Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

Lailath

Pán prsteňov je moja srdcovka. Už ani nepočítam koľko krát mám všetky časti pozreté. A aj keď som dotknutá Tolkienovou tvorbou /mám od neho prečítané všetky knihy, Pána Prsteňov dva krát/, myslím že film sa ozaj podaril. Z prvej časti sa mi najviac páčilo spracovanie cesty Moriou, a Gandalfou súboj s Balrogom. To sa ozaj podarilo. Oceňujem aj výber herečky na rolu Arwen. Liv sa na to dokonale hodí, lepšie sa ani vybrať nemohlo. Neviem čo viac napísať, je toho veľa ale stačí na to jedno slovo SUPER. ()

chosan

Senzační film od senzačního režiséra co víc si přát. Pro mě naprosto skvěle zvládnutá kniha na filmové plátno možná ještě v lepším podání než kniha sama jasných 90%. ()

Allein4

Snad každý tohle viděl, četl knihu nebo ví, o co se jedná. Takže se nepřidám k těm dalším masám, kteří Pána Prstenů komentují pomalu minutu po minutě. Jen řeknu jediné: Pokud ne celá trilogie, tak alespoň tento první díl rozhodně patří do pokladnice světové kinematografie, takže pokud nechcete zůstat pozadu, vřele doporučuji tuhle nádheru vidět. ()

sidthekid

P.Jackson vytvořil nejlepší fantasy film posledních desetiletí. Skvělá výprava, kamera, herecké výkony... A všemu vévodí skvělá hudba. ()

kondomxxl

Ked som na to siel do kina, nemal som sajnu o com ten film je, ake je obsadenie, proste nic. Z kina som ale vychadzal s myslienkou, ako je to vlastne mozne, natocit taky film, navyse podla knihy, ktoru som si precital az neskor. Ten film je proste dychberuci, kazducicka scena je epicka, nezabudnutelna. A soundtrack ? Podla mna ide o najlepsi soundtrack aky som kedy pocul, OST, bez ktoreho by vlastne film ani nemohol fungovat. Vsetko je to pospajane tak magicky, ze vlastne ani nema cenu to dalej rozoberat. 120 % ()

morlumak

Nejpovedenější díl celé trilogie, možná i kvůli tomu, že se nejvíc drží knihy. Jackson všem dokázal, že s dobrým týmem jde zfilmovat nejspíš opravdu vše. Navzdory tomu, že film má tři hodiny, tak děj letí rychleji než nazgul. Ani jednou film nenudí, naopak, napětí s každou scénou přibývá. Není, co dodat. ()

27p16and41p6

To už je nostalgie. Na základce jsem na to hleděla pořád dokola, nikdy dřív jsem takovou krásu neviděla, i příběh byl pro mě barvitý a zajímavý. Děkuju tomuto filmu i za to, že mě přivedl ke knihám. Na druhou stranu komentář mojí mámy taky stojí za povšimnutí: pořád někam jdou, nic moc se neděje, jenom furt někam jdou, takové filmy jsou o ničem. ()

petrce

První díl z trilogie je skvostem mezi fantasy filmy. Úžasné dobrodružství, film plný úžasných záběrů Novozélandské krajiny. Atmosféru filmu velmi hezky doplňuje hudba (Alan Shore a Enya to je libozvučnost nejen pro uši), příběh má klidné, mírumilovné stejně jako nervydrásající pasáže a nechybí ani romantické scény nebo scény plné přátelství. Alegorie k druhé světové válce a nebezpečí ovládnutí světa obrovskou silou je patrná. Doporučuji zhlédnout v rozšířené verzi a na kvalitním televizoru, pokud bude někdy opět příležitost, tak zase i v kvalitním kině, protože tento film nikdy neomrzí a z celé trilogii je mým nejoblíbenějším! ()

vlnka

Keď raz umriem, v ďalšom živote sa chcem prevteliť do hobita a žiť v Stredozemi, ktorá bude vyzerať ako Nový Zéland, okolo mňa bude pobehovať švárny urastený Aragorn a do toho mu bude spievať Enya. Je mi celkom jedno, že mi potom dáke čudné stvorenie odhryzne prst. A ak by mi tento plán náhodou nevyšiel, tak sa chcem aspoň raz v živote dostať na Nový Zéland, lebo tá krásna príroda mi vohnala slzy do očí. Keby dokonalosť kvitla, tak je tento film ako ružový ker. Skvelý začiatok skvelej trilógie, Long live Peter Jackson, lebo on učinil zázrak. ()

