American Horror Story

• USA American Horror Story (viac)
USA, (2011–2024), 100 h 14 min (Minutáž: 34–74 min)

Predloha:

Ryan Murphy (kniha), Brad Falchuk (kniha), Danielle Vega (kniha)

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Adina Porter (viac)

Recenzie používateľa Colomba666 k tomuto seriálu (9)

American Horror Story (2011)

Nejlepší Apocalypse, nejslabší Roanoke, bohužel. Super seriál s homogenním obsazením, avšak proměnlivým prostředím. Ve finále se jedná o 7 výborných serií a 2 ne až tak super, o desáté se nevyjadřuji, neboť jsem ji, prozatím, neměla šanci shlédnout. Kdyby se tvůrci vyvarovali propagace všech momentálně "populárních" úchylek, byli by učinili lépe, ale chápu, že jim jde o vyvolání zájmu u všech potenciálních diváků, ať už jsou on-ona-ončo-onča-janča-fanča-dlaňovka,.... Solidní 4 hvězdy, jedna jde dolů právě za protlačování oněch "zájmů". ()

Murder House (2011) (S01)

V době, kdy jsem tento seriál viděla poprvé mi bylo -náct, takže jsem se chvílemi i bála, a velmi jsem se těšívala na další díl 1x týdně kolem půlnoci na 'coolu'. Je trošku až hloupé hodnotit první serii po 11 letech od jejího uvedení, avšak po shlédnutí následujících řad, s potěšením konstatuji, že si své postavení drží i po letech, a konkurovat jí mohou jen asi 3 serie z později uvedených. ()

Hotel (2015) (S05)

Za mně super, drží prim s Apokalypsou. I přes počáteční obavy z Gagy, jsem byla docela příjemně překvapená, role hraběnky jí sedla jako prdel na nočník, lidově řečeno... Dokonce i příběh o Holdenovi, který se prolíná celými 13 díly byl snesitelný. Velmi mne potěšil "cukerínový konec" celé pětky, už dlouho mi nic nevykouzlilo tak připitomnělý úsměv na tváři. Jinak jen tak na okraj, Sarah Paulson & Denis O'Hare předvádějí v "Hotelu" naprosto dokonalé výkony, nebýt jich, tak pětka zdaleka nedosáhla na plný počet :) ()

Roanoke (2016) (S06)

Zdaleka nejslabší série... možná to bude tím, že jako jediná byla natočena dle skutečných událostí... škoda, že je to s AHS jako na houpačce, 1.super, 2.nic moc, 3.dobrý, 4.dobrý, 5.super, 6.nic moc; nezbývá, než se "děsit" toho, co přinese sedmá série. Roanoke stačí shlédnout jednou, a dost, škoda podruhé // ()

Cult (2017) (S07)

Upravuji původní hodnocení ze 2* na 3*, jelikož serie jako celek nebyla ve finále vůbec špatná, až děsivě realistická, jelikož ukázala, jací jsou Amíci magoři, a věřím, že jsou ještě větší. takže z tohoto pohledu se jedná o povedené zpracování. Pokud by však celou řadu nezachraňoval E.Peters, mohli by se jít zahrabat s jednou *, možná i do odpadu, to je asi tak vše, co bych k tomuto počinu dodala. Zatím ale nejhorší serie, avšak, neviděla jsem poslední 2, takže své hodnocení asi časem opět poupravím. ()

Apocalypse (2018) (S08)

Kdyby všude necpali ten nechutný feminismus, dala bych i 5*, ale to je můj osobní problém, někomu to třeba nevadí. Nicméně, díky návratu do minulosti a propojení původních sérií, které se doposud nespojovaly v žádném slova smyslu, jde o velmi povedenou serii, neřkuli jednu z nejlepších, mezi TOP 3 se řadí určitě. ()

1984 (2019) (S09)

⭐️⭐️⭐️⭐️Docela slušné, tvůrci naštěstí neudělali ostudu předcházející Apokalypse, a i přesto, že se jednalo o inspiraci skutečnými událostmi, se tato serie řadí mezi ty zdařilejší. Oceňuji také znovuobsazení Codyho Ferna, který na mně působí jako světlejší verze Finna Wittrocka, jehož v této serii můžeme také vidět po menší pauze. ()

Double Feature (2021) (S10)

⭐️⭐️⭐️1. polovina super, ale druhou to totálně zabili. Chápu, že zřejmě chtěli "vysvětlit" pointu celého toho pilulkového šílenství z první části, ale myslím si, že to nebylo nutné a jen tím celé serii uškodili. Kdyby se na to vykašlali po šestém díle, učinili by lépe. Jediné světlo na konci tunelu druhé části je opět C.Fern, jinak nic moc. ()

New York City (2022) (S11)

⭐️⭐️⭐️⭐️Celkem fajn série, na ty nejlepší to nemá, ale stále lepší než American Horror Story - Roanoke (série) (2016), American Horror Story - Cult (série) (2017) a American Horror Story - Double Feature (série) (2021) takže bych řekla, že ok. Sice nám osazenstvo trochu více zbuznilo, ale s ohledem na dobové zasazení je to na místě, ústřední dvojice je kupodivu fajn, na rozdíl od zbývajících divnolidí. Doufám, že si J.Mantella & R.Toveyho ponechají i nadále, neboť na nich tato série doslova stála. No uvidíme, kam se doplácají dále. S hodnocením jdu přeci jen o bodík výše, než u předchozí série. Snad to s dalším pokračováním vyhoupnou někam výše, jinak to nevidím moc slavně. ()

Zemřel herec Mark Margolis

29.12.2018

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (viac)