Pasca na zlodeja

• Slovensko Daj si pozor (festivalový názov) (viac)

Sedmnáctiletá Ashley právě dorazila do domu Lernerových, kde má za úkol hlídat dvanáctiletého Lukea. Jen co Lukeovi rodiče odjedou, Luke si pustí hororový film a pokouší se Ashley omámit prášky nasypanými do pití. Ashley na to ale rychle přijde a další Lukeovy milostné návrhy odmítne. Brzy do domu dorazí i Lukeův kamarád Garrett. Ashley je přesvědčena, že se Garrettovým příchodem vysvětlí i podivné zvuky zvenčí domu, jenže zvuky se ozývají i z patra. V patře Ashley najde rozbité okno a na cihle, kterou bylo rozbité, nápis vyhrožující lidem v domě smrtí. Garrett zpanikaří a snaží se z domu utéct, před domem ho však kdosi zastřelí. Šokovaná Ashley s Lukem utečou do patra domu, kde se skryjí ve skříni. Neznámý násilník v masce prohledává s puškou dům. Jenže Ashley si všimne, že se maska nápadně podobá jedné z masek, které měl Luke ve svém pokoji. Ashley pochopí, že vše byla hra, kterou si s ní Luke a Garrett hrají. Luke se přizná, že chtěl Ashley vystrašit a jako zachránce ji pak svést. Ashley se rozčílí, vyběhne na Garretta a oběma klukům pořádně vynadá s tím, že to bude mít vážné následky. Jenže Luke Ashley napadne a shodí ji ze schodů. Ashley omdlí a když se probudí, je přivázaná k židli a ústa má přelepená páskou... (TV Nova)

JB001

Moc pěkný vánoční film, na který jsem narazil vyloženě náhodou. Ač horory nemusím tak tohle byla hodně zábavná věc. I když už dávno nejsem teenager a miluji Šíleně smutnou, Love cctually i Pretty woman, tak zatím nejlepší film z Vánoc 2023, který jsem viděl poprvé díky TV Nova ()

BStone

Povedená žánrová jednohubka. Film na svátky jako dělaný... Výborně zahráno, představitel hlavního psychopata děsivý. Námět si vyloženě říkal o větší přitvrzení, i tak ale dobrý 60% ()

VincentB.

Tak toto je silná káva, skvelý scenár, skvelá réžia, perfektný zvrat či už v tretine filmu alebo na úplnom konci, keď už sme v beznádejí, že zlo zvíťazí. Neskutočné, že najskôr mladého psychopata neznášame a potom keď prichádzajú rodičia tak sme napätý aby zvládol vkĺznuť do izby. Za komédiu by som to ale určite neoznačoval, lebo predstaviteľ Luka to zahral tak dobre, že mi miestami pripomínal DiCapria a vôbec mi to neprišlo odľahčené a vtipné. Odporúčam a dávam 80%. ()

Fibonacci

Je to bieda. ale ak si to pustíte v rýchlosti 2x, tak sa to dá pozerať a párkrát sa aj zasmejete. asi tak to aj mysleli autori, len to zabudli dať do poznámky pod čiarou. film je takou zmeskou, akoby ste povedali, že chcete zdrojový obrázok jpg v pdf formáte. končím hlásenie. ďalej to nemá zmysel rozoberať... ()

VsetkoVsade

Svetlým bodom filmov s Oliviou DeJonge obvykle býva výhradne Olivia DeJonge a aj v jej prípade sa dá hovoriť skôr o prínose estetickom, myšlienku či herecké umenie by v nich totiž aj Interpol hľadal márne. V tomto prípade som to na začiatku videl podobne, už po úvodnej polhodine som však smiechom prskal tak, že by mi nestačil ani závodný zavlažovač trávnika na dedinskom štadióne. Pravda, film oceníte zrejme len v prípade, že pri pohľade na sviatočnú dekoráciu vášho príbytku sa dokážete s úsmevom povzniesť aj nad niekoľko nie veľmi esteticky pôsobiacich detailov, ako napríklad skutočnosť, že z hojdačky na strome za domom visí obesenec a vaša opatrovateľka pripútaná o kuchynskú stoličku tlmenými výkrikmi občasne prerušuje koledy sviatočných návštevníkov. Pokojne to však pustite príbuzným pri štedrovečernej návšteve miesto Mrázika či Sám doma a garantujem vám, že po jej zvyšok sa pri rozhovore nikto neobmedzí na staré otrepané otázky, kedy si chcete nájsť partnera, či ešte stojí škola a či vás vedúci v robote poslúchajú. ()

Pavlis.xxx

Povedená taškařice s pár zvraty a docela dobře promyšleným plánem hlavní postavy, který jakžtakž dával smysl, takže docela pobavilo. Určitě stojí za zhlédnutí. Pokud bych srovnal s Babysitterem, kde sice úřadovala sexy Samara tak tady to nebylo potřeba a stejně to bylo o fousy lepší ()

studentice

Pro mne průměrný thriller, který těží z toho, že se odehrává o Vánocích... Nechápu zařezení mezi komedie-usmála jsem se dvakrát během celého filmu ()

Gabe

Sám doma a labilní. Předčasné dospívání dnešní psychicky nevyrovnané mládeže náhledem amerického komorního hororu. Za mě dobrý. Zajímavý bod přepnutí z dobývání milované dívky na její uchvácení za každou cenu. Snad se dívali taky Marv s Harrym a příště si dají na plechovky s barvou pozor. Poznámka: Virginie byla vždy moje srdcovka, ale tady už je hodně vidět, že od Candymana nemládne. ()

Dark_Hark

Myslím si, že tak IQ prepracovaný horror som dlho nevidel :D Všetko zapadalo 1 ku 1 Myseľ 12 ročného chlapca bola jak myseľ Kevina zo Sám Doma :D Aj to bolo spomenuté :D Ak budem mať detí, tak ich preventívne nenechám pozerať Sám doma lebo to môže dopadnúť jak tento horror :D Robím si srandu. Film odporúčam pozrieť ! Užil som si ho. Zo začiatku to vypadalo ako skutočný horror ale potom to išlo svojou vlnou funny a scary, čo sa mi na tom páčilo. Filmu dávam 5* ()

Duffman 97

Malá,nenápadná ale fajnová hororová komedie s celkem dobrým nápadem.Jde vlastně i o parodie na filmy typu Hush nebo Dobrý synek.Nejlépe uděláte když si o filmu nic nezjistíte a nebudete ho brát vážně, protože film sám se vážně absolutně nebere. ()

Dalajlada

Nebylo to špatné, ale podobné téma byly natočeny i leší filmy. Chlapci se ale nedá upřít fakt, že magora zahrál naprosto perfektně. ()

Zyi

POTENTIAL SPOILER COMMENT A movie promoted as being about something else it actually is about. And the revelation can be shocking for some, to the point of rethinking your future movie choices, so Better watch out! ()

PORTER44

Nic komediálního sem tam nenašel ,jen pubertálního spratka který si měl chuť asi vrznout a nevyšlo mu to ,zkouknul předtím pár hororů a začal podle nich vraždit své kámoše a soky.Počkat na konci jsem se vlastně zasmál ,protože úplný konec s chůvou se povedl. ()

Kelinej

Něčím, nevím čím, mne ten film štve. Ale za originální scénář, plynulý děj a výborné herecké výkony čtyři hvězdy nakonec dávám... Nad průměr snímek vyčuhuje každopádně. ()