Otec Šebek (Miroslav Donutil) je prostoduchý, ale dobrácky dôstojník  z povolania, je zástancom panujúceho režimu a rovnako vehementne obhajuje aj vlastnú neomylnosť v úlohe hlavy rodiny. Otec Kraus (Jiří Kodet), ktorý má za sebou trpkú vojnovú skúsenosť, je naopak zarytý opozičník. Aj on je však presvedčený, že má vždy pravdu.  Preto sa nemožno čudovať, že sa títo muži nemajú v láske. Ich deti - gymnazista Michal (Michael Beran) a jeho pekná spolužiačka Jindřiška (Kristýna Nováková) – však spolu vychádzajú celkom dobre. Najmä Michal by bol veľmi rád, keby si ho Jindřiška viac všímala. Ona však dáva prednosť samoľúbemu spolužiakovi Elienovi (Ondřej Brousek), ktorého rodičia sú dobre situovaní, pretože pracujú v diplomatických službách. V oboch rodinách sa striedajú rodinné návštevy, oslavujú sa Vianoce, svadba i nečakaný pohreb. Mládež zatiaľ pokukuje po lákadlách kapitalistického sveta a snaží sa žiť svoj vlastný, na rodičovských autoritách nezávislý život. V súkromí rodinných „pelíškov“ sa tak odohrávajú malé drámy názorov a vzťahov, ktorým nechýba humor, rozprávačská elegancia, dobre vypointované situácie a vynikajúci dialóg... (TV Markíza)

Tinaa

Přesně vybarvená socialistická doba, u který lidé, co v ní žili, určitě zavzpomínají. Prostě taková bezvadná tragikomedie. ()

smrtubohem

Tak pozor, oproti obecnému mínění zde se to mně osobně až tak úplně nezdá jako top česká komedie. Donutil a někteří další jsou sice fajn, ale na špici žebříčku českých komediálních snímků bych určitě řadil jiné věci. ()

Toumyk

Jednoznačně jeden z nejkvalitnějších českých snímků. Hřebejka moc nemusim, ale tenhle film se mu fakt povedl. Desítky hlášek z filmu znám nazpaměť a moc rád se na něj podívám kdykoli znovu. Zkrátka smekám. ()

Vots

Tenhle film mám ráda. Jemná vypravěčská nostalgie dovede pohlasit po duši. Hlášky jsou vskutku nezapomenutelné, herecké výkony famózní a i přesto, že se jedná o komedii, při níž se nedokážete nesmát, má v sobě tento film určitý náboj hořkosti. Dokáže nás zavést do doby, v níž se odehrává, a přiblížit nám životy lidi, kteří ji prožívají. Pěkné. ()

E-lind

Jeden z nejúspěšnějších, ba dokonce nejúsěšnější český film. Tato komedie spopuje vynikající herce, vtipné i vážně okamžiky, nesmrtelné hlášky a smutná a tragická historická fakta. Od shládnutí tohoto filmu marně čekám na nějaký podobný. A myslím si, že ještě nějaký čas si budeme muset počkat. ()

Idealista

Na první pohled kouzelná komedie plná hlášek a hřejivé lidskosti. Podle mě ji chybí hloubka. Film o minulosti by měl mít výpovědní hodnotu. Filmu chybí určitá vyhraněnost. Tvůrci neumějí vystihnout či přiblížit realitu,a tento fakt skrývají pod nánosem sentimentu.Pro to se jim pozdější fimy už tolik nevydařili. PS: Hřebejk netočí s českého nýbrž s čecháčského pohledu! ()

harsni

Jedna z nejúspěšnějších českých komedií z konce 90. let s podařeným hereckým obsazením a nesmrtelnými hláškami. - ,,Mě dlouho rozčilovat nebudeš, ty smrade!´´ - No prostě česká klasika, která patří podle mě mezi Hřebejkovy nejvydařenější díla. ()

Anu.a

Prznitelka se usmívá navzdory své podprůměrnosti a tahá se otci na očích s největším exotem z okolí! Nejlepší český film s naší hereckou špičkou. Scény s lžičkami z NDR, noky, nerozbitnými skleničkami, kozačkami a spoustou dalších mě pokaždé naprosto dostanou, stejně tak jako na mě silně zapůsobí hymna v podání Krause. Bravo. ()

fructic

No prostě bezkonkurenční český film. Jeden z mála filmů, na které se člověk může dívat pořád dokola a nikdy ho neomrzí. Kdo umí, ten umí. Takhle dokonalou komedii s tolika různými hláškami mohou mít jen Češi. No však posuďte samy... Dávám zaručeně 100%. Filmaři perfektně vystihli dobu.Sestavili ,,hvězdný tým herců", kteří se do svých rolí opravdu opřeli. Myslím, že se máme opravdu čím chlubit. ()

Ereniss

Tohle je film, bez kterého si už od roku 1999 nedokážu představit Vánoce, stejně jako bez Popelky. Film s tolika hláškami a nezapomenutelnými scénami, které zná snad každý a není nutné tu cokoliv opakovat. Neomrzí snad nikdy…„Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta na motorce. Muže s koženou brašnou na zádech…“ ()

Demoiselle

Tohle je mistrovské dílo. Nejbližší pohled na tu dobu, která je tak důležitá. Pan Kodet je skutečně neskutečný, pan Donutil, pani Stašová - všichni nejlepší herci českého nebe. Tenhle film mě pokaždý dostane! Děkuji pane Hřebejku! ()

koza3

Snímek je tak prošpikovaný hláškami, že se směju a nikdo ani neví proč. 50% těchto hlášek se vmísilo do mého života a použil jsem je už v 27.493 situacích. Největší klasika české kinematografie, která si zaslouží více než 100%. ()

kitagawa

Osobně vidím největší přínos tohoto filmu v jeho nenásilném přiblížení 68 roku naší po-revoluční generaci. Nebo si snad myslíte, že by Sluneční hrob znalo tolik lidí i bez Pelíšků? ()

Slam7

To je prostě klasika. Lepší českej film bychom asi jen těžko hledali. Jéžiš jak já se nasmál, ale pak mě rychle přešel humor, když přišla část s okupací. Nemůžu ze zkušenosti posoudit, protože jsem ještě nebyl na světě, ale myslim si, že film perfektně vystihl krutou realitu období roku 1968. Po skončení filmu jsem rád, že jsem až porevoluční dítě! Ale filmu bych se nebál dát 99,9% ()

swinevenca

Hořká komedie jak se patří. I když má film dvě dost nevyvážené části, které původně měly být produkovány zvlášť, je to česká klasika, která obstojí na čele žebříčků i jako celek. První část filmu dostala moje bránice pořádně zabrat, zejména božihodové odpoledne, to si s sebou Jiří Kodet odnesl na věčnost a nikdo mu ho neodpáře. Druhá půlka už je více zaměřená na tu divnou dobu a vtipů ubylo, ale protože 68. rok je velkou bolestí v naší historii, je to pochopitelné a naopak to celému filmu dodává tu hořkost, která po jeho zhlédnutí zůstane. ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se… (viac)

PF 2017

PF 2017