American Horror Story

• USA American Horror Story (viac)
USA, (2011–2024), 100 h 14 min (Minutáž: 34–74 min)

Predloha:

Ryan Murphy (kniha), Brad Falchuk (kniha), Danielle Vega (kniha)

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Adina Porter (viac)

Recenzie používateľa Knowho k tomuto seriálu (11)

Murder House (2011) (S01)

Zde začíná cesta seriálu American Horror Story neboli jednoho z nejlepšchích hororvých seriálu (minimálně do 9. série). První série nám představuje rodinu Harmonových, která se nastěhuje do...no strašidelnýho domu..nebo snad..vražednýho? :D Jasně, tohle zní jako ohraná a tisíckrát viděná zápletka, ale ono je to celý dělaný tak poutavě a jinak, než to ostatní. Všechny postavy a dějový linky se tady tak zajímavě propojují a do toho vidíme originy oněch postav. Bez debat mezi nejlepší postavvu patří Tate Langdon, kterýho si zahrál můj (právě díky AHS) oblíbenec Evan Peters. Určitě jedna z nejlepších, ne-li nejlepší, série AHS. 10/10 ()

Útočisko (2012) (S02)

Druhá série nás přesouvá z Murder House do psychiatrický léčebny kde se setkáváme se spoustou nových postav, které ale hrají stejní herci z předchozíc série (tenhle koncept se udrží do konce seriálu), pár starších herců, několik nových. Místo duchů se nám tady představují v menší míře emzáci a větší roli si berou ,,normální" bytosti. Tuhle série mnozí považujou za nejlepší, s čímž úplně tak nesouhlasím, ale to nemění nic na tom, že se jedná o skvělou sérii. Evan Peters tady opět zandál něco skvělýho a to i Sarah Paulson (která byla  v Murder House spíš vedlejší) spolu s Jessicou Lange. Podobně jako MH využíval prostředí velkého hororového domu, tady se skvěle využívá prostředí sanatoria. Musím taky vytknout perketního Zacharyho Quinta spolu s psychopatickým Ianem McShanem. A twistík s Dylanem McDermottem je taky fuckin awesome. 9/10 ()

Coven (2013) (S03)

Coven patří mezi jednu z trochu slabších sérií, ale i tak není vůbec zlá. Tady už to je spíš víc fantasy s prvky hororu. Nejelpší posavu tady zandal Danny Huston a to byl ,,Sekerník" (sorry, not sorry, ten zmrd je krutej). Evan tady hraje v postatě Frankensteinovo mostrum (nebo pokud preferujete ,,Adama"), ale i v tom je fakt dobrej. Jinak je celkem vtipný, že tohle je druhá série, kde spolu chodí postavy Evana Peterse a Taissy Farmigy. Tahle série je hodně jiná než předchozí, ale má svoje kouzlo. Jinak New Orleans je fakt cool :D 8/10 ()

Freak Show (2014) (S04)

Freak Show-jedna z mých nejoblíbenějších sérií vůbec. Hrozně žeru to prostředí cirkusu a ,,monster". Tahle série má stejně jako MH takovou svojí typickou děsivost a to já žeru. Taky se tu představuje Finn Witrock jako Dandy Mott (což je můj oblíbnej psychouš), Wes Bentley jako Edward Mordrake (a co je kurva děsivý je to, že jeho postava fakt existovala) a pak John Caroll Lynch jako kalun Twisty (taky bomba postava samozřejmě). Je to bohužel poslední série, ve který si zahrála Jessica Lange, což je fakt škoda, ale byla perfektní. Tahle série je horor už jen z toho důvodu, že lidi s těma postiženíma co tady jsou fakt kdysi v tý době existovali (dokonce si zahráli v hororu Freaks, ze kterýho hodně tahle série čerpala). Co tady absolutně miluju je představení Jimmyho Darlinga (Evan Peters), kde zpíval Come As You Are od Nirvany, Kurt to od něj pak obšlohl xD A taky Neil Patrick Harris...dokanlý. Tahle série je vlastně taky takový prequel k Asylum a to díky postavě Pepper u který vidíme co dělala právě před Asylume (a taky jak se do sanatoria dostala) Perfektní série, miluju. 10/10 ()

Hotel (2015) (S05)

Série inspirovaná opravdovým Hotelem jménem Cecil. Tahle série, podobně jako Coven lehce upouští od hororu a je víc krimi/thriller. Prostředí Hotelu Cortez je dokonalý a ještě lepší je jeho majitel James Patrick March, kterýho nám opět zandal, jediný a jedinečný Evan Peters. Hodně se mi tady pak líbili menší napojení na Murder House a Coven. A taky se zde objevuje můj oblíbenec Matt Bomer a jeho postava je extrémní frajer a já ho žeru. Lady Gaga překvapivě umí i dost slušně hrát, což není vůbec špatný. Taky celkově perfektní série. 9,5/10 ()

Roanoke (2016) (S06)

Roanoke, která v době kdy jsem AHS začal sledovat, byla hodnocena jako nejhorší série patří mezi  moje hodně oblíbený. První půlka mě hodně bavila, protože je dělaná jako TV převyprávění opravdového příběhu a v druhé půlce se spolu s opravdovými postavami z TV seriálu a jejich herci vracíme na ono místo starého domu v Karolíně. Musím říct, že mě asi druhá půlka bavila mírně víc, ačkoliv měla mnohem slabší zakončení než ta první a hrozně se mi líbil styl ,,foud footage" podobně jako třeba v Blair Witch. Celkově je tohle asi nejvíc podhodnocená série, která si zaslouží mnohem víc. Nu což. 9,5/10 Mimochodem, Lana Banana potěšila. ()

