Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

Peter-1307

Na filmy, ktoré majú ako predlohu knihu, ktorú som prečítal a obľúbil som ju, idem s obavami, pretože ak ma kniha zaujme, tak slová, vety a text začnú pre mňa plynúť ako film. A tak to bolo aj v poradí prvým dielom trilógie Pán prsteňov. Výsledok však predčil všetky moje očakávania. To ako stvárnil svoje predstavy Peter Jackson o krajine Stredozem a o boji dobra a zla je niečo neuveriteľné. Vymakané počítačové efekty armád a postáv z fantázijnej ríše, vizuálne dopľňa prekrásna príroda New Zeelandu. Herci ničím neničia tento uchvatný vizuálny zážitok, ale naopak umocňujú, Kostýmy, hudba to len a len dotvárajú k ideálnému obrazu filmovému. Takže... kde bolo tam bolo zrodila sa zásluhou Petra Jacksona trilógia Pán prsteňov, ktorá zmenila svet filmu. ()

Murphy123

Stejné hodnocení dám ke všem třem dílům trilogie. I když samožřejmě lze hodnotit jednotlivé díly trilogie, nechci tak činit...Pán prstenů je trilogie na sebe navazující... a tak jí také vnímám...jako celek. Mé hodnocení?...myslím že tento filmový skvost nic a nikdy nepřekoná... (doporučuji shlédnout rozšířenou verzy) ()

Nessos

Nejlepší film žánru fantasy v mé TOP 10. /// Kdo by neznal příběh Froda Pytlíka a ostatních věrných hobitů. Kdo by neznal příběh spravedlnosti oddaného Aragorna, nástupníka trůnu Gondoru. A kdo by neznal příběh Galdalfa, nejvěrněji zahraného čaroděje ve filmu. Pochybuju, že v roce 2011, existuje někdo, kdo Pána prstenů neviděl. A každý, kdo tuto trilogii viděl, tak nejspíš její kvality viděl, takže nemá smysl tady básnit, chválit a sumarizovat, jak si vedl Peter Jackson při režírování dobře. Jasných 5*. ()

yaqwsx

Velice pěkně natočené fantasy, které zaujalo i mě, osobu, která fantasy téměř nesnáší. Dokonce jsem i "přetrpěl" dlouhou stopáž, což také u mě není obvyklé. Bohužel mi tu chyběl nějaký ten okamžik, který by mě dokázala zarazit do sedadla - všechno plynulo, ale nedojímalo... ()

arthinko

Hneď po skonečení som si povedal...chcem to vidieť ešte raz a chcem vidieť hneď pokračovanie. Za svoj život som tento film videl minimálne 50krát a dokážem ho pozerať znova a znova. Vždicky to pozerám s úžasom a po filme som s toho normálne omámený :D Skvelý príbeh, hrdinovia...proste dejovo je to bomba! Tímto Jackson dokázal že patrí medzi elitu svojho remesla. ()

Brka

Ani po desiatich rokoch pre mňa tento film nestratil svoje kúzlo a dodnes ho nič neprekonalo. Prenesie ma do úplne iného sveta, ktorý je dokonale premyslený, krásny a tak trochu tajomný. Som nekritický obdivovateľ Tolkiena a trošku mi trvalo kým som sa zmierila s niektorými zmenami ale po niekoľko násobnom pozretí na také hlúposti kašlem a uznávam, že lepšie sa to natočiť nedalo. ()

MartinJ5

Težko byste našli lepší a v moderním stylu natočené fantasy akční drama, kde se snoubí osobitost postav různých ras a národností, natolik podobných naší realitě předané J.R.R. Tolkienem a se špetkou humoru a filmařské obratnosti od Petra Jacksona, jehož filmařského stylu se většina lidí ve spojení se zfilmováním této knihy tolik bála. Ke skvělému hereckému obsazení, tématicky nepřehnané hudbě a velmi zajímavého prostředí není co dodat. 90 % ()

greymon

Já říkám, že je to skvělí film se skvělou atmosférou a napětím. Tenhle film se opravdu povedl režiséru Peterovi Jacksonovi. Dobří herci, kteří dobře zahrály své postavy. Jediné co mi opravdu trochu vádí jsou i když to nerad přiznávám skřeti. Sice bez skřetů, by film Pán prstenů nebylo to pravé, ale mně tam moc nesedí. Ale když zapřemýšlím, tak jiná armáda by se tam nehodila. I se skřety film stojí za shlédnutí a mě se velmi líbí a ještě jednou obdivuji Petera Jacksona že něco takového dokázal natočit. ()

Aiwn

Film jsem viděl sice hodněkrát, ale líbil se mi až po přečtení knihy, a to jsem se stal už opravdovým fanouškem, který hodlal obětovat plno času shánění tehdy nové prodloužené nedabované verze, která je samozřejmě lepší, i když kvůli dlouhému času někoho může omrzet. Pán prstenů je film se vším všudy. Velkou procítěností, která u druhého dílu trochu chybí, efekty, mysteriózností, fenomenální hudbou, výbornou režijí...prostě vším. U hodně filmů vidíte, že je to prostě film, ale tohle by mohla být klidně i skutečnost, prostě kdyby Středozem existovala, tak by to do ní opravdu přesně zapadalo. Výkony herců do filmu jednoduše patří, věnují je filmu a ne divákům, Peter Jackson dal Společenstvu naprosto všechno, to vidíte hned na začátku. Nejen že skvěle obsadil herce (např. Christopher Lee se pro Sarumana narodil), ale také se věnoval tak naoko zbytečným věcem, jako výbavě hobití nory. Samozřejmě, že jsou tu nějaké chyby, ale na tak dlouhý a dobrý film je jich tu málo. Co se týče knihy, tak ve filmu je přesně to, co by mělo být, ani o nic víc, ani o nic méně. Scény, které v jedničce chybí, jsou nahrazeny ve dvojce. Takže s hudbou, která o ději přímo vypovídá a vším, co do Společenstva patří, dávám 100%, protože tak skvěle natočený snímek se už dlouho ve světě kinematografie neobjeví. ()

Bendiys

Zacinam cele te epicke podivane prichazet na chut. Vyborne na poslech i na zhlednuti. Jacksonovy novozelandske exteriery a vykresleni postav jsou lepe zpracovane nez v samotne Tolkienove knizni predloze... ()

Cherry_Bomb

Dokonale natočené rozsiahle knižné dielo, ktoré opisuje aj život odlišných stvorení od ľudí. Veľký súboj dobra nad zlom a silou prsteňa nad silou statočného srdca. Cesta odvážneho hobita Froda a jeho priateľov až na koniec síl. Prepracovaný film, efekty a herecké výkony. Nechala som sa úplne pohltiť príbehom a všetky časti v rozšírenej verzii som doslova zhltla za jeden víkend. Tento čarovný príbeh patrí k tým najlepším filmom aké som mala možnosť vzhliadnuť. ()

31alegria

Pro mě nejlepší film podle knižní předlohy. Uchvácený po všech třech filmech jsem se vrhl na knihy. Je pravda, že ve filmu i u prodloužené verzi je asi maximálně 15% celkového děje, ale myslím si, že to filmu vůbec nechybí. Nejlepší fantasy záležitost vůbec. ()

gidzitka

Nastokrát děkuju Petere Jacksone za tento filmový zážitek, který mi nikdo z hlavy nevymaže! Jako teenagerka jsem slyšela nadšení všude - ve škole, na netu, od kámošů. Nevěřila jsem a šla se přesvědčit ... ČETBOU. Přece nebudu vyhazovat peníze za nějakou pohádkovou ptákovinu a výhradně mě zajímají existenciální dramata. Jenže ono ne. Objevila jsem svět, o jehož existenci jsem neměla do té doby žádné ponětí. Svět, který je tak trochu metaforou křesťanské Evropy, protože celá kniha je vlastně o oběti a o nenásilí, umění říci "ne" moci, slávě, velikosti... Sice je filmové zpracování od PJ trochu plytké a americky hrdinské, ale to se dá odpustit. Vizuálně dokonalé obžerství, kterému kralují čarodějové (Saruman i Gandalf) a hobiti (Frodo a Sam). ()

eges

Asi 100% lidí, kteří četli tuto knihu se mnou nebudou souhlasit, ale po přečtení knihy musím říct, že film je o něco lepší i když kniha je kniha (pouze v Morii jsem se snad naplno ponořil do děje knihy, jinak moc ne) ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera