Úspěšná muzikálové komedie o svobodě, nezávislosti, rudé hvězdě a rokenrolu. Odehrává se v Praze roku 1959 v okolí dejvického hotelu Internacional. Do poklidného maloměstského života nečekaně zasáhne "muž odnikud" mladý chuligán Bejby, který svým výstředním oblečením, kytarou a vášní pro rokenrol rozbouří stojaté vody nejen klukovského světa, ale také do světa dospělých snažících se nemyslet na lehkou dobu v níž musejí žít. Bejby svým nečekaným příchodem zasáhne do života číšnického pomocníka Edy Drábka, okrskáře Prokopa a jeho syna přezdívaného Kšanda, a svým způsobem i do života barové zpěvačky Milady a jejího manžela, arogantního estébáka Přemka. (oficiálny text distribútora)

_Irbe_

Kdybych měl hodnotit pouze samotný muzikál..to by bylo tak na 2,5*. Standartní herecké výkony i jednoduchá story. Ale za to, že se ze skvělých písniček Ivana Hlase staly klasiky, které si zpívá u taboráků a v hospodách skoro každý musím dát za 4*. ()

Misha.d

Bláznivá muzikální komedie, ale stylová. Jediné co mi tam trochu nesedí, je Hlasova skladba "Na kolena". Je strašně vlezlá. Krásná je scéna, jak Bejby naladí na starém elektronkovém rádiu stanici s rock'n'rollem a udělá do skla rádia rysku nožem. To mě fakt pobavilo :) ()

Muadib

Naprosto úžasně je zde vykreslena atmosféra doby. Skvělý Bejby jakožto rokenrolový revolucionář nemá chybu.Detailní rozbor osob zde až tak moc nechybí, protože jej s přehledem do pozadí posunuje právě zmíněná hudební revoluce a vykreslení doby. A třešnička na dortu,že není záběr,aby v něm nebyl zachyncen Hotel International,díky čehož si uvědomujeme,jak "rozmanité" dny tehda mládež přibližně měla. ()

miza

Když přišel rokenrol to byla asi paráda.Mladí si našli svůj svět a žili v tom uchvatném rytmu.Byl to boj mezi starým a novým světem hudby a kultury. ()

SZYslak

Jednoznačně nejlepší Hřebejkův film, rokenrol a skvělý soundtrack, chcaní do piva, gerontoteta, Abrhám, snesitelný Dejdar, jediný film, kde Asterka opravdu hrála*. Muzikály nemusím, ale tady se to zpívání a tančení fakt povedlo. *do vyprodání zásob ()

brasek

Natrieskané kiná a vcelku podarený snímok. Martina Dejdara som nemal v láske, ale po tomto filme sa to zmenilo... bol naozaj skvelý a mne osobne dokázal, že naozaj vie hrať. ()

CurLyy

Příběh je vcelku o ničem, zachraňují to akorát některé taneční scény s rock´n´rolovými peckami. Myslím, že nejde ani tolik o muzikál, jak se v základních informacích všichni můžeme dočíst. ()

JackieBliz

Láska na první pohled existuje. A zrovna já jsem propadla muzikálovému počinu pana Hřebejka. Líbí se mi příběh, hudba, Martin Dejdar - kdo by věřil, že se dokázal někdy takhle hýbat - choreografie a její sladění lehce pokulhává, ale všechno zachraňuje skvělý Josef Abrahám. Tak tedy na kolena, na kolena, na kolena, na kolena jéjéjé! ()

Leník

Z nostalgie jsem se po dlouhých letech podívala, no není to žádný zázrak, příběh je dost nudný a v podstatě neobsahuje žádnou zásadní zápletku, spíše se jedná o slepenec několika scének. Na alespoň průměr se to dostává jen díky hezkým písničkám Ivana Hlase a Josefu Abrhámovi. ()

MAXIKILLER

První porevoluční, a nutno dodat velice povedený muzikál. Rock n rollová atmosféra dokáže vtáhnout, a zvláště pozoruhodný je skvělý herecký výkon Martina Dejdara. Josefa Abrháma ani nezmiňuji, to by bylo nošení dříví do lesa. 4* ()

topvss

Pokud máte rádi trošku toho rock´n´rollu tak neváhejte a podívejte se na, podle mého, jeden z nejlepších českých filmů. Jan Hřebejk se zde skvěle zhostil role režiséra a to nejen při výběru herců. Martin Dejdar má zkrátka něco do sebe. Jan Semotán se náramně ujal role "Kšandy" a společně s Jakubem Špalkem a skvělým Josefem Abrháme vyšvyhli úchvatný muzikál podle Petra Šabacha na první příčky mých žebříčků. ()

Galaktus

Moc zajímavě zpracovaný muzikál, který se v kontextu doby vzniku řadí mezi nejlepší. Co se týče hereckého obsazení: Dejdar válí díky své roli alfasamce, Kašpar Špalek je ke své roli jako stvořený a "nechutný" Abrhám s radostí popijí moč. Dětské herecké výkony jsou dostačující. A nadávky na suchdoláky jsou i nyní aktualní :) ()

Kozlowski8

Příběh dejvické party kluků, kteří si v těžké totalitní době připadají jako rebelové. Teprve příchodem výstředního muže s kytarou, zvaného Bejby, však poznávají tu pravou svobodu ducha a taky pořádnou rokenrolovou muziku. Ve filmu jde především o hudbu a písničky. Tady je třeba vyseknout velikou pochvalu Ivanu Hlasovi. Pochvalu zaslouží také Martin Dejdar v roli Bejbyho. Snímek však zaostává po stránce příběhové. 60%. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám