Na půdorysu parodování televizních zpráv, dokumentů a reklam vznikla zábavná reflexe své doby se solidním nadčasovým přesahem. Na konci každého dílu se objevovala krátká "sklepácká" parodie jazykových kursů němčiny Alles gute v podání Milana Šteindlera a Davida Vávry. Prvních pět dílů moderoval Vlastimil Zavřel, zbytek Petr Čtvrtníček. S minimálním rozpočtem se dařilo vytvářet solidní napodobeniny předražených televizních reklam, nevybíravé satirické šlehy se nevyhnuly patrně žádnému z významých politiků a hrubozrnný humor se čas od času setkal se silným odporem "postižených" celebrit, jejichž protesty patrně přispěly ke stažení pořadu z vysílacího schématu České televize. Kultovní televizní pořad devadesátých let. (MarekMotor)

Besyn

"Doktor Zákopčaník byl dnes zatčen za pohlavní styk se zvířaty.Sám doktor Zákopčaník před kamerami přiznal,že nejtepleji bylo v oslu".Co dodat ?Vždycky jem u toho slzel smíchy."Karl fotí stereo". ()

Pořez

Je to pekelná sranda, žádný vtípky pro andílky!.. "Ze sportu: Slečna Lewinská má po aféře s prezidentem Clintonem další skandál. Našim redaktorům se podařilo zjistit, že zneužívala hokejisty NHL. Údajně prý hokejisty Buffala..." ()

Leoric

Skvělý absurdní humor, dříve jsem Českou sodu hltal se stejným nadšením, jako později Monty Pythony. Vděčím jim i za hodnotné kurzy němčiny, potože jinak bych se nikdy nedozvěděl, jak se řekne devítiocasá kočka německy. Nemohu hodnotit jinak. :) ()

Jeand´Boa

Někdy přehnané, většinou zábavné...rozhodně milejší než mnohé modernější pokusy o zábavu českého národa, které kopírují snahu o legraci z lokální celokultury... ()

Stíba

Nevím úplně přesně proč, ale Česká soda mi zkrátka nesedí. Občas padne nějaká dobrá narážka ale jinak mi to přijde spíše křečovitě trapné. ()

Biopler

Čierny humor, nechutný či nechutne tvrdý, absurdný, neopakovateľný. Hlavne v prvej polovici doslova geniálne scénky, na ktorých som sa v kuse smial. Mne osobne nesadlo "Alles gute", aj keď chápem Čechov, ze si robia radi prdel z Nemcov. Šteindler je v tomto pořadu výborný, ale čerpať len z výkonu, nie aj z obsahu, mi prišlo málo. Každopádne Česi môžu byť právom hrdí na svoju sodovku. ()

Drakenovec odpad!

Nevím, ale já osobně si představuji pod slovem parodie něco jiného. U některých věcí jsem se sice možná pousmál, ale jinak to byl podle mě spíš takový trapný humor, ani jsem se na to nemohl dodívat. ()

Ozzy2

Kdysi vynikající, dnes je to už bohužel neaktuální.Sklep je pro mě bohužel mnohem slabší, než Cimrmani.A když dávám 5 hvězd Cimrmanům, tomuhle fakt nemůžu.Jestli to je pro někoho geniální, tak záleží na tom, jestli je geniální i onen hodnotitel ()

Odpadlik

Počáteční díly byly trochu rozpačité, ale čím novější díl, tím lepší. Parodie na reklamy však nezklamaly téměř nikdy ("Už žádný drahý opravář" - tu skutečnou reklamu opravdu nesnáším) a později ani parodie na TV pořady, snad nejlepší ze všech byla ta na Risk, parodující tehdejšího moderátora, naprosto prkenného I.Vyskočila. Další lahůdkou byly dialogy z Profesionálu přimíchané do Inženýrské odysey. ()

Liathfaol

Petr Čtvrtníček má jednu neuvěřitelnou vlastnost. Jediné nevinné slovo, či jediná prostá věta se promění v jeho podání v drzou a neskonale vtipnou záležitost. No. Pravda občas se pohybuje na hraně vkusu, ale nikdo nikoho tento pořad sledovat nenutí. A pokud ano, tak by dotyčný měl zavolat Iljovi Hurníkovi, že na rokycansku honili ptáka, zraněného čápa. No. ()

Sosak

Český Monty Python, který sice není tak vtipný a originální jako skuteční Pythoni, ale zbytek zase nabírá na brutalitě, morbiditě a černém humoru. Navíc se díkybohu nebojí utahovat si i z dětí, nacistů, invalidů a dalších témat, která jsou většinou lidí bez nadhledu považována za oh-tak-nevhodná. Jinak jako menší mínusík bych viděl nedostatek nadčasovosti, takže pokud si nepamatujete tehdejší pořady, reklamy a politické události, tak budete občas mírně hodně ztracení. Jinak ale opravdová špica, vedle které Tele tele vypadá jako trapný příbuzný. ()

Wencek

Pamatuji se když jsem viděl první díly Český sody v době jejího prvního vysílání a přišlo mi to naprosto geniální. Super černý humor, nadsázka a docela satira, ale dnes s odstupem času jsem se přistihl že to neni zase až tak vtipný a některé věci nedávají vůbec smysl. Jediné co nikdy nezklamalo tak bylo Alles gute. ()

gemi

Mattoni už není, aneb pravý ležák nespěchá. Syrový humor, který si nebere servítky a neštítí se vůbec ničeho. Ale je to po čertech dobrá zábava:-) ()

bull!nka

Jeden z nejlepších počinů dvojice Šteindler a Čtvrtníček...škoda, že už spolu netvoří...Jinak tomu se říká...za málo - hodně muziky ;o) Alles Gute!!! Prosrať i co nevíš!!! ()

Mik_e

Kultovní česká satira, které nebylo nic svaté.A i když ne všechny scénky byly vydařené a směřovaly spíše k trapnosti (Zákopčaník), většina jich byla prostě geniálních.A nejlepší bylo stejně Alles Gutte!! ()

Wyrdas

Břitký humor, nekonečná satira, legendární a nezapomenutelné scény. To všechno byla Česká soda! To nejlepší z ní najdeme pod tímto odkazem. Kdo neviděl, nežije. ()