Úspěšná muzikálové komedie o svobodě, nezávislosti, rudé hvězdě a rokenrolu. Odehrává se v Praze roku 1959 v okolí dejvického hotelu Internacional. Do poklidného maloměstského života nečekaně zasáhne "muž odnikud" mladý chuligán Bejby, který svým výstředním oblečením, kytarou a vášní pro rokenrol rozbouří stojaté vody nejen klukovského světa, ale také do světa dospělých snažících se nemyslet na lehkou dobu v níž musejí žít. Bejby svým nečekaným příchodem zasáhne do života číšnického pomocníka Edy Drábka, okrskáře Prokopa a jeho syna přezdívaného Kšanda, a svým způsobem i do života barové zpěvačky Milady a jejího manžela, arogantního estébáka Přemka. (oficiálny text distribútora)

topi80

Co musím Hřebejkovi přiznat, je to, že ve všech jeho filmech (ať už těch třech dobrých nebo v tom zbytku špatných a zbytečných) je znát opravdu precizní filmařská práce všech přidružených profesí. Šakalí léta nejsou v tomto směru výjimkou. Horší už je to s příběhem a s nějakým ztotožněním s hlavním hrdinou. Příběh je jen jakousi epizodkou, která moc nedrží pohromadě a já se po zhlédnutí ptám, co to vlastně mělo být. Bejby, který měl vnést trochu vzruchu do šedivých pražských ulic a stát se inspirací pro mládež hledající revoltu, ve mně vlastně žádný hluboký dojem nezanechal. Atmosféra za čtyři, písničky rovněž, příběh za nulu, odnášený dojem za jednu. ()

transbeskyd

Za punc originality, skvělou atmosféru a hlavně hudbu a texty Ivana Hlase si zaslouží nadprůměrné hodnocení. U mě mají Šakalí léta léta vysoký kredit. ()

vaclaw

Myslím, že tenhle film předběhl svou dobu a že už tenkrát se projevila Hřebejkova genialita (kterou se mermomocí snaží s každým novým filmem víc a víc zapírat). Skvělá stylizace , herci a hudba přebíjí nevýrazný příběh Je to jeden z filmů, na který se, když je jednou za čas dávají v televizi, rád podívám. ()

curfew77

Málo, strašlivě málo je toho, co se mi na ŠAKALÍCH LETECH líbí. Snad aspoň ta muzika Ivana Hlase, i když taky jen tak na dvě mínus - něco celkem dost, něco vůbec. A jinak se obávám, že si partička kolem Hřebejka a Jarchovského vysnila dobu vlastního dětství tak trochu, jak by ji chtěli mít... a taky podle dramatického líčení vlastních (pražských) fotříků. Já jsem jim to nikdy nebaštil a obávám se, že diváci vlastně taky ne. Koneckonců, kdybych měl já napsat film o vlastním dospívání, budou v něm za největší borce pionýři, za bezvadnou prču Partyzánský samopal, vzduchem by klidně taky mohly lítat bubliny a komunisti by byli hodní moravští strejcové od vedle, co sice po šroubkách rozkrádali fabriku, ale na druhou stranu by ti klidně půjčili poslední dvacku a neublížili by ani mouše, natožpak Miladě Horákové. Problém ovšem je stejný jako u ŠAKALÍCH LET - těžko by asi na tohle moje zidealizované dětství plné domnělých politických hrdinů a záporáků někdo stál frontu do kina. A určitě bych za to na rozdíl od Hřebejka nedostal Českého lva, a to ani dvacet let po revoluci, natožpak v roce 1992. Téměř opovržlivých 40 %. ()

