Agatha Christie: Hniezdo supov

• Česko Hadí doupě (viac)

Súkromný detektív Charles Hayward (Max Irons) sa na žiadosť svojej bývalej milenky Sophie (Stefanie Martini) púšťa do vyšetrovania podozrivého úmrtia jej dedka, bohatého grécko-britského obchodného magnáta Aristida Leonidesa (Gino Picciano). Sophia chce, aby páchateľa našiel skôr, ako Scotland Yard odhalí temné rodinné tajomstvo. Na rozpadajúcom sa statku, obklopený jedovatou atmosférou horkosti, odporu a žiarlivosti, sa Hayward stretáva s tromi generáciami rodinnej dynastie, vrátane divadelnej herečky Magdy (Gillian Anderson), čerstvej vdovy Brendy (Christina Hendricks), ktorá bola o 50 rokov mladšia ako jej muž, a ženskej hlavy rodiny, lady Edith de Haviland (Glenn Close). (TV Markíza)

kaylin

Docela velké množství zajímavých herců, které vedlo k tomu, že byla natočena jedna z nejméně zajímavých adaptací Agathy Christie. To je trochu smutné, ale i když se film sem tam snaží o nějakou tu atmosféru, tak to prostě nefunguje a nestojí za to. Zápletka je dobrá možná v knize, ale tady se jí nepovedlo rozvést dobře. ()

ben666

Dobrá detektivka, která nenudila je dobře obsazená a zahraná a má i zajímavý konec, a až do konce filmu jsem opravdu netušil kdo je vrah. ()

AlistairMir

Velmi povedené kriminální drama jako vystřižené z minulosti kinematografie. Takhle angličané točili své detektivky v sedmdesátých, osmdesátých letech a šlo o snímky, které měly atmosféru, napětí a dobrý příběh. Hadí doupě toto vše má také a k tomu skvělé herecké výkony. Hlavně musím pochválit mladičkou Honor Kneafsey, která svému jménu dělá skutečně čest. Bude zajímavé sledovat její hereckou kariéru dál. ()

Trevor

Spracovanie príbehu je celkom pekné najmä vďaka prostrediu, s trochu lepšími hereckými výkonmi by to dopadlo predsa len o čosi lepšie. ()

dyfur

…..v úvode prvých 100 minút napínavých i keď  .......hooodne komorné....záver -taký sám sa odprezentoval...slabší priemer - nie zlé, ale čakal som viac....tie samopriznávania vrahov moc nemusím..... ()

Hennes

Z Agathy se dá vytěžit vždycky určitě víc, ale popasovat se s jejím smyslem pro detail a zápletku je vždy obtížné. Proto jako milovník Agathy budu tvrdit že psaný text je top, ale zároveň musím uznat, že filmaři v tomto případě nezklamali a zpracování a volba herců jsou velmi zdařilé. Natočit Agathu je těžké a tento snímek mě nezklamal. ()

Vyhy

Lidi, chápejte! I samotná kniha je takto upovídaná. Cením, že se film snažil držet předlohy, ale i tak se zde našlo pár nesrovnalostí. Navzdory hereckým výkonům - kniha mě bavila víc. ()

bourec

Asi sem zvažoval spíš čtyři hvězdy,ale nakonec po tom podivnym konci radši zůstanu na třech.Ale jinak lepší než Orient-express,uteklo to pátrání,ač hodně komorní,jako voda.60%. ()

pakobylka

"Hadímu doupěti" nelze upřít stylovou atmosféru ani opravdový zápal pro věc, potíž spočívá v tom, že JEHO zaujetí je o dost větší než moje ... krom toho zápletka mě přestala bavit právě ve finále, které by mělo být - čistě teoreticky - nejnapínavější. Umírněné 3* ()

angel74

Nečekané rozuzlení zapeklitého kriminálního případu vypovídá mnohé o tom, proč Agatha Christie byla a stále zůstává nekorunovanou královnou detektivek. Snímek Hadí doupě navíc disponuje hvězdným hereckým obsazením, kterému vévodí Glenn Close a Gillian Anderson. Jen je velká škoda, že se děj místy až neskutečně táhne, což moc neprospívá jinak celkem dobře vystižené atmosféře narůstajícího napětí a podezírání panující na venkovském sídle. (65%) ()

vesper001

Pěkné. Místní nízké hodnocení filmu křivdí. Typická atmosféra ponurého starobylého sídla, znesvářená rodina plná tajemství, sympatický detektiv a jeden z nejpřekvapivějších závěrů, jaké madame Christie vymyslela. ()

filmmovier

Hadí doupě je rozhodně TOP5 knižní Agatha (možná dokonce TOP3) s jedním z nejvíce šokujících a nejzajímavějších závěrů, což se podařilo přenést i do této, dle mého skromného a nedůležitého názoru, velmi zdařilé adaptace, která je tady až hnusně podhodnocena. Máme tady nejeden herecký koncert (ačkoliv Glenn Close všechny extrémně přehrává v každé scéně, ve které se vyskytuje) a šokující závěr se podařilo přenést i sem. Výborná atmosféra, výborné prostředí (což je v Agathě vždy nesmírně důležité), fantastická hudba, prostě vše, co má mít kvalitní detektivní film (o inteligentní zápletce tady snad není třeba mluvit). Já jsem tedy spokojen, doporučuji a těším se na další filmy. 80%. ()

Johnny.ARN

Veľmi zaujímava detektívka s množstvom postáv, množstvom potencionálnych vrahov, v komornej atmosfére zámku a so skvelou gradáciou. Trošku mi tam chýbala tá poarotovská dedukcia a moment odhalenia. 3 z 5 ()

terunka003

Detektivní, rodinné, britské, klasické, Agatha Christie, překvapivé, temné. Nějak se mi tahle zpracování klasických detektivek zalíbila. Bylo to srozumitelné, svižné, strašidelné a hlavně s naprosto nečekaným závěrem. Herecky pro mě neznámé a příjemné. Za mě dobrý. ..ona ty jejich sídla si úplně říkají o nějakou temnou scénu a kostlivce ve skříni.. ()

JohnSmith

Slušný příběh podle královny detektivek. Slušné obsazení, opět mnoho kandidátů na vraha a finále, které jsem v duchu tušil, ale nevěřil jsem mu. ()

Master19

Nůůůůůůůůdáááááá. Ano, pojetí a nasnímání je vynikající, co si budeme povídat, atmosféra se dá krájet hned od začátku. Pak už je to ale jen takové přehazování hromady sena na druhou stranu, aby proschlo. Pravdou také je, že až to proschne stojí to za to, závěr je famózní, ale bohužel nemůžu hodnotit víc, celkově mě to nebavilo. A ještě jednu věc musím vypíchnout, není to slabinou jen tady, ale u společné večeře to prostě razilo - chtěl bych někdy zažít hádku patnácti lidí, kdy každý způsobně čeká, až druhý dořekne svou repliku. Asi aristokracie... ()