Náčelník

• Slovensko Alfa (viac)

Epické dobrodružstvo sa odohráva počas poslednej doby ľadovej pred 20 000 rokmi. Po nevydarenom love ostáva mladý bojovník zranený, opustený vlastným kmeňom a ponechaný napospas divočine. Cestu mu skríži vlk, taktiež opustený svojou svorkou. Z odvekých nepriateľov sa zrazu musia stať spojenci. Iba tak totiž dokážu v krutej a drsnej divočine prežiť a nájsť cestu domov pred príchodom neľútostnej zimy. (Itafilm)

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Takový pěkný příběh, kdy si člověk ochočí šelmu v hezké přírodě...jenže se to děsně táhne a nic jiného tam vlastně není. +++ SPOILER 20ti slovy: Mladý lovec spadne ze skály, hledá cestu zpět do svého kmene a cestou si ochočí vlka...který je vlčice a porodí vlčata. ()

Luciee113

Do kina nečekaně... Rychle, na co půjdeme?... Je tam Alfa, zkusíme to.... Musím uznat, že jsme vybrali velmi dobře. Pěkný příběh, nádherná příroda, skvělé efekty... Ach ta obloha... Samozřejmě by z tohoto filmu mohl být větší trhák, ale jsem ráda, že to nebylo zas tak divoký jak jsem v některých chvílích čekala. Někdy se mu najednou podařilo vyváznout z ukrutné situace tak lehce, že to bylo těžko uvěřitelné. Ale je to film a jsem i ráda, že se mi hladina adrenalinu udržovala v normě. ()

borohub

Pro mě asi největší překvapení tohoto léta, od filmu jsem zas tolik neočekával - samotný začátek nebyl zas tak nic extra (hodně mi to ale připomínalo Far Cry Primal), po cca půl hodce se film příjemně rozjede a v tomto tempu to pokračuje až do samého konce. Příběh je pěkný, místy i docela dojemný. Film celkově působí docela levně (není to levnost typu megafilmů na TV Barrandov), ale v porovnání s jinými kousky se jedná (minimálně od pohledu) o levnější film, ale na celkovém dojmu to nijak nekazí. Možná bych uvítal i nebezpečí v podobě nějakých nepřátelských kmenů, ale tak nemůžu mít vše. Rozhodně tento film stojí za to, už jenom z důvodu že filmů z této doby vzniká minimum. 90% ()

jafuska

Krásný film, nechápu proč tolik kritiky, je to odkaz na přátelství mezi zvířetem a člověkem a také odhodlání přežít, i když jsou kruté a nesnadné podmínky. Klidně bych na tento film šla ještě jednou. ()

mar11

Taková trošku drsnější pohádka, která je stravitelná hlavně díky tomu, že není moc dlouhá, takže se ani nebudete moc nudit. 60% ()

horor2

Tak nakonec se mi Alfa líbilo. Čekal jsem dětskou jistotu a dostal jsem dobrodružné drama, které mě bavilo od začátku do konce. Párkrát jsem se i zasmál :-) ()

knihovna

Chytit vlka nemusí vždy znamenat, že vás kouše prdel, protože jste se posadil teplým zadkem na studený kámen. Tedy v tomhle filmu by vlka chytil asi každej, ale mladý skoropunkový předek navíc chytil (tedy napřed bodnul a potom vyléčil a ochočil ) i vlka evropského, tedy lupus lupusici. To že je to ve skutečnosti vlčice se zjistí až na konci, takže pokud to nechcete vědět a chcete se dát překvapit, nečtěte tenhle komentář. Filmy z pravěku mám rád, ale tady byli všichni příliš vytunění a hlavně my Evropané ( tedy potomci hlavního hrdiny) nejsme nijak zvlášť odolní vůči zimě a tady by chcípnul i lachtan otužilec. Trošku odolnější byli neandrthálci, ovšem ty jsme vytloukli. Asi jsme jim záviděli tu odolnost. ()

Jereme

Ale jo... Když se to bere s nadsázkou jako takový spíše rodinný film (tzn. nad spoustou věcí se prostě nesmí přemýšlet), tak je to celkem fajn oddechovka o přátelství člověka a psa. Nicméně vizual je místy opravdu katastrofa (nechápu proč musejí patlat CGI úplně všude, když krajina by šla natočit úplně reálně a nepůsobilo by to místy spíše jak počítačová hra). Herecky no ehmm... ten pes na tom byl asi z celého osazenstva nejlépe, ale co no, když kouknu do křesla na svého psa jak tak pohledem říká:,,ale no tak..." ...tak tak s trochou nevole tu třetí hvězdu dotlačím xD ()

janahorova

Bez emocí, bez surovosti jakou jsem čekala, působilo to vyprázdněné, některá zvířata měla nepřirozené pohyby, i když vzhledově to jinak vypadalo celkem pěkně, měla jsem pocit že je to v něčem tak trochu amatérské jak kdyby scénář napsalo malé dítě. ()

tombarider

V rozporuplných hodnoceních si dovolím přidat se na stranu fanoušků. Příroda byla možná místy dost přibarvená, ale můžeme si sami za to, že tak panenských míst je už dnes málo. Navíc se porost za 40 tisíc let dost pozměnil. Přátelství vznikalo nenásilně, jejich vztahu jsem věřil. Pohled do doby, která je daleko za hranicí naší civilizace a přesto tak podobná pro mě byl fascinující. Takových jednohubek bych si klidně dal víc. ()