Cult (2017) (S07)

Tuhle sérii považuju jako ,,nejhorší" co se původního dobrého AHS týče. Nechápejte mě špatně, tahle série dobrá je, jen je prostě slabší než všechny ostatní. Což je dost škoda, vzhledem k tomu že tady Evan Peters zadává neskutečnou roli Kaie Andersona aka novýho Charlese Mansona. Hlavní důvod proč mě tahle série bavila míň než ostatní je proto, že se tady řeší Americká politika v tehdejší době a to jde fakt hodně mimo mě. Co mi pak taky vadilo byl ten kult feministek z 60. let-a ne není to proto že sejmuli týpky a já jsem sexista xD Ty postavy mi přišli fakt mizerně napsaný a hodně mě nasralo jak se tady retconuje Zodiac, kterýho jsme viděli už v Hotelu (Podobný se pak stalo v mnohem lepší sérii 1984 s Richardem Ramirezem). Overall to ale není tak špatná série oproti třeba NYC nebo druhý půlce Double Feature. 7,5/10 Spíš opět za Evana. ()

Apocalypse (2018) (S08)

Apocalypse je pro mě jakožto milovníka crossoverů vlhkej guilty pleassure. Tahle série je hodně jiná oproti ostatním jen proto že se v ní navazuje na více předchozích sérií. Jo jasně, menší crossovery tu už byli (Murder House/Coven-Hotel, Freak Show-Asylum atd.), ale tady se vyloženě pokračuje na Murder House,Coven a do jisté míry i na Hotel. Hlavní záporák série není ani člověk ani emzák nýbrž náš starý známý Michael Langdon neboli syn psychouše Tatea a Vivien z MH. Ten je ale něco víc než člověk a to samotný ANTIKRIST. Hell Yeah! A naše známý čarodějky z Covenu se vrací aby ho zastavili tím že se vrátí v čase! Do toho se i v jedný epizodě přímo vracíme do MH (Určitě TOP 5 epizod samotnýho AHS) a tam se nám vrací Tate a několik dalších postav z MH. A pozor to neí všechno! Vrátí se nám úžasná Jessica Lange  A zapomněl bych-ještě se nám vrátí na cameo James Patrick March! Takže Evan tady má dvoj- vlastně Evan tady hrál ještě další 2 postavy, vytvořený přímo pro tuhle sérii, takže ČTYŘROLI! Takže si to shrňme: Návrat Tatea a JPM, Návrat MH a Hotelu, Crossover, cestování v čase, apokalyptický svět...Splňuje všechny kritéria věcí co miluju. 10/10 ()

1984 (2019) (S09)

Tohle je určitě v mojí TOP 3. Tahle série mi hodně ovlivnila život tím, že jsem si uvědomil jak moc miluju 80., 80. slashery a horory obecně, ale hlavně mi představila Billyho Fucking Idola (nejlepšího zpěváka a rockovou hvězdu všech dob). Taky jsem díky týhle sérii začal hodně zkoumat sériovýho vraha Ramireze aka Nighstalkera, kterýho si v týhle sérii střihnul Zach Villa a byl fakt skvělej (možná to říkám kvůli tomu Billymu, kdo ví :D). Celkově musím říct, že všichni v týhle sérii byli fakt skvělý a zandali parádní výkony-všichni přeeživší, sériový vrazi nebo jen camea (třeba Finn Witrock). Musím fakt přiznat, že tahle série má perfektní 80kovej vibe jako z hororu (což byl hádám záměr). Hrozně se mi líbí jak jsou napsaný i ty postavy- Brooke je taková typická final girl, ale je hodně sympatická. Nebo se opět vrátím k Nightstalkerovi u kterýho se mi líbí jak tam zakomponovali ten satanismus, který on sám v realitě provozoval. Prostě vynikající série ke který nemám výtku. Touhle sérií pro mě končí opravdový AHS. 10/10 M:We will kill every musician on festival/R: Except Billy Idol..we can´t touch him/B: No, we can´t     ,,Eighties will never die!" ()

Double Feature (2021) (S10)

Tahle série je absolutní fuck up všem fanouškům. První půlka (1-5) se tváří jako návrat ke kořenům a hodně ve mně evokovala MH a to jen a pouze v dobrém, absolutně jsem žral tu hladnou děsivou atmosféru, scénář i všechny postavy. Z nějakýho důvodu, ale přesně od 6. epizody tohle jde do háje. Jednak se nám po 6. epizodě změní příběh, postavy a vlastně všechno, což bylo hádám proto že kvůli Coroně se jedna série skipla tak nám chtěli nadělit 2 v jedný  a famozně to posrali. Příběh s ufonama byl přitom taky hodně zajímavej a měl co nabídnout, místo toho jsme dostali oplodňování týpku a další sračky. Jediný co za něco stálo v druhý půlce byli černobílý flashbacky s Neilem McDounghem, který to táhli tak první 2-3 díly. Extrémní zklamání obzvlášť po tak skvělým začátku. Red Tide: 9/10, poslední díl to lehce dosral. Death Valley: 4,5/10, hrozná sračka, s tímhle jděte doprdele. Celkově: 7/10, jenom za RT. ()

New York City (2022) (S11)

Hrozně nudná a utahaná ztráta času. Zatím nejhorší série vůbec, ale předpokládám, že ji trumfne Delicate. Celá série je tak nudná, že celý co si z ní pamatuju je pár scén v gay klubu a konec. 5/10 ()

Zemřel herec Mark Margolis

29.12.2018

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (viac)