Zima 1944. Poručík Anochin se zotavuje po těžkém zranění. Sžíraný nenávistí k nepříteli touží po návratu na frontu. Je však se skupinou německých zajatců odvelen do odlehlé vsi Polumgla, kde má zajistit výstavbu translační věže a zároveň i stravu a přístřeší pro svěřené zajatce. Ve vsi narazí na neochotu a nenávist. Časem však ženy, jejichž muži jsou na frontě, nepohrdnou výpomocí v domě či doprovodem na lov medvědů. Teď už sytí, teple oblečení a respektovaní zajatci vztyčují v zasněžené tajze dřevěnou věž. Hrany konfliktu se uhlazují, soužití lidí v oboustranné nouzi nabývá humánních dimenzí. Ve společném úsilí o přežití si sotva uvědomují, jak krutý režim rozhoduje o jejich osudech. (oficiálny text distribútora)

gudaulin

Zajatci mlhy jsou docela příjemným vybočením ze současného mainstreamu a určitě se jedná o úspěšný debut režiséra Artema Antonova. Na filmu je nicméně znát tvůrčí nezkušenost, a pokud Zajatce mlhy porovnám se snímkem podobného obsahu a zpracování, jakým je například Kukuška, pak ten druhý jasně vítězí na body. Scénář je poněkud nedotažený, z čehož vyplývá, že postavy jsou příliš ploché a divák se o nich dovídá jen málo. Vynikající je naopak kamera. Ve filmu se objeví několik výborných scén jako je pád do zamrzlé řeky nebo karneval. Nemůžu se nicméně zbavit pocitu, že z dané látky bylo možné vytěžit víc. Celkový dojem se pohybuje mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec se přikláním k 70 %. ()

WinnJets

Tak tohle opravdu není ždáná hloupá americká limonáda, ale kus dobře odvedené poctivé práce. Celému filmu vévodí vynikající atmosvéra ruské zimy a divák má díky tomu chvílemi pocit jako by byl jedním z těch, kteří momentálně netouží po ničem jiném než se alespoň na chvíli ohřát u ohně, či spolknout byť jen jedno jediné sousto slušného jídla. Rozhodně se zde nesází na nějaký přehnaný sentiment a spíše se film snaží poukázat na krutost válečné doby i neskutečný nepořádek v organizaci ruské armády. Nikoho z herců sice neznám, ovšem ani to mi na skvělém zážitku nijak neubralo, ba naopak ještě přidalo na autentičnosti. No a ta odlehlá ruská vesnička, ve které se film odehrává je prostě kouzelná. Pokud máte rádi filmy z období 2sv. války zasazené do ruské zimy, tak tohle prostě musíte vidět... ()

cheyene

Příjemné překvapení z rusko-německé produkce. Zajatci mlhy mají atmosféru, celkem dobrý a poutavý děj, zajímavé postavy a řadu výborných scén, které již v komentářích ostatních uživatelů zazněly. Díky ideální délce filmu se divák ani nenudí a stále ho baví sledovat, jak se bude vyvíjet vztah vesničanů, německých zajatců a ruských vojáků. ()

Easykk

V jednom nejmenovaném americkém státě v nejmenované americké rodině s nejmenovaným americkým psem: CRRRRNK....CRRRRNK....,,Haló?" Ježišmarja Kelly to jseš ty?? ,,No jasně ty vEMenO, že jsem to já, kdo by to asi byl??" Tady Betty, neuvěříš co jsem dnes našla v programu! ,,To mi trhni bulvou, ale nevim!!?" Twilight! ,,Cože?? Takže dámská jízda večer??" Jasný, neberu si kalhotky, minule sem měnila dvoje, tak nechci aby se to opakovalo!! ,,Jasná věc, já ozářim nějakej ten polystyrén, a užijem si Robert(k)a!!".....Film začal.....,,Ježiš Kelly, já se snad picnu, todle sem ještě neviděla, to musí být ten nový díl!!!" Ani to neřikej, uplně se mi z toho zařízly téčka a to je ani nemam!....V polovině.....,,Ty Betty to je ňáký divný, jakože tam pořád mluvěj upírsky to jo, ale ten Edward se nějak změnil, voni mu snad vytáhli ten patyzón z prdele a teď ho nemůžu poznat!! ,,To teda, a vypadá to jako kdyby ho tam narvali Belle cooo!" A proč tam je pořád sníh?? to jsou jako někde schovaný jo?? A ani baseball nehrajou, ty Kelly to snad neni možný, já mám pocit jako kdyby to nebyl Twilight, čekni to v programu radši ještě!!!...... V jednom nejmenovaném americkém státě v nejmenované americké rodině s nejmenovaným americkým psem Bounsem našla FBI chvíli po půlnoci dvě mrtvé dívky, obličeje měly zkroucené v šílené grimasy, všude byla voda, neměly kalhotky a jedna z nich v ruce držela program s prstem zapíchlém na řádku programu s názvem Twilight a vrchní vyštřovatel povídá: Normálně bych toho distributora, co takhle blbě nazval ten ruskej film, zažaloval, tohle je dneska už dvaapadesátá smrt hrůzou z nedostatku patyzónu!! ()

laik_60

vo filme sa stretli dvaja odvekí antagonisti Nemci a Rusi: Jednak v koprodukcii) ale aj v samom scenári a deji. Trocha nezvyčajný, možno zmierňujúci či zmäkčujúci pohlad na dejinné udalosti ktoré oba tieto národy znášali a prežívali. Miestami skoro až sentimentálny pohľad na ľudí (dedinčanov - dedinčanky, vojakov i zajatcov) znášajúcich krutosti a dôsledky vojny v studenej atmosfére ďalekej severnej Sibíri. Napriek tomu dávam filmu plný počet bodov. ()