American Horror Story

• USA American Horror Story (viac)
USA, (2011–2024), 100 h 14 min (Minutáž: 34–74 min)

Predloha:

Ryan Murphy (kniha), Brad Falchuk (kniha), Danielle Vega (kniha)

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Adina Porter (viac)

Recenzie používateľa stitch7 k tomuto seriálu (26)

Nech bosorka zhorí (2013) (S03E05)

Ta kamera byla naprosto totálně šílená. Takhle prosím ne ()

Pokojová služba (2015) (S05E05)

Tenhle intenzivní díl zkazila naprosto zbytečná a nezábavná odbočka s dětma. ()

Cult (2017) (S07)

Takže Roanoke 2.0. Do půlky prostě super (Mid-Western Assasin byla naprosto strhující epizoda). Pak se Cult začne plácat na místě a řešit dokolečka všemožné vztahy, případně zase (většinou naprosto zbytečně) vyprávět o minulosti (Chales Manson??? "Dům hrůzy"???). Obhájí si jen to, co se mu zrovna hodí, přidělává další a další plot holes a prostě jen lacině šokuje. Jakoby měli tvůrci přecizně vymyšlenou půlku a pak prostě jen přidávali, co je na místě napadne. Já jsem letos fakt věřil, že to AHS chce něco ukázat. Naopak se ale utopí ve vlastní tuposti, protože si Murphy utrhl moc velkej kus. A proboha, už nechte Lanu Winters napokoji, díky. // Jinak ještě dodám, že Evan Peters to sice zahrál skvěle, ale zmiňte taky Billie Lourd! ()

Den voleb (2017) (S07E01)

Skvělý, jsem fakt zvědavej. Ale čekám mega propad ve sledovanosti. ()

9. listopad (2017) (S07E04)

Tohle vypadá na nejšílenější sérii. Ještě nevím, jestli je to dobře nebo špatně, ale baví mě to hodně. ()

Síla ženského hněvu (2017) (S07E07)

Vím, že bych to tak asi neměl vnímat, ale ten závěrečnej zvrat mi to akorát zkazil. ()

Konec špatných časů (2017) (S07E08)

Co tohle jako bylo? Nic víc než snaha jakkoli šokovat, tenhle díl prostě chtěl všechno, co se stalo doteď, převrátit naruby. // tak přeci jen aspoň nějak ale naváže a pokračuje, kde skončí. ()

Apocalypse (2018) (S08)

No... Špatný to nebylo, ale moc dobrý taky bohužel ne. Nejhorší je, že jsem se po šestym díle přistihl, jak mi to je vlastně celý jedno. Úplně poprvé, co jsem se netěšil na další díly, a pouštěl si je z povinnosti. Osmá řada totiž působí, jako by ji psal nějaký internetový fanoušek. Je nekonzistentní, a úplně kašle na nějaký pravidla. Jestli vám ve třetí sérii vadilo vstávání z mrtvých, tady budete trpět. Dojde na ještě víc, než to. Nakonec se bohužel potvrdilo, že Coco byla postava jen pro zasmání (nepovedlo se). Dostal bych taky rád konečně nějaký vyloženě negativní konec, ale to je jen dobnost. ()

Konec (2018) (S08E01)

Úvod byl skvělej, pak to po znělce s nástupem nováčků trochu opadlo. K Sarah Paulson se mi tahle mega vážná role úplně nehodí, ale asi je to o zvyku. ()

Druhé ráno (2018) (S08E02)

Eh... Jsem myslel, že se s těma hláškama vyblbnul Murphy ve Scream Queens, ale asi ne. Sem se to teda hlavně vůbec nehodí. Dvě postavy už z povinnosti musí být gayové. Kdyby to aspoň bylo k něčemu, ne jen lacinýmu šokování. Po titulcích máme scénu, kdy se dvě postavy baví o hadech, kteří měli být k obědu, ale vylezli z misek. "Nevím, bylo tam spousta hadů. Možná jich pár přehlédli." Kdo tohle píše? Spolu s dalšíma do očí bijícíma kravinama si myslím, že někdo, komu to moc nemyslí. Poslední scéna mi dává naději, že by to přeci jen mohlo být nějak promyšlené, ale moc tomu nevěřim. Livingdead by se s těma spoiler komentářema mohl klidnit. ()

Že by... Satan? (2018) (S08E04)

Chybělo snad jen "You have a jawline for days." A docela se mi potvrdilo, že čím míň Coco, tím lepší díl. ()

Návštěva (2018) (S08E08)

To byl festival tragických hereckých výkonů? Nebo jen backstory, o který se nikdo neprosil? Aha... Tak prej oboje. ()

Tábor Redwood (2019) (S09E01)

/// Chvílema to bylo fakt děsivý, což se u AHS už pěkně dlouho nestalo. Já bych se ale upřímně obešel bez těch oplzlostí, no jinej tenhle seriál asi už nebude. A ten telefon fungoval. ()

Pan Rolnička (2019) (S09E02)

/// Co to jako bylo? Že v AHS nic nemůže být jen tak, a tudíž tu máme duchy, dejme tomu OK. Ale 38 minut? Neskutečně proškrtanej díl, při satanskym rozhovoru v chatě to působilo, že chybí scény. Hlavně že je čas na flashbacky a sprchový scény. ()

Double Feature (2021) (S10)

/// Ačkoliv mi průměrné hodnocení vychází na čtyři hvězdy, dám hodně smutné tři. Že finále nejsou silnou stránkou AHS víme už několik sezón (čest výjimkám!), tady se můžeme zklamat hned dvakrát. Double Feature nutně nemusel být špatný nápad, deset epizod (a poměr šest ku čtyřem) se ale celkem vymstil. Prvních pět epizod luxusně navnadí a člověk má pocit, že tohle by mohla být jedna z nejlepších sérií - vše ale, slušně řečeno, dosere šestý díl. A po upírech skočíme k mimozeměťanům. A až do konce možná budeme doufat, že se tyhle dva příběhy nějak protnou (nebo že uvidíme, co Karen namalovala :)), na nic takového ale nedojde. Druhá část svou přitroublostí spoustě lidem nesedne, já se bavil dobře - konec ale klasicky veškerou snahu domrvil. Chtělo to zkrátka aspoň dva další díly pro obě části. Upřímně bych radši ale celou řadu o upírech, po těch letech bylo hrozně fajn dostat řadu AHS, která se bere vážně. Po nuceně vynechaném ročníku měla přijít bomba. Ta přišla, ale pak se dobrovolně pohřbila. Tak třeba příští rok - už ale dost pochybuju a moc mě nebaví to zase říkat. :( ()

Mys hrůzy (2021) (S10E01)

Tyjo, to bylo pokoukáníčko! Myslím, že takhle stylový start nemělo AHS už pěkně dlouho, viděl bych to tak na Hotel! Šedý nádech tomu dodává pěkně ponurou atmosféru, práce s kamerou byla výtečná, a pěkně rychle se bez nějakých okolků šlo do akce. No prostě mám fakt radost, tak to snad takhle vydrží! Sarah mě ve své roli fakt pobavila :D ()

Krvavá hostina (2021) (S10E04)

/// Sice flashback epizoda, ve které se nedozvíme nic, co bychom už nevěděi nebo nic, co by nějak extra ozvláštnilo aktuální dění, ale bavila dobře. PS: dear Trevor, just say you're racist and go <3 ()

Zemřel herec Mark Margolis

29.12.2018

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (viac)