Na konci druhé světové války přinutí dánská armáda německé zajatce, kteří jsou skoro ještě dětmi, splnit nebezpečný úkol – zneškodnit a odstranit nášlapné miny z dánského pobřeží. Chlapci bez potřebných znalostí i nezbytných technických pomůcek velmi rychle pochopí, že pro ně válka ještě zdaleka neskončila. Snímek "V písku - Příslib svobody", inspirovaný skutečnými událostmi, odhaluje neznámý příběh jednoho tragického okamžiku dánské historie. (Cinemax)

DJ Kritik

Je to taký komorný príbeh z konca vojny, ktorý je síce plný silný momentov, ale tak nejak mi tam chýba tá nezvyčajnosť príbehu, ktorú si človek zapamätá aj roky. ()

Coliseum

Člověk se stále učí a zároveň utvrzuje, že konec války neznamená mír, naopak, v rámci odplaty produkuje další zvěrstva, ponížení a lynč. Nebudu si do kapsy nalhávat nadhled, pokaždé, když do zlověstného ticha pobřeží, proťatého občasným poryvem větru, zajel 'detektor' min (tyč v rukou mladého kluka) do písku, svíral jsem v tenzi pěst, druhou rukou částečně zakrývajíc oči. Nyní přesvědčivě vím, že válečné drama se dá uchytit a natočit velmi silně, aniž by emoční vypjatosti dosahovalo přemírou brutality a afektovaného sentimentu. ()

Brano

Tak tento film bol obrovským prekvapením pre mňa. Už dávno som nevidel podobný film, ktorý by ma tak nadchol. Veľmi emotívna dráma, krásne exteriéry, skvelé herecké výkony a úžasná hudba! Mám rád podobné filmy z obdobia druhej svetovej vojny, alebo povojnového obdobia, ktoré sa netočia len o holokauste a "hrdinských" osloboditeľov. Veľmi silný príbeh mladých nemeckých chlapcov, ktorí po vojne museli v Dánsku odstraňovať míny, ktoré tam Nemci pár rokov dozadu sami dali. Pre mňa jeden z top filmov za rok 2015. Veľmi realistický natočené, bez nudnejších a zbytočných scén. Rozhodne odporúčam pozrieť. ()

Pravek007

Originální válečný film? - Under sandet. V tomto žánru se toho obecně zase tolik vymyslet nedá. Zandvliet ale přichází s originálním debutem, který nám válečné drama (nebo spíše poválečné?) ukazuje z jiné stránky. Film potvrzuje obecně známý fakt, že to nejhorší vždycky nakonec odskáčou ti, kteří za nic nemohou. ()

dzberry

Jednoduché vyprávění o jedné z mnoha vrstev a kapitolek druhé velké války, tentokrát z Dánska... Hm. Strohé jak filmově, tak příběhově. Žádná neurotická kamera či dynamický střih v nejvypjatějších okamžicích odminovávání, „jen“ síla toho, co vidíte: malé německé kluky/vojáky, kteří hrajou ruskou ruletu s nášlapnými minami, kluky, o kterých (jejich vině, minulosti, válečných (zlo)činech) nevíte zhola nic a kladete si otázku, zda – ačkoliv Němci – si takovýto „trest“ opravdu zaslouží/zasloužili. Na druhé straně sledujete „přísné“ Dány, kteří jim nechtějí dát nic zadarmo, jsou vám míň sympatičtí než ta malá nebohá deutschátka, a ony miny jim skoro až – obrazně řečeno – rvou do hladových germánských chřtánů. Zajímavý psychologický pohled – přesto přese všechnu dramatičnost však pro mne příliš uhlazené, příliš odehrané, s příliš jasným a jednosměrným poselstvím a položenými otázkami... ()

ervina

Hodně drsný film.Němci byli svině,ale nebyli jediní. A jeden zmetek zjistí,že je taky jenom člověk a má srdce.Skvělý film. ()

andaflower

Film nás seznamuje s méně známými událostmi, které se děly na pobřeží v poválečném Dánsku. Zde konkrétně byla přivezena skupina německých mladíku, kteří mají za úkol odminovat dánské pláže. Údajně uklidit, co tu po sobě zanechali. Jenže se jedná o tak mladé kluky, kteří tomu všemu snad ani nemůžou rozumět. Jsem ráda, že za každý takovýhle film. ()

Plastík

Lidi, jsme hrozný kreténi. Co vše dokážeme. Film ukazuje, jak lidskost stejně rozkvete. Je to spíše takový poklidný film, plný emocí, vzteku, smutku a neštěstí. ()

Ikedar

Síce išlo o základnú tému, ktorá sa pri vojnových filmoch často opakuje, a to nenávisť a pomsta nepriateľovi verzus vytriezvenie, odpustenie, proste láska, Pod pieskom je skvelý vojnový film najmä veľmi dobrým scenárom. Opustená zamínovaná pláž, ktorú má skupinka nemeckých chlapcov vyčistiť ponúka skvelé dramatické prostredie a kameraman sa v tom vedome vyžíva. Je to veľmi napínavé, čo sa dá asi očakávať od filmu, ktorý je založený na deaktivácii mín mladými chlapcami, ale taktiež veľmi civilné a srdcervúce. ()

Vämpiriüs

Dobré a silné drama z poválečného období, které ukazuje využití zajatých nepřátelských vojáků k očistě domácího prostředí. Oceňuji, že se jedná o příběh natočený důsledně a bez vyumělkovaných peripetií. ()

PlysovyMacko

Film sa venuje časti histórie, o ktorej som nemala ani poňatia a je dosť drsný-hardcore dráma. Vždy keď to buchlo, tak sa mi zastavilo srdce. Chlapcov a okolnosti, v akých sa ocitli mi bolo veľmi ľúto. Rolandovi Møllerovi rola veľmi sadla a je extrémne príťažlivý muž. Páčil sa mi jeho prerod od "vaše životy sú mi u prdele" k "niečo som vám slubil". Veľké napätie, veľa emócií, vydarený film. ()

pafka

Ha, konecne nekdo natocil film o tech poslednich mladicich z rise, kterym zdaleka nebylo osmnact a museli projit uz davno prohranou valkou a ve finale se dostali do zajezi. O nemeckych valecnych zajatcich, co byli uvezneni v Rusku jsem cetl, ale film nevidel a uz ted se na nej tesim, az ho nekdo natoci. Ale videl jsem alespon tento film, ktery ukazuje lidstvi, blizkost lidi i pres jejich narodni prislusnost, presvedceni. O tom to cele je. Lidi jsou si blizci, ovsem mezi ne jejich vlady vrazi kliny a tvrdi jim, ze ti druzi jsou jejich nepratele. Skvely pribeh, paradne natocene, napinave, se skvelou atmosferou. Vyber hercu skvely - Roland Møller, Louis Hofmann. Vyborny. ()

Blazis34

Hluboký a silný námět doplnilo snad ještě emociálnější zpracování. Film ukazuje, jaké že svinstvo byla válka a jaké měla i mj. dopady na poražené či na vítěznou stranu. Abych se přiznal, o této události jsem něvěděl, ale dává smysl. Kdo jiný by měl pláž vyčistit, než ten, kdo ji zaminoval. Avšak nekratší prsty v tom měli právě mladí kluci, kteří opravdu bojovali jen z povinnosti. Povinná vojenská služba si vybírala všechny, zvlášť v období válek. Naopak se mi líbil vztah seržanta k vojákům, který byl stále lidštější a respektovanější. Právě ta lidskost mězi oběma stranami se mi hrozně líbila, ale nevěřím, že se takhle v období válek všichni chovali ke svým zajatcům. Je to hrozné, avšak tak to prostě bylo, je a bude. Lidi umějí být krutě zlí a plnit rozkazy shora je povinnost. Film toto všechno výborně vystihl, díky kameře, hudbě i úžasných exteriérech nabídl divákou nevšední, i když hodně krutou a smutnou, podívanou a dokázal jen to, že i seveřané umí udělat skvělý film zasluhující nominaci na ty nejlepší filmová ocenění. Za sebe dávám lepší čtyři hvězdy - 85%. ()

srolyma

Když je vám 15, tak máte asi poněkud jiné představy o tom, jak strávit léto na pláži, než se hrabat v písku a ručně zneškodňovat desetitisíce německých min. Ale když je vám 15, je těsně po válce a jste německý zajatec, tak na vaše představy každý zvysoka kašle. Ke sledování tohoto filmu to chce hlavně silné nervy. Každou chvilku detailní záběr na roztřesené ruce rozebírající minu a vy jen nervózně čekáte, komu a kdy to práskne do ksichtu, abyste se mohli pořádně leknout. Film je trochu předvídatelný, jak ve vývoji děje, tak i v tom, kdo si zrovna dá nedobrovolné dvojité salto vzad s třemi vruty, ale přesto se jedná o hodně silné a výborně zpracované téma. ()

DonBraso

Mladí kluci němečtí na pláži,kde se vážně neopalují na slunci,ale snaží se odminovat celou pláž.Velmi zajímavé téma,které by klidně mohlo přinést ještě mnohem více.Všechno bylo vynikající,ale na pět hvězd jsem to neviděl,protože mi tam vadilo pár much.Přední je,že jakmile někdo šlápnul na minu,tak se parta kluků zničehonic rozeběhla,což by možná dávalo smysl v jeden okamžik,ale né zrovna to,že hodiny se tam člověk musel šourat po písku a hledal minu,aby vzápětí vlastně se na to vyprdnul.Druhá menší muška byla,že ti kluci mohli utéct vlastně úplně jednoduše,ale nikdo se k tomu neměl za začátku.Proč?Žádná stráž,jen zavřený dveře a jeden fail k tomu,kdy jeden vlastně normálně utekl pro něco k jídlu.Škoda těhle scének,který nějak zbytečně nechávaj vlastně diváka v nedorozumění.Jinak jsem byl velmi spokojen lehkostí snímku,který nemusel využít plno patosu a národních vlajek.Krásná podmanivá hudba umocňovala zažítek a herecky tu nebylo moc co vytknout.Možná jsem byl víc mlsnej,tak bych klidně o půl hodiny i film prodloužil hlavně na seržanta,kterýho zahrál skvěle Roland Møller,který možná právě proto,nějak nepatřičně si ty kluky osvojil,což samozřejmě pro někoho mohlo být taktéž zvláštní,protože o jeho postavě toho moc nevíme,přesto i přes ty menší nedostatky zvítězil náměť a zpracování. ()

minimalism

To čo nepriateľ v cudzine zanechal si musí aj upratať ale nie posielať na to deti, deti ktoré stále volajú svoju mamu. Hrozné veci sa nediali len počas vojny ale aj po vojne. Smutný príbeh v ktorom boli aj pozitívne stránky ako to, že seržant našiel v sebe ľudskosť a už ich nebral ako nepriateľa ale iba ako deti ktoré chcú ísť domov. Musím pochváliť super zábery, kameru, prostredie a hlavne hlavného protagonistu. ()