American Horror Story - Freak Show

(séria)
  • Česko Freak Show (viac)
USA, (2014–2015), 10 h 44 min (Minutáž: 44–61 min)

Jessica Lange, Sarah Paulson, Evan Peters, Finn Wittrock, Kathy Bates, Michael Chiklis, Denis O'Hare, Angela Bassett, Emma Roberts, Naomi Grossman, Mat Fraser (viac)

V pořadí čtvrtá série s názvem Freak Show je zaměřená na jedno z mála posledních panoptik v Americe 50. let. Vypráví příběhy lidí a příšerek, kteří spolu putují po státech a vystupují, aby v tehdejším světě vůbec přežili. Lidé jim za vystoupení sice platí, zároveň jimi ale opovrhují a myslí si o nich jen to nejhorší, což jim dávají najevo především, když je potkají na veřejnosti. Právě lidé se mnohdy ukážou být většími netvory než samotné příšerky. Kromě tohoto životního údělu čelí ještě dvěma podvodníkům, kteří mají v plánu je zabít a vydělat si na prodeji jejich těl do muzea kuriozit a bohatému rozmazlenému psychopatovi, který je posedlý touhou získat pro sebe siamská dvojčata, která se k panoptiku nedávno přidala, a je pro to ochotný udělat cokoliv. Freak Show oproti prvním třem sériím sice funguje spíše na stinných stránkách lidské povahy, ale i tak zde nalezneme prvky nadpřirozena a dvě vyloženě duchařské epizody. (Bohnice05)

KatyBitch

Freak show je moje druhá nejoblíbenější série hned po asylum. Je stejně temná, ale má realnější dějové linky, zajímavé postavy a propracované příběhy. Děj je občas trochu předvídatelný ale ve výsledku je to úplně jedno. Epizoda o Pepper je snad nejlepší epizodou celé série. Musím uznat, že hlavní hvězdou série je rozhodně Dandy, Finn Wittrock předvedl neskutečný herecký koncert, vše co v sérii předvedl je nasprosto dokonalé a donutí vás si tu postavu Dandyho zamilovat,to jakým způsobem zabil postavu Matta Bomera bylo senzační (How can you be still alive? You making me feel bad! Stop it!), rozhodně by si zasloužil účinkovat i v následujících řadách. Trochu zklamání pro mě byla Jessica Lange, její věčné krákorání které bylo považováno za zpěv bylo hrozně, ale musím říct že mě pobavil její "Manžílek" David Burtka. Závěrem jenom řeknu to, že jsem pochopila proč má někdo strach z klaunů. ()

ChaotriX

Miluju všechny série American Horror Story. Na Freak Show jsem se hodně těšil, jelikož jsem si řekl, že to může být super, taky že bylo. Díly byly super moc tomu nechybělo, role byly super,hlavně jejich povahy a ztvárnění, dějové zvraty byly taky hodně napínavé, celkově to bylo napínavé, hodně se mi líbilo se na to koukat, doopravdy to poukazovalo jak může lidská mysl být zvrácená a co lidé dokáží udělat i kvůli pitomostem a jak se říká "payback is bitch", ikdyž umřelo plno nevinných, těm sviním se to vrátilo. Až poslední díl, přišlo mi to jako kdyby " hele hoši nemáme peníze nemůžeme dál točit prostě všechny postřílíme a ukončíme to" tohle mě fakt hrozně moc zklamalo .. Jediné co se mi na té části líbilo a užil jsem si, bylo, jak se krásně o toho zm*da Danndyho postarali a s jakým stylem. "That boy is a star" Jenže to nebyl ještě konec, konec mi vrátil opět radost, jelikož i po tom všem to skončilo docela hezky :) ()

KapitanKuraz

Opat sa opakujem, davam vela*. Vsak preto, ze surovosti a strachu nie je nedostatok. Sledovat sa netreba bat, no obcas je tazke potom spat. PS. o rok, dva to bude po obede na kablovke. ()

Zrzka82

AHS Freak Show je proti Covenu nebo Asylum poměrně zklamáním, které lehce zachraňují herci. Leč tady i moje oblíbená Jessica Lang nějak postrádá ten svůj šmrnc a celá Freak Show je takovou divnou patlaninou bez zajímavého příběhu, který by člověka udržel u TV s chutí stáhnout seroš na jeden zátah... To se tady prostě nestalo a co víc, chybí mi asi 4 díly do konce a nějak nemám chuť to dát celé... ()

Elizabethx

Společně s Asylum se řadí mezi mé nejoblíbenější. Je hravá i smutná. Jessica Lange opět pohltila celou šou svým dokonalým hereckým výkonem. Hned za ní ovšem stojí osoba, jenž vidíme poprvé - Finn Wittrock. To jak zahrál toho spratka - úžasné. Fanoušky taky potěší účast Neila Patricka Harrise, kterému se zde podařilo taky odvést dobrý výkon. Samozřejmě i ostatní herci byli výborně zvoleni, ale to u tohoto seriálu není překvapením, stejně jako výborná hudba, záběry a střih. Schopnost balancovat mezi časovými obdobími zde byla méně provedená jako v jiných sériích (tohle třeba nejvíce oceňuji u Murder house), ale zde to nebylo ani třeba. Myslím, že není třeba ani dlouhých komentářů, jednoduše - bavilo mě to. Potěšilo to mé oko. BRAVO. Jen, nepřijde vám, že Jessica hraje pořád tu stejnou postavu? ()

Mark1983

Od školních let mě horory podobného tématu většinou přitahovaly, ač hororů z cirkusového či lunaparkového prostředí není dost. A třebaže nejsem seriálový typ, tohle mě dokázalo imponovat, a každý díl od začátku do konce. Má to z části i mysteriózní atmosféru a celkově je to zpracované bez chyby. ()

DHard

Freak Show 100%. Máme tady další sérii, a nutno říct že výlet mezi "monstra" na Floridě 50. let nemá chybu. Po černohumorném a odlehčenějším Covenu pokračujeme tentokrát v dramatičtějším tónu s důrazem na jednotlivé postavy.  Samozřejmě je to pořád dostatečně krvavé, nechutné, zvrácené, šokující, některé dějové linky jsou nedotaženě, jiné samoúčelné, přesto je to pořád dost zajímavé a pravé Horror Story, stejně tak jako předešlé série.  Z nových postav zaujme Finn Wittrock, kterého v roli nechutného psychopatického floutka opravdu nenávidíte. Více prostoru by si zasloužila postava klauna Twistyho, či postavy Angely Bassett, nebo Frances Conroy. Dot a Bett  jsou skvělé, Ma Petite je miláčkem série, ale opravdovou královnou je Elsa Mars, v podání fantastické J. Lange, která se touhle postavou důstojně rozloučila z AHS. Skvělá série, tleskám.  ()

Ignitus.C

Tak to už zase jooo! Vracíme se k původní ponuré, ač lehce komické náladě. Místy jsem se smál, místy bál, a místy mi bylo až do pláče. Než mi došlo, že u písní hraných během představení je jako koncept že neodpovídají době ve které se děj odehrává, tak mě Life on Mars lehce vyděsila, ale potom jsem to už pochopil. Postava Finna Wittrocka byla skvělá. Teda vlastně hrozná. Byl nechutně otravnej, a strašně mě vytáčel. Celou dobu jsem jen čekal, až se ho zbaví... Takže jeho pomsta v poslední epizodě mi trhala srdce. Stejně tak i postava Pepper, za kterou by si Naomi Grossman zasloužila Oscara ()

The M

S ťažkým srdcom a po dlhom uvažovaní si štvrtá séria AHS odo mňa vyslúžila tri hviezdy. Tvorcovia mali parádny námet, potenciálu habadej, ale jednoducho im v istých momentoch dochádzal dych. Totiž, ani dokonalé herecké obsadenie nestačí, keď celý príbeh nemá ani kus šťavy. Pekné prostredie, s postavami by sa tiež dalo pracovať, ale príbeh takmer nulový, akoby nasilu vytvorený. Horko ťažko sme sa niekam posúvali a ku koncu sa na niektoré veci úplne zabudlo a nechali sa vyšumieť do prázdna. I keď to je taká klasika, myslím, že tu nebolo finále tohto seriálu, ktoré by sa mi v každom ohľade páčilo. Ďalšia vec, akosi sa pozabudlo na hororový žáner. Teda, áno, hromada násilia, krvi, zabíjania hlava - nehlava, ale úprimne, ja by som od seriálu s názvom American Horror Story čakal, že vo mne občas vyvolá aspoň kúsok strachu, či doslovnú paniku. Tento rok taký moment nenastal, dočkal som sa len úplnej šialenosti a nechutností, z ktorých sa mi mohol akurát zdvihnúť žalúdok. Aspoň emočná stránka funguje na 100% - to sa týka najmä epizódy o Pepper, ktorá je schopná vás totálne zdevastovať. Takže na záver, sklamanie, i keď to bude možno tým, že som od tohto celého nápadu čakal tak veľa. Koniec najprv tragický a celý čas naťahovaný ako dobre vypražený syr. A následne sladký ako cukor, ale budem to brať s nadhľadom, bola to rozlúčka s Jessicou. Každopádne, Asylum neprekonané, bez debaty. ()

LeylaAisha

Ať si říká kdo chce co chce, Freak Show mělo něco do sebe. Bylo to jiné, bylo to zajímavé a hlavně, herecké obsazení bylo bezkonkurenční. Jako citlivka jsem bohužel po posledním díle neudržela slzy, ale nelituji toho. Byla to báječná podívaná a už se těším na další sérii. ()

martty..p

Nějakým záhadným způsobem už to nefunguje. Je zde až moc vidět, že se tvůrci snaží stavět seriál na Jessice. Měl jsem problém vytvořit si vztah k jakékoliv postavě. Hvězdička za provedení, hvězdička za díl o Pepper a velká hvězda za Finna Wittrocka. Podle mě nejslabší série. ()

TynTynka

Ve čtvrté sérii se opět vrací šťáva celého seriálu. Koncepce Freak show je ideální nápad. Rozhodně velké plus, že některé "zrůdy" hrají skuteční lidé. Také se mi líbí podvodník, který chce postupně všechny zabít aby mohl jejich těla či deformované části prodat do muzea kuriozit. Nejlepší ze všech mi však přijde děsivý, vraždící klaun v první půlce série. Tato postava mě velmi nadchla. Spratek Dandy má taky své "kouzlo". Některé scény jsou opět trochu nudnější a nebyly by potřeba, ale z druhé strany nemůže to být perfektní. Hodně se mi líbil příběh Pepper, který nám ukázal, jak se vlastně dostala do blázince. To byl rozhodně skvělý nápad. Příběh Elsy byl také dobrý, ale její odchod do Hollywoodu se mi moc nelíbil. Jak ukazovali její život tam, to mi přišlo zbytečné a moc se to už nehodilo. Nicméně bylo fajn vidět její minulost, kde se objevil šílený doktor ze druhé série. Rozptýlení N. P. Harrise bylo podle mě úplně zbytečné. Závěr jsem čekala asi trochu jiný. Všechny nakonec vyvraždit a ti co přežili takový Happy end? No nic moc. ()

adamqq468

Keď som začal pozerať finále, hovoril som si že nezomrela väčšina ako tomu bolo pri 1. i 3.sérii (čiastočne i 2. :D) a zrazu ten rozmaznaný debil všetkých vystrieľal. ()