Úspěšná muzikálové komedie o svobodě, nezávislosti, rudé hvězdě a rokenrolu. Odehrává se v Praze roku 1959 v okolí dejvického hotelu Internacional. Do poklidného maloměstského života nečekaně zasáhne "muž odnikud" mladý chuligán Bejby, který svým výstředním oblečením, kytarou a vášní pro rokenrol rozbouří stojaté vody nejen klukovského světa, ale také do světa dospělých snažících se nemyslet na lehkou dobu v níž musejí žít. Bejby svým nečekaným příchodem zasáhne do života číšnického pomocníka Edy Drábka, okrskáře Prokopa a jeho syna přezdívaného Kšanda, a svým způsobem i do života barové zpěvačky Milady a jejího manžela, arogantního estébáka Přemka. (oficiálny text distribútora)

Paity

Šakalí léta dávám v podstatě jen za hudbu, jinak mě to celkově nějak extra neoslovilo. Ale chci být mírný, protože šlo o první postkomunistický muzikál a to se počítá. ()

showxman

Tento film si s ničím nespletete. Každý ho zná, každý zná Hlasovi písně a extravagantního Bejbyho. No jo, ale to je tak všechno, sice je originální a težko zaměnitelný, ale žádná hitparáda se nekoná. Z písní vyčnívají dvě, vtipů není mnoho, příběh je jalový. S odřenými koleny tři hvězdy. "Přišel ses se mnou vyspat nebo si mám vyžehlit?" ()

Piškotka

Musím přiznat, že se mi to docela líbilo. Už jenom ty dejvické scenérie, které tak dobře znám. A jednotlivé postavy tam dobře zapadaly, stejně tak jejich povahy. Martin Dejdar, kterého moc nemusím, mi přišel šmrcovní a sympatický. O Josefu Abrhámovi nemluvě. Co se týče příběhu, nedokážu posoudit, jaká byla tehdejší doba. Myslím si, že to nebyla až taková idyla. Ale kdo chce vidět špatné věci? Skoro nikdo. Proto Šakalí léta mají blíže ke komediálnu a to je určtě dobře. Láska, životní klopýtnutí, ve džbánku moč místo piva, rock and roll a hotel Internacional, zajímavá kombinace. Retro muzikál, jak má být. ()

Zik2

Trochu zklamaní, hrozně zmatené, místy jsem se neorientoval v ději, hudba skvělá, ale tu tvůrci nesložili. Ale zase to nebylo úplně strašné, takže těch 65 % bych dal... ()

Rozjimatel

Tak toto ma minulo dosť veľkým oblúkom, nechápem, čím si to v Čechách získalo ten kultový status. A to mám Hřebejkove filmy veľmi rád, väčšinou im dávam 4-5 hviezdičiek, dokonca aj tým novším, ktoré sú dosť zaznávané. Tak kde začať? O hereckých výkonoch ťažko hovoriť, keďže okrem vždy skvelého Abrháma tu ide o druhoradých hercov, príp. o nehercov, tak to potom aj tak vyzerá (Dejdara za herca nepovažujem, tento tajtrlík mi vyslovene lezie na nervy). Čo sa týka deja, vyzerá to ako scénky, často "požičané" z iných filmov, usporiadané do filmu bez ladu a skladu. Teraz k humoru, keďže ide vraj o komédiu. Vtipné tam boli asi len 2 scény: "babka zabíja muchu" a "pitie piva na oslave". No a teraz to hlavné, hudba, keďže sa jedná o muzikál. Tak tá bola priemerná, až slabá, opäť nechápem tu chválu, dokonca Českého leva. Malo ísť o rokenrol, ale s ním to malo spoločne asi len rytmus, "spevácke" prejavy sa zdali byť z úplne iného žánru. To je rokenrol na český spôsob, keď do rokenrolového rytmu spevák niečo recituje? Tento muzikál je zrejme lokálny český fenomén, ktorý ja pochopiť nemôžem. Asi tak ako väčšina Čechov na ČSFD zase nechápu genialitu Ursíniho hudby v muzikáli Neberte nám princeznú. ()

spiritus

Šakalí léta mám rád, díky té neopakovatelné atmosféře 60tých let a tím lehkým a příjemným nadhledem, který tento film nad touto dobou má. V době svého vzniku, se určitě jednalo o lepší produkt naší kinematografie, kdy nevznikalo mnoho dobrých filmů. Myslím si že víceméně začínající Hřebejk, odvedl dobrou práci a i dnes, po letech, se jedná o příjemnou a svěží, hudební podívanou. ()

Ollie235

Na český muzikál se ještě jedná o relativně kvalitní počin. Bohužel mě moc nebavil a vícekrát to vidět nepotřebuji. Ale ten Dejdar! :-) ()

Vejrrr

nevím co bylo špatně ... jestli fakt, že film je 20 let na světě a já se něj podíval až teď - potom co se p. Hřebejk projevil s mnohem úspěšnějšími kusy. Nebo bylo špatné rozhodnutí přečíst si nejdřív knižní předlohu a pak se podívat na film. Ale kombinace všeho.. těšil jsem na dobovou komedii z níž bude Šabachova typická odvaha a vlastní zážitky jen sršet, ale výsledek mě zklamal v obsahu i provedení. Párkrát jsem musel smeknout před režijní prací začínajícího mistra p. Hřebejka, ale to bylo vše. Když si čtu výše uvedený obsah filmu, zdálo by se, že film má význam a určitou hloubku, ale buď tam není nebo jsem ji nenašel. ()

Gumrice

Jeden z nejlepších Hřebejkových filmů. Výborný muzikál. Trefné poznámky a vtípky z něj udělají vysoce nadprůměrný film. ()

Phorbo

Díky dvou známých písní zná šakalí léta každý. Né každý se ale svěří s tím, že je ten film o totálním ničem. Chápu ten nápad, kdy do totálního klidu v Praze dojede neskutečný rebel. Tím to ale hasne, co je ta omáčka kolem a některý nudný tracky... no jako žádný echt skvělý kus to teda není. Hřebejk se taky nic moc neukázal jako pořádnej režisér teda. ()

mira007

Ve své době pecka, dnes legenda mezi českými muzikály ( jedninný v moderní době jsou snad jen Rebelové ) . Abrhám je extratřída a Dejdar se ukázal . asi největší filmová role Jakuba Špalka a poslední prvorepublikového krasavce raola Schránila. ()

Garch

První porevoluční a zároveň jasně nejlepší muzikál! Od "Starců na chmelu" nepamatuji v našem hudebně-filmovém rybníčku takovou štiku! PS Ivan Hlas vyseknul muziku současnou a zároveň rockenroulovouúplněktancidělanou ;-) ()

aLPaC

Dnes již kultovní muzikál, který se stal obrovským hitem hned při svém uvedení (i díky dobrým písničkám), podle mě však žádná pecka není. Dejdara jsem neměl nikdy rád a kromě Abrháma mě ani ostatní herci nepřesvedčili. ()

no2

6/10 - Průměrný Hřebejk, rozhodně ne neprávem nízce hodnocený film. Dobrá rozcvička před Pelíšky a Musíme si pomáhat, na druhou stranu zase ne tak o mnoho horší než např. Horem pádem nebo U mě dobrý. Většinou ten film nedokoukám do konce. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám