L'impressionniste fin de siècle

• Francúzsko L'illusionniste fin de siècle (viac)
Krátkometrážny
Francúzsko, 1899, 1 min

Tentrokrát Georges Méliès "čaruje" s pomocí baletní tanečnice, kterou nejprve nechá zmizet, poté zase objevit, posléze ji promění ve sněhové vločky a nakonec se sám Méliès v tuto tanečnici promění, aby se pak stal opět sám sebou... (Stegr)

Webb

Tento film má dva názvy. První je "The Conjuror" a druhý potom "An Up-To-Date Conjuror". Dokonalé! Bravo! Je vidět, že Mélièse kouzlení opravdu baví a musím uznat, že se mu to setsakramentsky daří. ()

Slasher

Méliesovy rané filmy, co jsem měl možnost vidět, jsou v podstatě v práci s efekty pořád dokola to samé, ale to pravé KOUZLO nepostrádá ani jeden. ()

liborek_

Méliés - filmový mág konce 19. a počátku 20. století - omezil v roce 1899 klasické "lumiérovské" plenérové záběry a věnoval se stále více trikovým filmům. Impresionista z konce století je pro diváka o necelých sto let mladšího než tento snímeček krásnou ochutnávkou autorova mistrovství, které mělo dosáhnout vrcholu v následujících pěti letech. ()

nunka

Vrámci kategórie trikových filmov, v roku 1899 Cheorges Méličs robil čo mohol. Zaujímalo by ma, aké triky by dokázal so súčasnou technikou??:) ()

Marek1991

Opäť veľa ďalších trikov. Opäť treba konštatovať, že Méliès bol pán umelec. Iluzionizmus, kúzelníctvo, ktoré sa dostalo na plátno a mohlo inšpirovať, ktovie, či si z toho ľudia ako Copperfield niečo zobrali. Nápadité a zábavné. ()