Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

Smileface

Ano,Dvě věže jsou vyjmečným filmem,řekl bych ale,že se Jacksonův film až příliž odlišuje od románu J.R.R. Toliena(Film Dvě věže ani nezabírají dějem celou knihu),navíc ten kdo neviděl první díl(což se ovšem nepředpokládá) nemá ve Dvou věžích téměř šanci se vyznat.Dvě věže navíc nedokázaly plně odstranit "syndrom druhého dílu",tedy že film nemá pevný začátek ani konec,jen posouvá děj celé trilogie dál.Jde samozřejmě o vinikající film plný efektů,akce a tentokrát také vtipu,ale z důvodů výše popsaných musím dát "jen" 4 hvězdičky. ()

Luksa

Pět za Rohiry, Gluma, parádní bitvu a neselhávající režii. Pokud bych měl něco vytknout, tak to, že v druhé půli je několik "hluchých" míst, trocha patosu a zbytečných dějových odboček oproti knize. Ale nic, co by mi kazilo zážitek. Jackson suverénně jede a dvojka je jen o kousek níž než pro mě geniální jednička. ()

lskala

Komentář se bude shodovat s komentářem ke Společenstvu i Návratu Krále. Celá trilogie nemá slabého místa. Jde o takové vizuální i sluchové orgie, které asi nic nepředčí. Howard Shore složil geniální hudbu a filmu víc než zdatně sekunduje! Jasných 100%!!! ()

Maynard.

Peter Jackson mě opět vzal na putováním za neskutečným dobrodružstvím. Dvě věže mám z celé trilogie asi nejmíň v oblibě, což je působeno mírnou nevyvážeností jednotlivých příběhů. Asi nejmíň mě bere příběh kolem Pipina, Smíška a Stromovouse. O poznání lepší už je hlavní příběh kolem prstenu, který totálně nakopává postava Gluma, ten se stal mým favoritem a převzal tak od Gandalfa otěže udávající tempo. Glum je po všech stránkách dokonalý, jeho schíza je vtipná a přes to tragicky smutná. Nejvíce mě ale pochopitelně přitahuje příběh kolem následníka trůnu. Zde se objevuje nejvíce akčních, dojemných a líbivých scén. No holky řekněte, sledovat Aragorna a Legolase v bojích, to je pokoukáníčko :o). Jako třešnička na dortu a jako úlet do těch nejhlubších snů je zde příběh Arwen, který snad natáčeli samotní elfové... I přes to, že mám Dvě věže až na třetím místě, tak se jedná o strhující podívanou, která prostě nemá obdoby. Na tak barevný a pestrý příběh se dívá úplně samo. Hudba opět brilantní (už ani nevím jaký další přídavný jméno bych měl použít :o) ). Tak jako v jedničce, i zde doporučuju extra long edition, páč se i zde objevuje dost momentů, které rozšíří obzory filmových nadšenců. Kvůli přesně takovýmto filmům bůh stvořil osmý den kino :o) ()

Cejny

Pán prstenů je naprosto úchvatné a úžasné dobrodružství, plné napětí a zvratů. Všechny díly jsou extra třída, kterou bych mohl sledovat až do roztrhání těla. Vše navíc doprovází výborná hudba, takže co víc si přát? ()

Sdoom

Můj nejoblíbenější díl trilogie. Bitva v Helmově žlebu nemá chybu a scéna, kdy se Gandalf objeví s rohirimy na kopci a valí se dolů z úpatí hory je jednou z nejlepších v celých dějinách filmu. Edit 7.1.2014: Přidané scény v extended verzi nic moc neřeší, alespoň trošku přiblížily klíčovou postavu Aragorna. Původně jsem zapomněl zmínit hudbu, která je stejně jako v prvním dílu naprosto dechberoucí, zejména rohanský a isengaardský motiv. (Blu-ray, orig.) Edit 19.2.2021: I přes navýšení hodnocení u prvního dílu zůstávají Dvě věže mým top dílem. Rohan ftw. a bitva o Helmův žleb je stále mojí nejoblíbenější bitevní scénou, kterou jsem kdy viděl (to neznamená nutně nejlepší čistě formálně). (4k UHD blu-ray, orig.) ()

BMAJTZ

Když jsem viděl Dvě věže poprvé, bylo mi 15 let a já tenhle příběh dokonale nechápal. O téměř 10 let později jsem konečně zjistil co bylo myšleno těmi dvěma věžemi. Kvalitativně jsme na tom podobně jako u prvního dílu. Vizuální stránka je opět výborná a samotný příběh nenudí. Problém příběhu Dvou věží je ale ten, že neuvěřitelně natahují děj aniž by nějak výrazně ovlivnil dění. Připouštím, že to není až tak kritika filmu jako spíše předlohy. Samozřejmě bitvy jsou epické, ale čím bitva o Helmův žleb skutečně příběhu přispěla mi uniká. Druhý díl se v samotné trilogii dá skutečně vynechat a až na to, že v posledním díle nebudete znát některá jména to opravdu nevadí. Proto v rámci trilogie dávám o hvězdu méně. Hodnotím jako průměr, ale v rámci trilogie, v porovnání s jinými fantasy filmy rozhodně překonává kde co, tak se nenechte zmást mým hodnocením. ()

Circumscriptor

Druhý diel legendárnej trilógie Pána prsteňov sa viac ako vydaril. Jackson z toho urobil vyslovene mániu a náboženstvo ktorá ovplyvnila milióny ľudí po celom svete a bude ovplyvňovať naďalej. ()

sedm.1

Nechci, a především ani nemůžu, porovnávat, jestli jsou Dvě věže lepší než Společenstvo, nebo horší než Návrat krále, anebo tak nějak podobně přeházeně, to prostě ale nejde a je to podstatě i úplně jedno, neboť já to beru tak, že všechny tři filmy tvoří jeden celek, sérii, která je pro mě osobně ovšem ztělesněním snu a která neměla, nemá a nebude mít obdoby. Nic víc ve filmovém světě, než trilogie Pána prstenů, už zkrátka neexistuje, není. Nic se k ní nemůže ani přiblížit, je nedotknutelná, jedinečná, je to LOTR a já při každé další a další repríze jen valím oči a jsem na naprostém vrcholu blaha. A je skutečně jedno, o jaký díl se zrovna jedná, všechny tři jsou neuvěřitelně vyrovnané, a ikdyž je každý trochu jiný, tak co do kvality, jde o do posledního detailu vyrovnanou filmovou extázi. Takže i Dvě věže jsou díky Peteru Jacksonovi monumentálním zážitkem, velkolepým, dech beroucím opusem, vizuálními orgiemi, dějově neuvěřitelně strhující a dynamickou podívanou, disponující gigantickou akcí, s neobyčejně silnými emocemi, plné napětí, občas i velice funkčního humoru, atmosférou, která mi vhání slzy do očí, úžasnými postavami, o jejich představitelích ani nemluvě, na mě zkrátka nikdy žádné jiné filmy nepůsobily tak strašně silným a ohromujícím způsobem, jako právě tyto tři díly této filmové klasiky a tohle je prostě pro mě srdeční záležitost, těžko mohu co jiného dodat, DOKONALÝ!!! ()

Lučo

To vsetko dobre co bolo v jednotke je a tu, iba Dve Veze su menej rozpravkove ako Spolocenstvo (Predsa uz tu nieje Hobitin). Dve Veze su vsak monumentalnejsie, akcnejsie a dynamickejsie.Vcelku dobre dopadlo aj pridanie humoru v podani Gimliho a Gluma. No Glum je kapitola sama o sebe. Tak vynikajuco urobenu pocitacovu postavicku som este v ziadnom filme nevidel. Celkovo efekty sa znovu vydarili (uz sa tesim na Navrat Krala). A Jackson aby "potesil" Tolkienovcov znovu spravil na niektorych miestach "svoju" verziu pribehu. ()

Kracken

Film o dobru a zlu snad v té nejlepší možné filmové podívané co znám. Frodo jako malý/velký hobití hrdina je úžasný a další postavy jak bysmet. Je fakt že se málokdy povede aby film předčil knižní předlohu, ovšem v tomto případě je nutno uznat že vyjimka potvrzuje pravidlo. Zatraceně dlouhé dobrodružství které však vezme člověku dech a stane se nezapomenutelným zážitkem. Pro fanoušky co znají i Tolkienovy knihy je to povinnost, pro ostatní co mají rádi digitální efekty skvělá zábava. Nejen samozřejmě druhý díl ale celá trilogie je skvělá a může se řadit mezi nejlepší fantasy vůbec. ()

KoRner

Tú beznádej som priamo cítil na sebe a aj keď som vedel ako sa to malo skončiť, avšak Peter Jackson ma milo prekvapil. Tie jeho úpravy boli len k dobru a lepšej celistvosti filmu. Slabšie hodnotenie má možno preto, že často ukľudňoval nás scénami s Entmi, o ktorých sme dlho pochybovali ako zasahujú do nášho príbehu. Ale beriem to ako poctu Tolkienovi, ktorý bol náruživý botanik. Veľmi silný zážitok. ()

MARTIN*I

Taky skvělej film!! Lbí se mi, že u většiny pokračování filmů to de s kvalitou sestupnou tendencí... To u Pána prstenů nevidíte... Asi to bude tím, že se prakticky jedná o jeden mega velkej film rozkouskovanej do tří dílů... Kdo by taky vydržel více jak 9 hodin u jednoho filmu? :-) Ne ale je to fakt pěkný!! Ve stylu jedničky, takže skvělý!! Bitva o hlásku!!! Naprostá paráda!!! Kolikrát si pustim jenom tenhle úsek... ()

hudryhudry

"Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, do temnoty sváže." Tak asi tahle myšlenka bleskla hlavou J.R. Tolkienovi, když si prohlížel manželčinu šperkovnici, a vzikla tak nesmrtelná sága o malém Hobitkovi, který jde vstříc všemu nebezpečí zničit zlo, které pomalu, ale jistě, přemáhá všechno dobro. Právě jsem asi již popáté dokoukal druhou část filmové verze Tolkienovy triologie a opět mi běhá mráz po zádech, jako při prvním zhlédnutí. Ano, Peter Jackson je mistr na velkolepé vysokorozpočtové snímky a dává to jasně najevo. V kombineci s úžasnou a velkolepou orchestrální hudbou od Howarda Shora vytvořil filmovou báseň. Všichni, kteří alespoň viděli, když už nečetli, Pána prstenů, vědí, že na konci první části se společenstvo prstenu rozdělí. Celý druhý díl tak sledujeme několik příběhových linek, které se potom nakonec spojí v obrovské a úchvatné bitvě o Želmův žleb a Železný pas. Smíšek a Pipin již putují na svou vlastní pěst. Elijah opět předvádí onen herecký výkon "neustálého smutného kukuče", kvůli kterému tohoto prcka milují snad všechny fanynky. Do cesty se jim však připlete proradný Glum "miláššek" Smeagol. Putování hlavních bojovníků bývalého společenstva, kteří se snaží zachránit unesené hobity Smíška a Pipina, koření jemné vtípky na adresu malého, ale bojovného trpaslíka Gimliho (ono se také říká, že čím menší je pes, tím víc je to uštěkaný podvraťák). Smíšek a Pipin se mezitím snaží dostat ze zajetí Skurutské skupiny, což se jim nakonec povede. Po jejich filmovém setkání se Stromovousem budu v lese vždy radši tišší a ohleduplnější... Tyto všechny dějové linky se pak na závěr spojí v obrovité bitvě, která do té doby na filmových plátnech asi neznala moc konkurenty. Na svou dobu (přeci jen už je filmu 5 let) jsou zde využity špičkové efekty a i když zde dobro v bitvě zvítězí, válku ještě nevyhraje... Druhý díl Pána prstenů mi přijde jeko velmi dobře vystavěné přemosténí mezi prvním a třetím dílem, ve kterém je ještě dostatek krásných záběrů novozélandské krajiny podobných jako v ještě "idylickém" prvním díle, ale i mnoho temných částí, které připravují na velmi temnou část závěrečnou. Myslím, že si budeme muset ještě dlouho počkat, než se najde opět tak dobrý a velkolepý film ve svém žánru, jako je triologie Pán Prstenů. Jedinou mýlkou asi zůstane světlovlasý Legolas "orlí voko" Orlando Bloom, který hraje vskutku "neobvykle" ve špatném slova smyslu (kamenný jak Arnee na vrcholu kariéry). P.S. Liv Tyler se svýma špičatýma ušima je skutečně k nakousnutí :-) ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)