regentor

Alfa -Beta - Gama -Delta a celá další smečka ve filmu i za kamerou co nám servíruje snímek ze "zaváté historie lidstva". Evropa někde cca 20.000 b.c. Tak to zase jo !! Josef Augusta , autor knihy U pravěkých lovců by nejspíš zahodil propisku i psací stroj a odešel dělat topiče někde v jeskyni.Tvůrci tohoto snímku se pokusili podobné období ztvárnit filmově.Opět zde vítězí forma nad obsahem. Ukázat především mladému divákovi dávné období lidstva je určitě chválohodný počinek , ovšem nesmí to být naivní až hloupé.Propojení prvků ,kdy lidé žijí v tlupách a začínají spolupracovat při lovu zvěře , stejně tak jako při domestikaci divokých zvířat je určitě fajn. Nesmí to však ničit nesmysly, kdy mladý lovec kam vleze tam hoří oheň , bez ohledu na to jestli je tam dřevo.Vizáž,ošacení a dorozumivání dávných lidí takto ztvárněné je spíš parodie na dané téma a pak se stává celý snímek spíš trapný než zajímavý.Škoda. Třeba se někdy dočkáme díla, které bude věcné i zajímavé na dané téma.Toto je velmi slabé. ()

Oxyuranus

Tohle měla být poctivá filmařina, protože nápad je skvělý, nápady unikátní a příběh prosťounký. Jenže to sráží právě to, že to poctivá filmařina není. Tam, kde je obraz protkán jedinečnými obrazy a barvami, se vyskytují digitální zvířata, a tak to působí strašně odflákle. Škoda. Tohle mohla být ukázka umění. Jo a ta modrá na konci je nejkrásnější modrá. ()

ostravak30

Já podobným filmům vždy tleskám, protože ani u nás ani ve světě se bohužel podobná témata příliš nezpracovávají, což je veliká škoda. Sci-fi, komedie a kriminálky, sem tam nějaký akčňák a fantasy, to jsou hlavní žánry. A když už historický, tak maximálně z první nebo druhé světové války a možná středověku. Film má navíc přesah do kategorie přátelství, které mezi člověkem a zvířetem vzniká. Jeden bez druhého by nepřežili, což je zvláště dnes důležitější než v kterékoli jiné době. Podobné přátelství ale může vzniknout i mezi lidmi. Dalším důležitým aspektem je přežít i nepřežitelné a když už to vypadá, že není naděje, tak pokaždé nějaká je. Dost mě třeba překvapilo, jak se v ne zrovna teplém počasí dokázal mladík udržet dlouho viset na skalním převisu. Je to dobrodružný film, který poutá především svým obrazovým a scénickým pojetím. Určitě se nejedná o strhující drama. Určitě také nepůsobí jako dějepravně-poučné dílo. Na druhé straně se dítka mohou přeci jen něco nového dozvědět a jedná se poutavé vyprávění o přátelství, o hodně dávné době i o pravěkém dobrodružství. ()

Te_Sa

Jedno musíme produkci nechat, a to neuvěřitelné záběry a obraz. Už dlouho jsem nebyla tak moc překvapená z dokonalosti záběrů, až doteď. Jinak příběh je jednoduchý, na způsob Mauglího, akorát ve starším vlčím podání. ()

Lucbric

Film mě absolutně vtáhl do děje a jelikož patřím mezi velké milovníky zvířat, tenhle typ filmu jsem si hrozně moc užívala. Nechybí napětí, humor, akce. Někomu se může zdát, že je film místy nudný, ale mně se moc líbil :) ()

DonBraso

Jak tu někdo psal,hned jsem si vzpomněl na hru Far Cry:Primal.Tímto vizuálem jsem si myslel,že pomalu koukám na hru.Druhá věc je,že tohle člověk už musí brát víc jako dobrodužnou pohádku než jako survival reál počin.Nejhorší na tom je,že vlastně nevím co z toho mělo být.Je pěkný,že se tu mluví jiným jazykem a postavy nějak vypadají.Ono v závěrečných titulkách vidíte,že někdo jako palentoolog byl,ale ve filmu to stejně nehraje.Taky vidíte v těch titulkách tisíce lidí,který jen dělají efekty,visual a dalších stovky grafiků.Výsledek je takový,že chvilku dobrý,ale pak to brzo přejde.Pes tu je element,který aspoň i nenásilně projevuje emoce,aby člověk vytahoval kapesníky.Ke konci už moc na hraně,ale pořád jsem si říkal,musím to brát jako pohádku.Ono totiž to jinak ani moc nejde.Klučina by přečkal i dobu ledovou,hladomor a já nevím co ještě.Vždycky udělá oheň a je jedno jestli byl ve vodě či byla sněhová bouře.Logiku to postrádá vehementně,ale u těhle filmů tomu tak snad bude vždycky.Občas ten předěl z psa Chucka na digitálního psa je prostě vidět,přitom si říkám proč proboha.Příběh je neuvěřitelný,ale vcelku tahle pouť díky psovi zabavila. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz