Mladý, no svojimi modernými vyšetrovateľskými metódami a úspechmi preslávený detektív Jánoš Marton (Ján Koleník) z Pešti prichádza na zámok Betliar riešiť tajomnú, brutálnu vraždu slúžky. Na Gemeri ho víta miestny rázny strážmajster Vilém Černý (Stanislav Majer) , ktorému prítomnosť až príliš sebavedomého vyšetrovateľa z Pešti v jeho rajóne a nutnosť s ním spolupracovať vôbec nie je po chuti... a zdá sa, že Martonova prítomnosť nevyhovuje ani miestnym obyvateľom, ktorí sú nedôverčiví k technickým novinkám a namiesto vedy uprednostňujú vieru v mágiu a povery; ba ani obyvateľom zámku – mocnej šľachtickej rodine Wisniewskych, kde má každý svoje tajomstvá... Ukazuje sa však, že vražda slúžky ani zďaleka nie je natoľko jednoduchá, ako by si vyšetrovatelia želali; a dokonca, že nejde o jediné čudné úmrtie mladej ženy v tejto oblasti... Marton s Černým teda stoja pred neľahkou výzvou – prekonať vzájomné nesympatie a spolu pátrať po zvrátenom páchateľovi, ktorým je podľa povedačiek dedinčanov nadprirodzený „Démon"... a podľa Martonovej teórie prvý sériový vrah v dejinách Uhorska.

Vyšetrovateľom pri tom asistujú dvaja Černého podriadení – miestni žandári Nahálka a Ondrík (Martin Nahálka, Milan Ondrík), ktorí vďaka svojej lenivosti, či naopak prílišnej horlivosti a predovšetkým nedostatočnej inteligencii pokazia, čo môžu... ale pri riešení menších kriminálnych prípadov (inšpirovaných skutočnými historickými udalosťami) sa i na nich občas usmeje šťastie. Zlo na Betliari nespí, mŕtvol pribúda a Marton musí urobiť všetko preto, aby zabránil ďalším beštiálnym vraždám... situáciu pri vyšetrovaní mu však komplikujú sympatie ku krásnej grófskej dcére Júlii (Danica Matušová), odmeranosť jej upätej matky-grófky (Anikó Varga) i nevyspytateľné ťahy jej otca, extravagantného grófa Wisniewskeho (Lukasz Kos). Podarí sa Martonovi odhaliť „Démona" skôr, než si príde aj poňho...?! (TV JOJ)

one2

Preco,povedzte mi niekto PRECO v tomto serialy dostal hlavnu Kolenik,ved on vobec nevie hrat,to je katastrofa.Vsetci naokolo tam hraju len on sa nevie ani tvarit ani rozpravat ()

DobraVila

Oceňujem, že tvorcovia zvolili Betliar a jeho okolie, pre situovanie seriálu. Slovensko je nádherné, nemusí sa natáčať len v Bratislave. Ale hlavný pán detektív je strašný suchár, kombinuje v sebe detektíva Hercula Poirota aj Sherlocka Holmesa, asi by chcel byť dokonalý, no jediné čo z toho vychádza je trápnosť. Škoda. ()

Nini650

Těšila jsem se na nějaký historický krimi seriál, který podle ukázek vypadal slibně a zůstala jsem zklamaná :( Ze začátku to bylo fajn, pomalý začátek, seznámení s hlavním hrdinou, který je kombinaci Poirota a Holmese, ale poté, co dorazil na zámeček a začal řešit případ, už se to nějak zaseklo. Hraběcí rodina je nesympatická a herecké výkony jsou děsné. V polovině jsem přestala vnímat a to pomalé tempo, které nasadili na začátku začalo být čím dál nudnější. Nakonec ani netuším o co tam vlastně šlo. A jedna věc mě zarazila, očekávala jsem, ze v každém (hodinu a pul dlouhem) díle bude Koleník řešit a vyřeší jeden případ, ale zdá se, že ta jedna vražda z prvního dílu bude pokračovat. Možná tomu dám ještě jednu šanci, ale pokud se tam nezačne něco dít, nestojí to za nic. ()