Eve Lyn

Neskutečné, že i po téměř devíti letech, kdy jsem Pána prstenů poprvé viděla v kině, mi skoro při každé druhé scéně naskakuje husí kůže, když si ho znovu pustím. A člověk by řekl, že po tolika letech při rychlosti, s jakou se film vyvíjí, už budou zastarale neefektní a budou působit trapně nebo minimálně ztratí emoce, které na mě kdysi přenášely. Ale ne, tenhle film nestárne. Hloubkou a rozsahem, s jakou se do mě zakousl, už ho jen tak nic nepřekoná. ()

montel

Hobit Frodo (Elijah Wood) dostane od svého přítele Bilba (Ian Holm) magický prsten, po kterém nejvíce touží mocný temný pán Sauron. Kdyby jej získal, celý svět by zasáhla jeho krutovláda a věčná temnota. Frodo má před sebou přetěžký úkol. Dostat prsten na místo kde byl vyroben a tam ho zničit. Na nebezpečné cestě proti všemožným úskalím jej doprovází skupina přátel...První díl trilogie režiséra Petera Jacksona. Velkolepá výprava, hudba a skvělí herci i výborný děj. Asi takhle bych popsal začátek mistrovského díla. Bohužel se první hodina dost vleče. 75% ()

schindler

Těch kladů je zde obrovské množství, takže bych rád vyzdvihl například tento. Jsem strašně rád, že se tvůrci nebáli natočit akční scény syrově (krev, uříznuté končetiny). Dá to filmu určitou důstojnost a vážnost. Malé děti mají hold smůlu, budou si muset počkat. ()

Grizzlac

Nejlepší filmové zpracování jedné z nejtěžších knižních předloh, jaké si lze jen vůbec představit. Peter Jakcson zfilmoval čtenářovi představy způsobem, který se zapsal jednou pro vždy do historie filmu a do mé paměti. ()

Yvettka

Trošku rozporuplné pocity jak hodnotit. Subjektivně mě opravdu nebavila knížka, s filmem to bylo bohužel to samé. přišlo mi to šíleně rozvleklé, 1. díl ještě celkem poutavý, další jedna bitva za druhou a to mě moc nebere. Objektivně dokonalá výprava, skvělé masky (ti skřeti byli dokonale odporní), perfektní hudba a na to, jak je předloha šíleně popisná, se velice dobře podařilo ji zachovat. Kostýmy hudba, efekty, super, ale můj šálek kávy to fakt není. Podruhé bych si ho nepustila. ()

pazzini

Spomedzi všetkých troch dielov je spoločenstvo jednoznačne najlepšie. Jackson to už ani lepšie nemohol natočiť. Skvelý film. ()

Trevize

Knižní fantasy mě moc neříká a konkrétně od J.R.R. Tolkiena sáhnu vždy nejraději po Hobitovi. Peter Jackson ale vytáhl dle mého ze žánru fantasy to nejlepší. Upřednostnil především jeho obrazotvornost, imaginativnost, bohatou a zábavnou narativnost, pustil na svět všechnu tu mýtickou sílu. Přiznejme si, s Tolkienenm to šlo snadno. Stačilo seškrtat všechno to chození krajinkou a dostat se k jádru dění. Velké plus získal pro zachování původních hodnot celé trilogie. V historii většiny amerických předělávek nebo zpracování kultovních námětů do filmu vidíme hrubé znásilnování pod vidinou zisku, v Pánu prstenů od Jacksona se tak nestalo (Díky bohu). Geniální kousek 100% ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera