Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

Pirkaf

Ve druhém díle se nám pan režisér Jackson snaží dokázat, že příběhu pana profesora Tolkiena rozumí lépe než samotný pan profesor, a začne ho libovolně měnit a přetvářet k obrazu svému a k údivu předlohy znalých čtenářů. Někteří filmoví odborníci, jako například Darina Křivánková z Lidových novin, jsou pak zmateni natolik, že mají pocit, že sledují příběh o milostném trojúhelníku Aragorn-Arwen-Eowyn. Jinak se jedná o skvělý fantasy film, o tom není pochyb. Jen bych byl raději, kdyby neměl v názvu ona dvě slova: "Pán prstenů". ()

GodComplex

Bez jakekoliv diskuse nejslabsi dil cele trilogie. Spojovaci dil mezi jednickou a trojkou, ktery se tahne velmi pomalu, schazi mu potrebne tempo a obzvlast v Director's Cut uz skutecne misty nudi. Diky pridanym scenam se ale dozvite spoustu zajimavych veci, o kterych jinak nemate poneti (pokud jste necetli knihu) napr. ze Aragornovi je 87. Finalni bitva o Helm's Deep nezachrani vsechny ty nudne story lines, ktere maji tenhle dil drzet, navic uz ve vetsi nez nezbytne mire zacina prudit Glum, ktery je nejotravnejsi postava cele sagy. Zdaleka nejlepsi element Two Towers? - Enti! "The Ents are going to war. It is likely that we go to our doom. The last march of the Ents." 6/10 ()

O.Peta

Nemám pochopení pro úspěch této série. Je to tak jednoduché, zdlouhavé, nic neříkající až zůstává rozum stát. Jestli jsem si stěžoval na první díl, tak tohle je proti tomu teprve hrůza. Dvě a půl hodiny se koukáte na šašky, kteří se honí po horách pořád dokola, že ani nevím, kde je tomu konec a kdo koho vlastně hledá a čeká se, až teda někam dojdou a tam si dají po tlamě. Jednu hvězdu obětuji za hudbu, abych byl objektivní, protože to se musí nechat ta je hodně kvalitní. Na třetí díl zatím odvahu nemám, proto odkládám na neurčito. 30% ()

Tommass95

Druhý díl je znovu výborný, ostatně jako celá trilogie, pro mě je ale nejslabší, protože v něm nejsou takové emoce jako v předchozím a v následujícím díle. Musím ale stejně před Jacksonem smeknout - aby režisér bez vzdělání natočil takovouhle trilogii je opravdu obdivuhodné. ()

numi

Dvě věže propadávají ve srovnání se svým předchůdcem a nástupcem. Jsou nejslabším článkem celé trilogie, ale to samozřejmě neznamená, že jsou špatným filmem. Jen v mých očích působí méně dokonale. V jedničce byl králem všech postav Gandalf a Ian McKellen tak králem všech herců. Ve dvojce už nemá tolik prostoru a na jeho místo se dostává geniální Glum. Jeho schizofrenie a utrápené oči nutí diváka (stejně jako Froda) si k němu vytvořit jakési osobní pouto. A stejně tak divákovi, jako Gandlafovi, je jasné, že Glum má v celém příběhu ještě sehrát důležitou roli. Tenhleten pocit je nejdůležitější informací dvojky a právě tohle se Jacksonovi podařilo na plátno dostat. Bitva o pevnost je famózní, hudba opět prvotřídní, ale nejúžasnější je vizuální podoba všech postav. Ať již zmiňovaný Glum, Elfové, Gandalf Bílý, skřeti nebo Entové. Druhý díl nejúžasnější pohádky všech dob. Čtyři a půl. [listopad 2006] ()

Makky

Dve veže majú jeden problém. Totiž film nemá zmysel pozerať vtedy, keď človek nevidel diel prvý. A navyše stále je tu braná akási "rezerva", pretože príde ešte diel tretí. Takže divák vie, že toto nie je ešte to vyvrcholenie, ktorého sa len dočká. Hold, takto to berie obyčajný divák, ktorých dúfam veľa nie je :)... Tak či tak je toto dobrodružný fantasy skvost, ktorý nám už nikto nikdy nevezme. ()

blackrain

Peter Jackson natočil dvojku mnohem svižnější, bitvy jsou mnohem velkolepější a celý příběh je více výpravnější. Pan režisér zatlačil i na citlivější strunu. Někteří jeho odpůrci mu to často vytýkají. Ja tam žádný důvod k vytýkání nevidím. Mě se to líbilo stejně jako předchozí film. ()

Bat55

Epickejší, akčnejší, viac veľkolepý než jeho predchodca, ale aj tak nie lepší. Spoločenstvo Prsteňa má obrovské kúzlo a Dve veže ho v niektorých scénach úplne stráca. Opäť, ale exceléntne zrežírované, opäť úžasný strih a kamera, opäť výborné masky, kostýmy, miniatúry a triky od Wety. Dve veže považujem síce za najhoršiu časť trilógie LORD OF THE RINGS, ale považujem ho aj tak za jeden z najlepších FANTASY filmov na filmovom páse. Príbúdajú nové postavy, ako brat Boromira Faramir, či kráľ Rohanu Theoden a jeho dcéra Eowyn. A vôbec, bitka u Helmova žlebu je niečo neskutočné, taká bitka sa len tak nevidí. Človek si len povie: Ako toto mohlo stáť len 90 miliónov dolárov? Jackson je asi najozaj kúzelník. Opäť, výborné zahrané všetkými postavami. Oproti prvej časti tu ale veľké slovo dostane Glum/ Gollum, naozaj najlepšia digitálne zahraná postava. Sam a Frodo putujú do Mordoru, železný pas zvádza vojnu s Rohanom a Gondor sa chystá na bitku so Sauronom o Stredozem. Je takmer nemožné, aby ste sa u tohoto skvostu nudili, aj cez svoju monštróznu dĺžku to má svieže tempo, príjemných hercov, vybrúsené efekty a nadupanú hudbu. Rohan Theme je nádherná skladba, ale na Ring goes South nemá ani náhodou. /95%/ ()

gogos

Oproti jedničce více rozsáhlejší, epičtější, efektnější, výpravnější, prostě a jednoduše větší. Ale bohužel taktéž ukecanější (alespoň ve speciální rozšířené edici). Herecké výkony jsou výborné, o hudbě a zvuku se snad ani nemá cenu zmiňovat, efekty, především pak Glum nebo Entové, vypadají i po 10 letech na jedničku. Kamera a záběry vůbec jsou úžasné a takhle velkolepý film se jen tak nevidí. Bohužel jeho rozsáhlost je možná místy i lehce na škodu. Viděna rozšířená edice v HD a musím konstatovat, že je o chlup horší, nežli jednička. Slabších 5* ()

kaylin

Pro mě je to jednoznačně nejslabší díl série, který přesto obsahuje scény, na které by jiné filmy nikdy nedosáhly. Například obyčejná scény, kdy Gandalf s gondorskými přijíždí na pomoc, mě vždycky dojme k slzám. Přesto má člověk pocit, že se čeká na něco velkého. Tím něčím velkým je samozřejmě "Návrat krále". Kdyby ale každý film měl takovou mezihru v rámci trilogie, studia by měla vyhráno. Epické a niterné zároveň, emocionálně silné, hollywoodsky krásné, ale místy taky pořádně hnusné. Nejlépe ale film funguje v trojboji se zbylými dvěma filmy. ()

MajklCZsk

Nejpoutavější díl v sérii Pána prstenů. Epická bitva o Helmův žleb, různé hlášky a soundtrack dělá z tohoto díla něco nezapomenutelného. ()

movieband

Dvě věže končí přesně tam, kde skončilo Společenstvo prstenu. Jackson nám ukazuje nádherné scenérie Nového Zélandu na místech, kde postavil Rohan, Edoras, Fangorn, Železný pas a Helmův žleb, kde se odehrála jedna z klíčových bitev. Dvě věže jsou značně ponurejší než Společenstvo prstenu a o něco slabší, ale i tak skvělé. Film je propracovaný a efekty jsou zcela uvěřitelné a udělané na jedničku. Hudba od Howarda Shore je svižná, dramatická, prostě Epická ! Tento díl je možná z celé trilogie tak nejslabší, ale nijak zvlášť.Už to není tak pohádkové jak Společentvo a začíná to nabírat ten temnější spád. Díky Bohu za Jacksona. ()

Damiel

Prostřední část třídílné ságy má oproti jedničce a trojce jednu velkou nevýhodu: nemá pořádný začátek ani konec. V kině mě to tolik neuspokojilo, přišlo mi to strašně rychlé a zkratkovité, takže kinoverzi bych rozhodně dal ****. Pak ale naštěstí přišla rozšířená verze na DVD a těch 42 minut opravdu děj propracovalo do hloubky natolik (klíčové jsou scény vysvětlující vztah Boromira, Faramira a jejich otce, velmi důležité pro lepší pochopení trojky), že jsem jen nevěřícně zíral. Naprostá pecka, takže dávám stejně jako jedničce *****. ()

Thomassi

Druhý díl fantasy eposu jménem Pán prstenů. Začíná tam, kde skončil první díl a pokračuje bez dlouhých obkecávání a postupně graduje. Frodo se pomalu ale jistě blíží k Hoře osudu, kde musí zničit prsten zla. Sestkáváme se tady s postavou jménem Glum, na kterého určitě nikdo nezapomene. Naprosto fantastický charakter, který si všichni zamilujeme. Po všem tom putování na konci vypukne velká bitva o Helmův žleb, kde se utkají hlavní hrdinové se skřety. A zde byla vyslovena historická hláška, která mi utkvěla v paměti - Bitva o Helmův Žleb skončila. Bitva o Středozem teprve začne. - připomínající světoznámý výrok W. Churchilla po porážce Francie v roce 1940. Ale teď zpět. Musím říci, že druhý díl se mi líbil o něco více než první. Byly zde různé zvraty a vše vyvrcholilo mohutnou bitvou. Přibyly nové postavy a vše bylo rozdáno na následující a poslední část. ()

katuska138

Tenhle skvost obsahuje scény, které se vám vryjí navždy do paměti, scéna, ve které Enti ničí Železný pas mě pokaždé zaručeně rozbrečí. Při každém dalším shlédnutí mi jen zůstává rozum stát nad tím, jak Jackson dokázal naprosto nenásilně spojit scény před zeleným plátnem s dokonalostí přírodních krás Nového Zélandu. To celé podkreslené Shoreovou hudbou, bez které by ten zážitek rozhodně nebyl úplný. Ten film ani tak nestojí na hercích a jejich výkonech, ač jsou skvělé, ale právě na síle celého toho příběhu. ()

MATADOR

Pokračování jak má být. Jen škoda, že se nepodařilo trochu přitáhnout na dynamičnosti příběhu a šlo zde spíše o vyprávení, což se ale dá chápat! ()

Helo

Jacksonův masterpiece při jehož sledování mám téměř od začátku do konce zimomriavky. Prodloužená verze je čtyři hodiny trvající extáze (počítaje i půl hodiny závěrečných titulek, jež jsou doprovázeny jedním z nejkrásnějších soundtracků), kde dávají konečně smysl i změny oproti knížce (elfové). Scény s Glumovovou samomluvou jsou naprosto úžasné. Zdejších 88% rozhodně není odpovídající hodnocení. Noro lim, Peter, noro lim! " Na Západ odešly naše dny, přes kopce... do stínu." ()

JohnMiller

Toto bol prvý film s trilógie Pána Prsteňov ktorý som videl okolo roku 2003-2004. Vtedy som mal asi 12 rokov a o Pánoch Prsteňov som nevedel prakticky nič... Takže som na to išiel ako na Nekonečný Príbeh. ľudia to bolo prekvapenie taký podobný zážitok som veľa krát v živote nemal. Strašne ma to chytilo . Túto časť som videl najviac krát. Asi najlepšia výprava akú som kedy videl na vlastné oči .Obrovský príbeh zo silnými postavami a epickým vyvrcholením boja o hrad. Kde mal nepriateľ obrovskú prevahu. "žral" som tento film v detstve a "žerem" ho aj teraz , a takých filmov je málo. ()

Hamaradža

PP je nadľudské dielo. Všetko ostatné už tu asi bolo povedané. Zhliadnutá predĺžená verzia, 5* a po druhom zhliadnutí sa možno rozkecám viac. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)