Dedeha

Zázrak sa nekonal napriek slušným kostýmom a nádhernému prostrediu zámku Betliar. Celkovo je to nudné a natiahnuté ako telenovela. Nemôžem povedať, že Koleník hraje zle - hraje iba to, čo mu napísali. Postava jedného zo žandárov je vyslovene trápna. Celkovo dávam 2 body za Betliar a kostýmy. Nuda. ()

yamaha odpad!

neskutočná blbosť...hrecké výkony slabé, dialógy zbytočné, vnútorné monológy trápne, scény otrepané a niektoré okopírované z brilantného seriálu Sherock. Oni snáď nič nové nevedia vymyslieť. Hrôza a des! Neodporúčam ()

arctican

Ach, takto to vyzerá, keď sa "slováci" idú hrať na Sherlocka.... Hlavná postava je proste zlá, napchali tam črty Sherlocka no vzhľadovo to pripomína Dr. Watsona v prevední Jude Law-a, tvorcovia sa zrejme nevedeli dohodnúť na charaktere postavy a tak miesto toho aby toho Sherlocka okopčili z neho spravili "pasívneho schyzofrenika", ktorý sa nevie rozhodnúť či byť tým "drzím, sebaistým, povýšeneckým až čiastočne egoistickým" alebo nie. Proste hlavná postava je totálny chaos sama o sebe a to nevraviac o absolútne nepresvedčivom podaní Koleníka od ktorého nejde nič. Takisto vnútorné monológy a poniektoré monológy/dialógy sú zlé. Hudba - až na niektoré zvučky sa drvivá väčšina hudby absolútne nehodila Kamera - hlavne na začiatku bolo zbytočne veľa strihov, ktoré pôsobili rušivo a taktiež nie najlepších záberov/prechodov, vidno že slováci sa ešte musia učiť toho veľa ohľadom tejto oblasti Keď si to tak zhrniem, tak až na pár vedľajších postáv a kostýmov je to strašne slabé po prvej epizóde iba 1* aj to iba skôr za snahu a pretože som už videl aj horšie veci. PS: ako niektorí už spomínali stále lepšie ako panelák a spol. aj napriek tomu, že je to iba zle spravená kópia niektorých svetovo známych a dobrých seriálov. 2, diel - doteraz som neveril, že je možné aby sa za hodinu v seriály absolútne nič neudialo .... "zlo" z prvého dielu zostáva + sa ku tomu pridáva ešte väčšia nezáživnosť, keby sa dalo tak znížim hodnotenie na 0,5* ()

vybka

Nechápem tie negatívne hodnotenia. Film má napätie i humor, krásne dobové kostýmy, nádherné autentické prostredie... a ja musím hlavne vyzdvihnúť naozaj dobrú hudbu, ktorá vynikajúco dotvára celkovú atmosféru. Oceňujem tiež česko-slovenské herecké obsadenie, českí herci v slovenských filmoch sú pre mňa vždy vítané osvieženie (darmo, som už z tej "starej generácie"). Je tiež zaujímavé sledovať vtedajšie vyšetrovacie techniky a ponoriť sa do celkovej atmosféry tej doby. ()

Nostromo72

Príliš rozvláčne a zdĺhavé, osciluje medzi detektívkou a komédiou veľmi neprirodzeným spôsobom, priemerné herecké výkony a k tomu slabý scenár a ešte slabší humor... ()

PotS

Tento seriál je jediný svojho druhu na Slovensku a snaha tvorcov sa vyplatila. Mnohé z týchto komentárov hádžu všetky slovenské televízne počiny do jedného suda a nepozerajú sa na fakt, že herci veľmi dobre hrajú svoje úlohy a aj kostýmy a scény podliehajú realite z toho obdobia. Aj kriminálna časť nie je najhoršia-) premyslenosť a detaily. Odporúčam Slovákom aby si na porovnanie pozreli aspoň 1 diel napríklad historického seriálu Reign (Kráľovstvo), kde kráľovná Mária Stuartová v 16.storočí sedí obkročmo na koni v krátkych šatách a semišových čižmách. A to tvorcovia mali omnoho väčší rozpočet ako naši. Mimochodom Reign beží už 4.sezónu. ()

iggy_pop

Slušné. A vysoko vyčnievajúce nad všetkým tým seriálovým brakom, ktorý sa u nás v posledných rokoch točí. Nie sú to len -ex/-interiéry (zámok Betliar), ale i dobre typovo obsadený herci, priam filmová kamera, či Koleníkové vnútorné dialógy (ktoré nie sú častým javom v tuzemskej seriálovej tvorbe:) ()

clubland odpad!