brzozin

České muzikály to mají těžké. Vzpomněl bych si možná na jeden dva, které za něco stály. A tenhle mezi ně rozhodně nepatří. Když se na věc podíváme z ryze filmařského hlediska, tak jde o průměrný snímek. Statická kamera, takže máte po půl hodně pocit, že tenhle záběr jste už viděli a je to děsně únavné. Kromě zoom in zoom out nic. Navíc jsem měl chvílemi dojem, že chudák kameraman nemá na stativ a s kamerou jen tak balancuje na rameni. Nebo že by ho ten rock'n'roll taky chytal? Celkem chudá výprava na to, že je to muzikál. Čekal bych nějakou pořádnou davovou taneční scénu. Scénář tak plytký, že by z něj i hustá omáčka vytekla. Dějově je to v zásadě o ničem. Některé scény jsem do dnes nepochopil. Jestli má být vtipné to, že Dejdar dělá bordel všude, kam přijde, tak budiž. I když role Bejbyho mu celkem sedla, v jiné si ho dokonce už ani nedovedu představit. Hudebně to taky není ono. Ne že bych neměl rád rock'n'roll, ale je to takový Hlasův remix navozující vzpomínky na prostoduché vykrádačky západních šlágrů, které se u nás hojně vyskytovaly. Já vím,je to první porevoluční muzikál. Ano,není až tak špatný. Ale mně se na tom filmu prostě hodně věcí nelíbí. ()

kubilov

Jednoznačně nejlepší role Martina Dejdara v docela milé adaptaci knihy Petra Šabacha s podbízivou hudbou Ivana Hlase. Nic víc, nic míň, zajímavé sledovat Hřebejkovy začátky ještě než se začal vykrádat. Jeden z těch lepších filmových muzikálů, které v Česku vznikly. ()

Dinsberg

Muzikál, který si neklade za úkol moralizovat nebo jímat srdceryvnými city. Klade si za úkol hlavně pobavit. Písněmi i mnohdy až černým humorem se to daří. Zvláště Josef Abrhám, ač není komikem, působí naprosto dokonale. Hřebejk prostě komedie umí, navíc je podmalovat kvalitní hudbou. ()

TonyStark

Tak je to hudební film, ale nenazýval bych to muzikálem. To je ale jedno, protože já to vždycky vnímal jako na nic si nehrající oddychovku v čele s výborným Dejdarem a Abrhámem. A navíc srdcovka z mládí. Ten nesmrtelnej rebelskej song od Ivana Hlase mi zní v hlavě pořád... ()

marek29

Muzikál o pár chytlavých písničkách, pár vtipných scénkách a ve třetí řadě smutná sonda na přelom 50. a 60. let do naší vlasti. Jo, kdyby tenkrát nepřijeli, mohlo to bejt všechno jinak.. Ale na kdyby se nehraje a tady zůstáváme pevně přikovaní k rudé trojhvězdě taky. Jako dokument z té doby, víc než dobré. Jinak jen dobré ;) ()

Tominni

Ač muzikály nepatří mezi mé nejoblíbenější filmové výtvory, na Šakalí léta se vždy rád podívám, ať už je to díky hereckému výkonu Josefa Abrháma nebo výborné hudbě Ivana Hlase. Když k tomu připočtu celkem zdařilou ukázanou atmosféru konce padesátých let a jako třešinku na dortu přidám fakt, že Hřebejkovi bylo 26 let, když natočil tento film, pak mi vyjde hodnocení lepší 4*. ()

ostravak30

Poprvé mám za sebou slavný fllm Šakalí léta a rozhodně si mě nezískal. Až na pár písní, které jsou vyloženě hitovky, mě pak moc nezaujala ani hudba. A bohužel též taneční čísla byly v muzikálech před tím i potom lepší. A to už nemluvím o absenci kvalitnějšího příběhu. Přeci jen tak můžeme vidět plno slavných ještě mladých herců nebo si někdo přijde na své právě díky hudbě. Bohužel film ani věrně nevykresluje konec padesátých let dle mého názoru. ()

PeterJon

Slabé herecké výkony a slabé songy, nemalo to energiu. Rozbiehacie kolo pre Hřebejka. Lipsync out of sync, nekvalitný zvuk, hlasy bolo počuť menej než surrounding noise a to som pozeral HDTV verziu na ČT.  2* ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám