Iba jediný muž dokáže zastaviť teroristov, ktorí chcú vyhodiť do vzduchu hokejový štadión natrieskaný divákmi počas finálového zápasu o Stanley Cup.
Otcovi sa počas finále hokejovej súťaže o Stanley Cup stratí malá dcéra. Spolu s ďalšími rukojemníkmi ju odvliekli teroristi, ktorí podmínovali štadión a žiadajú miliardu dolárov, inak exploduje celá hokejová hala aj s divákmi, a to ešte pred ukončením zápasu. Jedine požiarnik Jean-Claude Van Damme má plán, ako zachráni dcéru, zabráni ničivej explózii a to všetko stihne ešte do záverečného hvizdu zápasu.
Dejiskom dramatického príbehu je vypredaný zimný štadión, na ktorom sa má odohrať finálový zápas hokejovej súťaže o Stanley Cup medzi mužstvami Pittsburgh Penguins a chicagským tímom Black Hawks. Na hokejovom stretnutí sa okrem niekoľkých desiatok tisícov divákov zúčastní aj viceprezident USA so starostom. Štadión obsadí komando teroristov vedené Joshuom Fossom a čaká na doručenie obrovského výkupného. Všetko je dokonale pripravené - celý štadión je podmínovaný, spojenie prerušené, rukojemníci uväznení... Na scéne sa však objaví požiarny technik Darren McCord. Pred rokmi sa ťažko zranil, keď z horiaceho domu márne zachraňoval malé dievčatko. Vzdal sa miesta v zbore a prijal prácu obyčajného požiarneho technika, čo ťažko nesie hlavne jeho syn Tyler. Teroristi by jednoznačne vyhrali, keby jeden z nich nespravil chybu - ako jedného z rukojemníkov odtiahol do viceprezidentovej lóže aj Darrenovu malú dcérku Emily, ktorú otec vzal na zápas aj so synom Tylerom. A Darren sa veľmi nahnevá. Má plán, ako zachráni dcéru, zabráni ničivej explózii a to všetko stihne ešte do záverečného hvizdu zápasu. (TV JOJ)

gogo76

Náhoda chcela, že som natrafil asi na jediný z tých"slávnejších" filmov od JCVD, ktorý som nevidel. Ako fandu hokeja ma prilákal hlavne fakt, že sa dej točí okolo štadióna, ktorý obsadili teroristi. Dejová linka je ako cez kopirák a podobnosť z filmom Prepadnutie v pacifiku je očividná. Záporák P. Boothe už má nejaké skúsenosti s hajzlíkmi, ale úroveň sklamania či nadšenia ovplyvňuje hlavne priehľadný a slabý scenár, podľa vzorca ktorých vzniklo množstvo podobných filmov. Remeselne, technicky i príbehovo iba na ledva-ledva priemernej úrovni, takže iba na jedno pozretie. Slabé tri hviezdy. 50%. ()

Xmilden

Po svého času hrozně moc špatném Street Fighteru, který mě poprvé v životě neskutečně posadil na prdel a já zjistil že Van Damme natočil neskutečnou pi*ovinu, tady máme Náhlou smrt (rozpočet: 35, tržby: 68) , jejichž vznik trval rok. Pokud bych VanDammovky měl rozdělit na jednotlivé období, tak bych to udělal asi nějak takto: První období znamená začátek kariéry a nese se v duchu nízkorozpočtových béček, ve kterých se to hodně řeže a každý snímek ať už dobrý nebo špatný je něčím vyjímečný a má své kouzlo (Karate Tiger, Krvavý sport, Černý orel, Cyborg, Kickboxer, Smrtící zatykač). Druhé období se vyznačuje nárůstem rozpočtů a také oslovením podstatně většího množství diváků, takže vznikají fajn snímky s vyššími rozpočty, které jsou známé a mistrovi ve filmografii určitě ostudu neudělaly. Také zde ubývají kopance a často ke slovu přichází pistole (Lví srdce, Dvojitý zásah, Universální voják, Není úniku, Živý terč, Timecop). No a Náhlá smrt patří do třetího období, které bych nazval počátkem úpadku. Jedná se o druhý špatný film za sebou a divák má tušení že dále to už bude jen a jen horší s občasnými světlejšími okamžiky. Sudden Death by ze sebe strašně moc ráda udělala klon Smrtonosné pasti, jenže na to zkrátka a jednoduše nemá. Peter Hyams si svou dávku štěstí vybral Timecopem a tady už jen ukazuje své skutečné možnosti. Příběh je debilní tolik, že s každou další reprízou trpím o něco více než s předešlou. Kdysi jsem tohle viděl v televizi a v 90. letech jsem NHL neskutečně žral. Navíc Luc Robitaille byl mým oblíbeným hokejistou. Hrozně mě vadí, že jsem nedostal možnost si postupně odškrtávat padouchy, které nápaditým stylem zlikviduje náš chrabrý hasič. Ztratil jsem se už po čísle dvě. První to schytá maskot, po něm ještě jeden týpek po domácku vyrobenou zbraní a dále už se hlavně střílí a v úplném závěru trapně spadne helikoptéra s arcipadouchem a je jakože vymalováno. Snímek jsem také viděl o nějaký ten rok později než v době svého vzniku. Zřejmě jsem byl v té době ještě stále tolik zklamaný tím Street Fighterem. 30% ()

sepp

Komentare Meliese a Tom Hardyho jsou naprosto vycerpavajici a dokonale vypovidajici o povaze tohoto "majstrstyku", osobne mi nejvice bizarni prisla scena zaskoku v brance Penguins. Presto se take nemohu ubranit pocitu, ze jde o jeden z tech lepsich Van Dammeho snimku. Ale po druhem shlednuti bych treba sel az na jednu hvezdicku, kdo vi... ()

LiVentura

Zdařilý akční snímek s Van Dammem. Klasika jeho žánru a rolí, jedna z nejlepších. Psychopat obsadí s bandou hokej.stadion a co na to hasič van Damme..?!!! :-)) ()

cheyene

Náhlá smrt je pro mě jeden z nejlepších Van Dammových filmů. Neotřelé prostředí, slušná zápletka, odtikávající čas, dobré souboje, z nichž je cítit pot a krev, napětí a v jednom záběru dle komentátora i Jágr zuřivě bojující o puk, to jsou důvody, proč jsem si tento počin v dobách dětství milerád zopakoval. ()

Shakers

Dosť podhodnotený film. Na druhu stranu to nie je ani žiadny zázrak, ale štandard Van Dammeoviek to splňa. Príbeh je v podstate taký Die Hard len na štadióne NHL. Žán klod si tu zahrá s Jágrom, či Francisom na par minút o Stanley Cup, vychytá pre Pittsburgh dôležitý nájazd, medzi tým zneškodní bomby a ešte aj natrhne všetkým teroristom riť. Nič viac nič menej, jednohubka. 60% - 3* ()

mzss1

Film má výborný příběh, uzavřený prostor trochu připomene smrtonosnou past, ale jen trochu. Akčnách scén je zde dost, nejsou nějak velké, spíš jde o zajímavé souboje. Akce mohlo být víc, ale nevadí. 1/3 filmu je zajímavá, hezký slušný rozjezd. 2/3 filmu má menší tempo, ikdyž je zde dost soubojů. Zato 3/3 je asi nejlepší - hromada akce, velké napětí. Hudba slušná. Záporák byl též výborný, především zazářil JCVD. Škoda, že film neměl lepší spracování a dořešenost, kdy teroristé hrozili velkou hrozbou, přišlo mi to nevýrazné a ani nebyla cítit atmosféra v tomhle případě. Ale nevadí, stejně je to stará dobrá klasika, která nikdy neomrzí. Proto hodnotím na 80% = **** ()

kingik

Atraktivní sportovní prostředí hokejového stadionu, pár minut zbývá do zápasu, teroristé mají naplánovanou velkou akci a plány jim překazí Jean Claude Van Damme. Bude se muset dost nadřít, aby to zvládl, a stadion nelehl popelem. Uvidíme ho i jako hokejového brankáře. Jedna z posledních solidních rolí pro padlou akční ikonu. ()

Sobis87

Jedna hvězda za ten skvěle ohavný pád vrtulníku a za fakt, že si Van Damme při záchraně na poslední chvíli ještě stačí odskočit zahrát hokej. Jinak to je fakt sračka, která nejvíc baví spoustou logických lapsů, hlavně tedy, co se chování hlavního hrdiny týká. ()

LION-MR.T

Výborná Van Dammovka zasazená do nápaditých kulis hokejového areálu. Nijak to nepřirovnávám ke kopii Smrtonosné pasti,teroristi jsou všude. Tentokrát tvůrci nedali mrakodrap,záporáky bez charisma,ale něco co určitě pobaví. ()

Anderton

Peter Hyams sa pri natáčaní Timecopa skamarátil so Jeanom Claudom a spoločne sa dohodli, že ich už nebaví točiť filmy pre kiná, je to veľký tlak, a tak že si ďalším spoločným projektom zničia kariéru. Obidvom tlieskam, podarilo sa to na jednotku! Jeden vydarený fór v kabíne, keď sa politik pýta, koho budú hokejisti voliť, odpovedia, že nikoho, lebo sú Kanaďania. Dnes by tam boli samí Rusi. ()

Campbell

Vždy když chci vypnout mozek po celodenní dřině si pustím nějaký řádný béčko, no a ted mi přišlo do pracek tohle, přiznám se že film měl u mě premiéru(13.10.2011) a tak jsem se připravil na nejhorší(i když Hyams nepatří mezi to nejhorší)ale byl jsem mile překvapen, i když ten film má neuvěřitelně mnoho chyb(opravdu moc) tak jsem se prostě dokonale bavil, Van Damme ve výborné kondici se mlátí jako o život, do toho docela funny příběh a fajn scény(hlavně konec je opravdu šílenej), a tak se člověk nemá šanci nudit. Prostě parádní záležitost, i když semnou nikdo nesouhlasí. ()

Zodd

Nechtěná parodie na Die Hard se sympatickým prostředím, předvídatelným klišoidním dějem, infantilními dialogy, brilantně černobílými postavami a afyzikálními akčními scénami, ze kterých hraje nejvyšší skóre fight JCVD s ženou v obleku maskota Pittsburghských Tučňáků. Do jisté míry to zábava je a nepatří to mezi nejhorší béčka, co jsem viděl, ale urychlený závěr působí mdle na celý film, takže si další den sotva pamatujete, že jste něco viděli. ()

PetrPan

V polovině devadesátých let se tímhle snímkem vrátíme do let 80., ne snad dějem, ale zpracováním, bojůvky, průměrné efekty, kýčovitost, prostě nic moc, ovšem Van Damme umí i hůř ()

Vitason

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s belgickým fešákem, pro který mam prostě slabost, i když je film narvaný všelijakými klišé (Např. hrdinovo trauma) a patosem, který na nás mává z každé druhé věty. A ani fakt, že se jedná o dost silnou vykradačku Die Hard mi nevadí, protože je tu slušná akce (Bitka s maskotem Tučňáků nemá chybu a třeba průnik do lóže nebo finále s vrtulníkem jsou také zdatně natočené momenty). Za pochvalu rozhodně stojí Hyamsova kamera, kdy občas vykouzlí hodně zajímavé záběry (Kamera se zvedne od ledu až ke střeše, kde se jen tak tak drží svaly z Bruselu a Van Dammův pobyt na ledě je taky skvěle odvedená záležitost.). Pochválit musím i fakt, že si film nesnaží hrát na nic jiného než na zábavné béčko, kterému k dokonalosti chybí jen lepší hlášky. Mozek velí 3*, srdce 4* a já se nostalgií vždy nechám rád unést. ,,Co uděláš? Namočíš mě?"-,,Né." P.S. Potěšilo mě i to, že se hráč s číslem 68 dostane několikrát do záběru a často je zmiňován i v komentáři. ()

klerik

Príjemná variacia na tému "sám proti teroristom". Na PREPADNUTIE V PACIFIKU to určite nemá (keďže tam išlo o inú ligu), ale inak asi najlepšia martial arts (či ako sme to volali :-)) "teroristovka"... ()

Chrustyn

Van Damme jako hrdinný "McClaneovský" hasič mlátí teroristy na zimním stadionu. Shrnout by se to dalo jako nepovedená kopie Smrtonosné pasti. ()

SeBig

Jean má ted co dělat s bláznem Powers Boothem kterýmu ruplo v bedně. Pecka akčnák! Chytil puk a nakopal všem prdel! Něco ve stylu Smrtonosná Past.. ()

Crocuta

Dnes již značně vyčpělá podívaná, nepokrytě těžící z úspěchu "Smrtonosných pastí" a "Přepadení", která zároveň výše zmíněné série vesele vykrádá. Dělá to ale hodně nešikovně a připočteme-li k tomu Jeana-Claudea v (i na něj) poněkud slabší formě a dvě protivná, nehezká děcka, výsledkem je film, který dnes pobaví asi už jen historika akčního žánru jako nevábná vzpomínka na doby dávno minulé. ()