Tak a dalsie vyhodene peniaze za totalnu, ale totalnu sracku! Preco sa slovaci neucia minimalne od cechov, ako sa robi film??? To sa tu akoze na co hrame? ()

cica

Pilot bol veľmi rozpačitý, ale seriál sa mi, napriek všetkému, celkom páči. Možno aj kvôli časovému zasadeniu, výprave, kostýmom, slušnej kamere a niektorým predstaviteľom. Koleník celkom prekvapil, celkom ma baví myšlienka, že by sa páčil mojej tete - taký fešák bajúzatý. Ešte by som vyzdvihla Stanislava Majera a Lukasza Kosa. Naopak sklamala Vica Kerekes a Milan Ondrík - jeho "dedinčan" je prehraný a až tak chce byť vtipný, až je trapný. Čo sa týka Filipa Kaňkovského - neviem sa rozhodnúť - lezie mi na nervy a nie som si istá, či to tak dobre hrá, alebo nevie hrať. Celkovo na naše pomery celkom zaujímavý počin. A zaujal ma postreh užívateľa MIMIC, že tie Koleníkove monológy asociujú Dextera - a páči sa mi to :) ()

althinka

také očakávania, také nádejné vyhliadky umocnené prostredím Betliara a ozaj peknou kostymovou výpravou:) ale žiaľ jednú hviezdičku okamžite uberám za rozťahaný dej ... smerujúci k obrovskému rozuzleniu, ktoré bežný čitateľ detektívok proste odhalil a len sa v závere utvrdil ... očakávala som niečo na štýl Poirota ... viacero prípadov ukrytých v lone východoslovenskej prírody v tieni kaštieľa ... a druhú za množstvo nepresností ... ale tie by som možno prepáčila ... no v kontexte kladov a záporov ... solídnych 65% a s potešením, že sa oči filmárov a nápady scénaristov stočili k nádhere našich hradov/zámkov/kaštieľov ... lebo sme sa viac ráz s manželom zhodli (ako milovníci histórie) ... že tá bohatá rodová história núka nespočet námetov na podobný druh seriálov :) držím palce slovenskej produkcii ... a jedná hviezda za titulnú pieseň:D už som ju nevedela dostať z hlavy:) ()

005

Ripper Street po Slovensku? Ani omylem. Pánové se mají co učit. Pokud chcete vidět jak to nedělat, tak honem do toho. Škoda, velká škoda takhle promrhat příležitost. Je to neuvěřitelně dlouhé a na mnoha místech šíleně trapné. ()

Lucy39

jsem velmi - ale velmi - na vážkách... měla jsem tolik protichůdných pocitů z tohoto díla ! .. výprava tedy ohromná.. příroda, kostýmy, sídlo, i herci tedy (ano jako ženská přiznávám, že hlavní hrdina je líbivý velmi... možná až moc :-DD) .. pár etud bylo trapných... zápletka vypadajíc zprvu banálně nakonec dostala rozměr - ovšem větší spíš až po upoutávce na druhý díl, ze které konečně je jasno, že půjde nejen o ojedinělou vraždu, ale zřejmě sériového vraha s dosahem na historii celého panství... některé scény byly vybudované hodně na efekt, níže chválená práce s kamerou mne osobně asi 3x naopak naprosto iritovala při okázalém zpomalování některých scén (služka procházející schody... - trapné...)... na druhé straně jsem romantik a nostalgie je mi vlastní - proto hodnotím spolupráci česko-slovenskou a i celkový dojem není úplně špatný... snad se druhým dílem probojujeme k lepšímu hodnocení a tempu, které bylo dosud jaksi zvláštní... EDIT : PO 2.DÍLE : výrazně vlezlé hudební houslové vsuvky evokující slovenskou krčmu 4.cenové skupiny říznuté druhý ročníkem lidové školy umění ve spojení s naprosto neuvěřitelnou tupostí žandárů a arogantní nadutostí páně Martona trpícího zvláštním druhem samomluvy pro mne tvoří natolik výbušnou směs, že bohužel sahám po ovladači... ()