Psychiatři MacGregor a Lorimer uvedou mladou ženu Jane do hypnotického stavu a ta jim následně vypoví šokující příběh o strašlivém zážitku, který zapříčinil výpadek její paměti. Krátce po svatbě se Joyce Webster vydává společně se svým manželem Paulem na líbánky. Během jízdy vlakem však její muž obdrží záhadný telegram, zpanikaří a následně beze slov vystoupí z vlaku a zmizí. Zdrcená Joyce se obrátí na policii i soukromé detektivy, kteří pátrají po celé zemi, až jednoho dne konečně naleznou malou stopu. A tak se Joyce vydává do městečka Bayou Landing – hluboko do srdce louisianských bažin, kde měl údajně Paul trávit dětství a chodit do školy. Zde se setkává s ochmelkou Manonem, který z duše nenávidí zdejší aligátory, jimiž se to v bažinách jen hemží a kteří ho v minulosti připravili o ruku. Přesto je jediný, kdo ji může zavést hluboko do bažin, do domu, jehož adresu Joyce pevně svírá v rukou. Vlídného přijetí se jí zde sice nedostává, protože madam Lavinia o návštěvy nestojí, ale nakonec nechává mladou ženu v domě přespat. Jak ona, tak služebnictvo však tvrdí, že Paula neznají a v životě o něm neslyšeli. Joyce se však nezdává a rozhodne se pátrat na vlastní pěst. Stopy ji dovedou až k jistému doktoru Sinclairovi, který provádí pokusy na lidech a s hrůzou zjišťuje, že Paul je jedním z nich… (SOLOM.)

zelvopyr

Půjdu jak koukám značně proti proudu... Pěkná variace na Krásku a zvíře plná emocí. Slušela by tomu třicátá léta, to by mohl být naivně seriózní velkofilm s věhlasem Drákuly nebo Neviditelného muže. Jasně, masky (hlavně ta finální) jsou z pohledu roku 2014 žalostné, ale snaha o poctivé ukázání postupné přeměny tu je značná. Pojetí mi hodně sedlo -- hlavní hrdinka vypráví příběh, a kde není děj ukázán kamerou, posloucháme voiceover vyloženě literární, románové formy, příjemný. Velmi spokojen! ()

POMO

Vedec pácha v zadaždenom temnom močarisku pokusy na ľuďoch, a manžel hlavnej hrdinky sa mení v krokodýla. The Alligator People nie sú prúser. Produkciu majú solídnu a potešia snahou podtrhnúť postavy drobnou psychologickou kresbou. Paradoxne sú však v najvypätejších a najdramatickejších okamihoch komickí. A béčkoví ako hrom. ()

Lima

Plakátové.info: JEJÍ LÍBÁNKY SE ZMĚNILY V HOROROVOU NOČNÍ MůRU!!!___Synopse má sladký nádech správného béčkového hororu: uprostřed novomanželských líbánek muž náhle opustí svojí manželku. Ta ho hledá po celé zemi, až ho vystopuje hluboko na jihu, v sídle jeho rodičů, uprostřed nehostinných bažin. Tam se zjeví krutá pravda – její novomanžel po jistých vědeckých experimentech se mění postupně v….krokodýla!!___Užít si tenhle horor předpokládá tři věci: máte rádi ukecaná dramata, kdy na první větší vzrušení jste nuceni čekat dvě třetiny stopáže. Nepřipadá vám vysloveně blbé, že hlavní postava překračuje v bažinné krajině okaté modely krokodýlů, kteří jen tak plácají čelistmi do vzduchu. A v neposlední řadě – jste divácky tolerantní vůči naivním maskám, které sebou doba přinášela. Pak si tenhle horůrek, solidně produkčně natočený, s vyšším rozpočtem a reálnými exteriéry bažinné krajiny, v klidu vychutnáte. Zdejších průměrných 35% si „Aligátoří lidé“ určitě nezaslouží. ()

pornogrind

Novomanželé Joyce a Paul Websterovi se vydávají na líbánky. Vše je zalité sluncem do doby než Paul dostane telegram, vystoupí z vlaku a zmizí. Po líbánkách je veta. Pátrání Joyce po Paulovi jí přivede až do louisianských bažin které skrývají spoustu nástrah. A nejsou to jen všudypřítomní aligátoři. Ale i Manon s hákem místo ruky(za hák kterej má místo ruky můžou aligátoři a proto je nesnáší) kterého si zahrál Lon Chaney Jr. Zde taky postupně začne odkrývat děsivou pravdu o svém manželovi Paulovi. Je tu totiž i jistý Dr. Sinclair kterej provádí experimenty na lidech a jak se zdá tak jedním z nich je i Paul Webster. Faktem je, že finální maska nevyděsí a dnešnímu divákovi může připadat vyloženě k smíchu ale to je jen malou kaňkou na kráse. Jinak jde o film zábavnej, nenudící, s přijatelnou stopáží, s dobrým hereckým obsazením, odehrávající se v zajímavým prostředí bažin. Já osobně jsem si film užil a oceňuji ho na lepší 3hvězdy. Je jasný, že pro dnešního diváka to nebude. Doporučit lze milovníkům starších málo známých kousků. ()

LION-MR.T

Takové staré filmy mají ten největší problém masky. Krokodýl člověk jen chodí a zvedá ruce,maska se nijak nepohybuje a,že to začínalo dobře. ()

Campbell

Hloupej film o tom jak jednoho dne zmizí jeden chlap při líbánkách a když ho jeho snoubenka najde tak se mění v aligátora. Je to strašně stupidní a maska na konci je fakt prdel, ale tak nějak jsem se bavil. Film není moc dlouhý a zábava je tu poměrně často. Není to nic extra a na zábavnosti k Plan 9 to rozhodně nemá ale na to jedno zkouknutí mě to pobavilo. ()

Oktavianus

Vůbec ne špatný film, který je na rozdíl od přeceňované většiny filmů zbytečně podceněný. O žádný zázrak se samozřejmě nejedná, modely krokodýlů jsou hrubě nerealistický a ten závěrečný modýlek (hlavní hrdina Paul, co se mění v krokodýla), to byl vysloveně trapas. Na druhou stranu začátek, kdy hrdina po přečtení telegramu beze slova nechá novomanželku ve vlaku na svatební cestě a sám dezertuje, neměl chybu, a i když je děj zbytečně ukecaný, příběh špatný určitě není. Dalším kladem jsou exteriérové záběry amerického jihu - a velmi dobrá pointa. A jako bonus skvěe vyšinutý šílenec s hákem místo ruky v podání sice zestárlého, ale přesto charismatického Lona Chaneye Jr. Milovníci vintage sci-fi by tento kousek určitě neměli minout - a už vůbec ne ho podceňovat. ()

SOLOM.

Horory z 50. let mají pro mou osobu dost zvláštní a hlavně těžko popsatelnou příchuť, avšak mnohdy dost působivé kouzlo. Přestože i v této době se ještě natočilo několik filmů o Drákulovi, nebo Frankensteinovi, tvůrci se stále častěji snažili experimentovat s novými monstry a mnozí slavili docela velké úspěchy (zrodil se například Netvor z Černé laguny nebo Moucha). Kromě nich samozřejmě i spousta filmů o mimozemské invazi, pavoucích a nejrůznějších zmutovaných/gigantických příšerách, ale je mi docela líto, že právě The Alligator People se nikdy příliš velké divácké přízně nedočkal a přesto nejde o vyloženě špatný film. Bohužel se na něm podepsal především fakt, že větší část příběhu se hlavně pořád mluví, hlavní hrdinka hledá svého manžela a atmosféra potažmo i samotná náplň spíše připomínaly klasické drama, nežli horor. Jenomže právě tohle já osobně vidím jako největší plus. Charakteristika jednotlivých postav byla zajímavá, postava Joyce (Jane) atraktivní a prostředí bažin plných aligátorů (i když mnohdy zřejmě vycpaných) v černobílém provedení přinejmenším zajímavé. Navíc Lon Chaney Jr. podal velice dobrý výkon. Už to sice nebyl ten fešák ze třicátých - čtyřicátých let, ale velmi slušně si poradil i s ožralou a agresivním bláznem. Navíc i po emoční stránce to měli tvůrci celkem vychytané. Sice to asi nikoho nedojme až k pláči, ale průměrné ohodnocení si dle mého názoru tvůrci zaslouží. 50% ()

prsvl odpad!

Ohromné zklamání. Jistě, šli jsme do toho s tim (v rámci našho Klubu nenáročného diváka), že to bude "béčko", ale béčko v tom dobrém slova smyslu - že tam budou vtipné rekvizity, špatné efeky, přihlouplé dialogy a naivní příběh, ale místo toho to byla jen hodinu a čtvrt dlouhá nuda bez atmosféry, kde se vůbec nic nedělo. Takže míst kde by se dalo tleskat bylo opravdu pomálu. Už po půlhodině jsme obrazně řečeno umírali. Nedoporučuji ani milovníkům béček. Zlatí serfující náckové.. ()

corpsy

Širokoúhly, atmosfericky budovaný, ale zdatne nudný spektákel, ktorý sa aj napriek kino looku stratil v podobne ladených B až C produkciách rokov 50. 70minút vám budeme predstavovať a zohrávať postavy a pár minút pred titulkami začneme akciu. Tak díky! ()

kaylin

Americký snímek „The Alligator People“ je celkem poplatný době a tomu, jaké filmy se tentokrát natáčeli. Je to jednoduché béčko, honě se zde mluví, ale musí se mu nechat, že i když nějak extra skvěle negraduje, tak jsou zde použity masky, které jsou poměrně povedené. Bohužel to je vskutku to jediné, co mě zaujalo, jinak se film těžko řadí do hororového ranku. Napětí tu chybí. ()

matrosh

jednu za doopravdy vtipnou masku krokodýla, jinak špatné herecké výkony, nelogické akce, nelogický scénář vycucaný z prstu u skautskýho taboráku, nelogické logo 20th century fox na začátku ()

Mol

PAUL, I'LL NEVER BE ABLE TO TELL YOU, HOW SORRY I AM! Film je to dobrý a díky své krátké stopáži i velice intenzivní, co se obsahu týče. Příjezd Jane do bažin, noční odhalení pianisty, napínavé pobíhání mezi aligátory a následné šlapání a zakopávání o ně, do toho všeho bouře, Paul bojující s místním pobudou, to jsou pasáže co táhnou. Navíc mi profesor neskutečně připomínal pana Jana Třísku. Hlasem i vzezřením. Závěrečný souboj s aligátorem je nervy drásající podívaná a když potom Paul zajíždí do bahna a Jane má ve hlase zoufalství, tak to s divákem hne, pokud není ze žuly. ()

Svadbos

Garland hľadá svojho manžela a nachádza ho pri svojej rodine v južanskom sídle - rodina je čiastočne transformovaná na aligátorov! Rutinná záležitosť. Film je natočený podľa príbehu Orville H. Hampton a Charlesa O'Neala. ()