jedničku dal pár hodin před dvojkou (též prodloužená verze), zároveň stesk po době, kdy se výpravná sága dělala poctivě a s citem a kde pokračování mělo svůj důvod. Dvě věže sice mohou působit mezivýplňovým dojmem (jak psalo mé mladší já), ale v rámci trilogie minimálně v prodloužené verzi zastávají 2 akt, který se mi až nyní jeví téměř nepostradatelný. ()

Sssiksseilor

A new power is rising. Its victory is at hand. This night the land will be stained with the blood of Rohan. March to Helm's Deep. Leave none alive. To war! ~ V podstatě úplně stejný efekt jako u dílu prvního, jen zkrátka už nebyl první, ale druhý. The Battle of Helm's Deep je každopádně tou nejlépe vykresleno bitvou, co jsem na filmových plátnech spatřil. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)